Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Retenție R.C.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
5197 replies to this topic

#1963
burtica20004

burtica20004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.03.2007
se poate face cerere de reziliere de pe contul meu digi sau trebuie sa merg la sediu sa depun cerere in scris?

#1964
Vmarian

Vmarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.05.2008
pana la urma a primit cineva din bucuresti modelul 2 la televizor?
sau reziliem contrctul?

#1965
remier

remier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 02.02.2007

View Postprisonbreak, on 01 aprilie 2014 - 23:48, said:

N-a zis nimeni ca e gratis. Iar la tine diferenta de 11 lei de la ce vine?

de la telefonia fixa+un tel mobil care erau "gratis' pana luna trecuta si acum au fost introduse la plata pe factura din aprilie

#1966
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Remier , unde naiba era gratis inainte de aprilie , telefonia fixa+un tel mobil , când se platea/plateste MENTENANTA 5 LEI/LUNA
Când citesc la unii dintre voi , atatea despre ''gratuitatile'' rcs-ului parca a-ti trai in alta lume - LA RCS NIMIC NU ESTE GRATUIT
Toate asa zise ''gratuitati'' se platesc sub o forma sau alta ( abonament , mentenanta , rata lunara ) - DECI PLATIND SUB O FORMA SAU ALTA , CUM SE MAI POATE NUMI GRATUITATE ?


Sunt tare curios , cine a intrat in posesia unei tablete Asus , e cumva dual-sim ( 2 x Micro SIM Card Slot(Dual SIM Sku) ) ?
- http://www.asus.com/...#specifications
Sau e vorba de alt model/versiune de tableta Asus cu 3G/WiFi

Maistoru - Nu m-am uitat atent sa vad daca pe cablu respectiv exista sau nu eticheta ( cu rcs ) , insa nu prea am observat sa aibă asa ceva

Edited by lupull, 02 April 2014 - 08:43.


#1967
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postlupull, on 02 aprilie 2014 - 08:37, said:

Remier , unde naiba era gratis inainte de aprilie , telefonia fixa+un tel mobil , când se platea/plateste MENTENANTA 5 LEI/LUNA
Când citesc la unii dintre voi , atatea despre ''gratuitatile'' rcs-ului parca a-ti trai in alta lume - LA RCS NIMIC NU ESTE GRATUIT
Toate asa zise ''gratuitati'' se platesc sub o forma sau alta ( abonament , mentenanta , rata lunara ) - DECI PLATIND SUB O FORMA SAU ALTA , CUM SE MAI POATE NUMI GRATUITATE ?


Sunt tare curios , cine a intrat in posesia unei tablete Asus , e cumva dual-sim ( 2 x Micro SIM Card Slot(Dual SIM Sku) ) ?
- http://www.asus.com/...#specifications
Sau e vorba de alt model/versiune de tableta Asus cu 3G/WiFi

Maistoru - Nu m-am uitat atent sa vad daca pe cablu respectiv exista sau nu eticheta ( cu rcs ) , insa nu prea am observat sa aibă asa ceva
Din moment ce la alti operatori abonamentele sunt mult mai mari, da, aceea diferenta se poate numi "gartuitate" ( fortand putin nota).
Eu am telefonie gratuita de la rds, nu platesc nici taxa de mentenanta.

Edited by zeus1, 02 April 2014 - 09:45.


#1968
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Zeus1 , cati sunt ca tine ?
Si eu zic sa nu ''fortam'' deloc nota , fiindca atunci va trebui sa ''fortam'' si in alte aspecte si uite cum se ''denatureaza'' realitatea
Stiu si stii foarte bine ca - EXISTA SI EXCEPTIA DE LA REGULA - insa nu la toti abonati rcs-ului , asa ca..........

Edited by lupull, 02 April 2014 - 10:03.


#1969
remier

remier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 02.02.2007
@lupull

Telefonia fixa si mobila a fost gratuita pana in martie 2014, mentenanta aceea de 5 lei a fost o manarie bagata in facturi in urma cu un an si ceva pentru telefonia fixa, si nefiind trecuta in contract, a fost mare scandal, multe reclamatii si discutii pe tema asta.
Din martie anul asta au venit pe la usi cu abureala de fidelizare si oferte si ne-au pus sa semnam un act aditional la contractul existent, prin care de data asta oficial telefonia fixa si cea mobila trece la rubrica "in familie" si se plateste pentru fiecare in parte aproximativ 5 lei acum, pentru ca tarifele sunt de fapt  in euro si vor oscila mereu, cel mai probabil in plus

#1970
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010

View Postzeus1, on 02 aprilie 2014 - 09:44, said:

...se poate numi "gartuitate" ( fortand putin nota).Eu am telefonie gratuita de la rds, nu platesc nici taxa de mentenanta.

Poti sa zici....ca ai avut. Asta daca nu cumva esti salariat la ei.

#1971
qwerty68

qwerty68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.11.2012

View Postlupull, on 02 aprilie 2014 - 08:37, said:

Remier , unde naiba era gratis inainte de aprilie , telefonia fixa+un tel mobil , când se platea/plateste MENTENANTA 5 LEI/LUNA
Când citesc la unii dintre voi , atatea despre ''gratuitatile'' rcs-ului parca a-ti trai in alta lume - LA RCS NIMIC NU ESTE GRATUIT
Toate asa zise ''gratuitati'' se platesc sub o forma sau alta ( abonament , mentenanta , rata lunara ) - DECI PLATIND SUB O FORMA SAU ALTA , CUM SE MAI POATE NUMI GRATUITATE ?


Sunt tare curios , cine a intrat in posesia unei tablete Asus , e cumva dual-sim ( 2 x Micro SIM Card Slot(Dual SIM Sku) ) ?
- http://www.asus.com/...#specifications
Sau e vorba de alt model/versiune de tableta Asus cu 3G/WiFi

Maistoru - Nu m-am uitat atent sa vad daca pe cablu respectiv exista sau nu eticheta ( cu rcs ) , insa nu prea am observat sa aibă asa ceva

...este de la rcs si este fibra optica ...am vorbit cu ei cand au venit de au tras in bloc...paralel cu cea veche...

#1972
Se7en_Fury

Se7en_Fury

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.03.2014
Unui veci i-a venit TV LG de 42, eu încă aștept avea cererea făcută cu câteva zile înainte.

#1973
RICARDO

RICARDO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 02.05.2004
@Se7en_Fury spune-mi te rog in ce zona s-a intamplat acest lucru?...si eu astept tot un LG 42LN5400...mcy!

#1974
Se7en_Fury

Se7en_Fury

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 10.03.2014
Uioara, eu am semnat pe 7 s-a procesat pe 13 iar el pe 3-4 martie, eu tot sper să îl primesc în 3-4 zile.

#1975
ombladon156

ombladon156

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 21.03.2014
Salut ! Se fac aproape 3 saptamani de cand am dat comanda pentru Galaxy Tab 3 model 1 si abia astazi mi-a venit mesajul cu nu mai sunt pe stoc . Deci daca incu nu a venit si este adevarata treaba cu Asus pot schimba tableta cu aceasta .  Si am citit ca Asus e tableta model 2 si ca si Samsung tot model 2 este atunci mie de ce mi-au trimis mesaj cu model 1 , mentionez ca am luat tableta la care mai dau 20 lei/luna in plus ?

#1976
remier

remier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 02.02.2007
Reduceri la facturi?...Tablete?...LCD-uri?
Ca sa va fie clar, nu acesta a fost scopul, ci prelungirea contractelor si cresterea facturilor !

Attached Files



#1977
iFeaR

iFeaR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 20.06.2012

View Postremier, on 02 aprilie 2014 - 12:52, said:

Reduceri la facturi?...Tablete?...LCD-uri?
Ca sa va fie clar, nu acesta a fost scopul, ci prelungirea contractelor si cresterea facturilor !

Ok, poti sa ne scutesti de teoriile conspiratiei acum ?

#1978
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Remier , eu zic sa iti porti singur de grija si numai aveea tu grija noastra
Decat sa vii cu ''flame'' mai bine ti-ai vedea de drum sau treburi
Odata ce se plateste un serviciu , chiar si cu 1 LEU , acel serviciu nu se mai numeste GRATUIT
GRATUÍT, -Ă, gratuiți, -te, adj. Care nu costă nimic, care este dat sau primit fără nici o plată - http://dexonline.ro/definitie/gratuit
Insa pt. unii e greu de inteles si prefera sa vina cu ''flame'' pe topic in lipsa de alte treburi/preocupari
E si asta o modalitate la romani , de a pierde timpul , când nu ai altceva de facut

Edited by lupull, 02 April 2014 - 13:36.


#1979
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010

View Postburtica20004, on 02 aprilie 2014 - 07:06, said:

se poate face cerere de reziliere de pe contul meu digi sau trebuie sa merg la sediu sa depun cerere in scris?

Inseamna ca intri des tare pe contul tau digicare, daca nu stii cum se procedeaza. Se merge la un punct de lucru RDS.

#1980
mihai134134

mihai134134

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.03.2014
cat se plateste pe luna pentru samsung sau asus ?

Edited by mihai134134, 02 April 2014 - 14:38.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate