Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor pt casti

În UE, permis digital de conducato...

Spalatorie auto profesionala in I...

Anxietate si Safety behaviors OCD.
 Conducta DN 800 pe teren construi...

placa video buna pentru redare ca...

in cat timp se activeaza un abona...

Dilema dupa facultate
 Reciclare metale - merita?

Renault Arkana sh sau Sang Yong K...

La multi ani @ceanu1980!

La multi ani @KiloW!
 ChatGPT - Certificat de rezidenta...

Page numbers in Google Docs, dar ...

Prenadez dubios

WhatsApp pe cartela din routerul ...

Credit neplatit in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

chertes_florin

chertes_florin

New Member

• Grup: Members
Buna ziua......vin si eu cu intrebare :
Am luat un credit in Italia acum 2 ani de 14000 de euro, de ceva timp am ramas fara un loc de munca si nu mai pot achita creditul, ma gandesc daca ma intorc in Romania ce se poate intampla, pot sa fiu gasit in Romania daca imi deschid un cont la o banca? Am citit contractul care lam semnat in italia cu Agos ducato pentru finantarea de aici si am vazut ca pe contractul meu pe care l-am semnat cu ei, au scris ca sunt un cetatean italian, cand eu nu sunt cetatean italian ci roman......
Multumesc

Edited by TheGrudge, 24 January 2014 - 17:07.
Gramatica...

Octavian_SK

Octavian_SK

Senior Member

• Grup: Senior Members
Normal este sa achiti creditul...chiar daca esti roman

HighClass

HighClass

. Impresar .

• Grup: Banned
O să ai un viitor sechestru pe cont si pe proprietati daca ai intr-un viitor apropiat.

Momentan, nu există un cadru legal dar discutiile sunt destul de avansate pe tema asta.

Acum, mai exista si variant ca banca din Italia sa nu aibă corespondenta in Romania.

BNP, Unicredit, Intesa , C-A ,

Octavian_SK, on 24 ianuarie 2014 - 10:39, said:

Normal este sa achiti creditul...chiar daca esti roman

Asta nu mi-a plăcut niciodată. Fuga de responsabilitate.

Datorită unora ca el, pe viitori, romanii vor avea probleme in accesarea unui credit care poate fi folosit in scopuri cu adevarat folositoare si fara nici un gand de a nu inapoia suma.

Eu unul, sper sa intre in vigoare raspunderea pentru creditele neachitate in UE.

billyboy

billyboy

Active Member

Agos Ducato nu este banca, este o institutie financiara nebancara, de tipul Provident, ceea ce cred ca va fi in dezavantajul tau.

Deborah77

Deborah77

Member

Mai, omul a ramas fara loc de munca, din ce sa-l plateasca daca nu mai are venituri?

sergiu_spooky

sergiu_spooky

Senior Member

Executare silita (casa, masina) sau din veniturile viitoare. Prescriere la suma asta? :))

balauru69

balauru69

Senior Member

Deborah77, on 24 ianuarie 2014 - 11:23, said:

Mai, omul a ramas fara loc de munca, din ce sa-l plateasca daca nu mai are venituri?

Asta inseamna ca toti care si-au pierdut joburile, si n-au fost putini, sa nu-si mai plateasca creditele? Cand a fost de luat, au luat cu 2 maini.

gymy

gymy

Active Member

Nu scapi de ei.La sume peste 1000€ te cauta baietii.Dupa care iti vand datoria unei societati de recuperari datorii din romania.Asa ca la final o sa platesti mult mai mult.
Parerea mea: rezolva-ti problemele acolo inainte de a te intoarce cu societatea respectiva.Dupa ,va fi mai greu si te costa mai mult.

Edited by TheGrudge, 24 January 2014 - 12:06.
Gramatica

hunab

hunab

Active Member

Ideal ar fi sa discuti ei, sa ceri o esalonare a datoriei sau o intarziere la plata ratelor. Posibil sa gasesti intelegere.

myshyk

myshyk

Guru Member

Deci, cand ai luat creditul, erai cetatean U.E., cand nu mai vrei sa-l returnezi, esti roman. Asa e ai dreptate, dar si cand te vor prinde......., ca sa nu-ti inchipui ca recuperatorii italieni sunt mai blanzi decat ai nostrii.

chertes_florin

chertes_florin

New Member

Mai fratilor ....eu nu am zis ca nu vreau sa mai platesc ....chiar am gasit un loc de munca in Romania foarte bun din aprilie ,,,,,,,,,,,acest AGOS DUCATO m-au pus in acte ca si cum as fi cetatean italian ...cand de fapt eu nu sunt...si mi se parea normal sa fi scris cetatean roman nu italian......

Cum ma gasesc ei pe mine daca la ei in acte figurez ca un cetatean italian si eu de fapt nu sunt ?

Edited by TheGrudge, 24 January 2014 - 17:08.
Gramatica..

RBoEMir

RBoEMir

Member

Agos Ducato astia fac parte din Camorra?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate