Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Situatii amuzante :)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
121 replies to this topic

#109
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009

View PostPSC, on 03 februarie 2015 - 09:24, said:

Felicitări fiindcă ai reuşit să ajungi acolo, eu mă zbat de un an şi nu se leagă nimic.

Cand te zbati trebuie sa faci si spume...ca sa fie peisajul complet.

#110
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
O întâmplare petrecută la birou.
Suntem trei colegi în încăpere: doi bărbaţi (eu şi colegul meu) şi o femeie (colega noastră). Intră cineva din afara firmei, se uită pe rând la fiecare dintre noi, după care întreabă, senin:
- Cine este doamna Coca?

Edited by PSC, 13 March 2015 - 12:19.


#111
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Astăzi, 15-04-2015, mă duc la un amic de-al meu si pentru a scurta drumul o iau prin parcarea Cora.
Văd un cuplu fie trecuti de adolescentă, fie adolescenti; in orice caz, erau foarte tineri.

Fata era intr-o fustă vaporoasă ca asta
Spoiler
ei se apropie de trotuar si fata sare iar in acel moment a batut un vânticel ridicându-i fusta foarte foarte sus.
Eu mă holbam la fată că era foarte frumoasă si am vazut momentul, chestia e că fata nu avea chiloti  -nici d-ăia tanga   Posted Image Posted Image

Edited by tom_1133, 15 April 2015 - 16:26.


#112
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Omul potrivit la locul potrivit, în momentul potrivit. Felicitări!

#113
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
La fostul loc de munca un coleg vorbea la telefon cu un client.
Clientul nu stia romana asa ca amicul se caznea sa-i explice in engleza ca incearca sa rezolve problema cat mai grabnic - folosind prescurtarea asap.
Dar clientul nostru nu prea stia nici de prescurtarea asta.
Colegul explica agitat : " asap is the.... bla bla bla"
Eu muream de ras si astia din birou nu pricepeau ce am.

Edited by Repulse #, 15 June 2015 - 11:24.


#114
noone2

noone2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.03.2007
.
postare in topic gresit

Edited by noone2, 18 June 2015 - 14:29.


#115
thepunishmentofgod

thepunishmentofgod

    I live for the beat!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.08.2013
Zilele trecute eram prin curte si l-am auzit pe vecinul certandu-se cu consoarta. Discutia s-a desfasurat astfel :

- Vezi ca in pantalonii aia de pe cosul de rufe am bonurile de masa. Ai grija sa le scoti inainte de a-i pune la spalat.

- Ce sa mai scot ca sunt deja in masina ?!

- Pai si nu ai verificat buzunarele ?

- Nu !

- Bravo ! Sa te vad ce o sa mai mananci acum ! Cacat o sa mananci !

Cu greu mi-am stapanit rasul ca sa nu ma auda. Dupa replica aia am fugit in casa pentru ca nu mai reuseam sa ma abtin. Posted Image

#116
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPSC, on 13 martie 2015 - 12:18, said:

O întâmplare petrecută la birou.
Suntem trei colegi în încăpere: doi bărbaţi (eu şi colegul meu) şi o femeie (colega noastră). Intră cineva din afara firmei, se uită pe rând la fiecare dintre noi, după care întreabă, senin:
- Cine este doamna Coca?
Nu credeam că această întâmplare va avea şi o a doua parte, dar iată că această a doua parte s-a consumat ieri.
Acelaşi tip intră la noi în birou, rezolvă o treabă pe care o avea cu colegul meu, iar la ieşire a salutat astfel:
- Sărut mâinile, doamnelor! La revedere, domnilor!
Noi doi ne-am uitat unul la altul: niciunul nu ne simţeam femeie.

#117
stefanut23

stefanut23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 02.06.2009
Noutăți ceva ?

#118
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
A iesit la pensie doamna Coca :D

De la mine de la serviciu.

Intr-o zi, m-a sunat unul la birou, eu fiind plecat pe teren, fireste ca nu m-a gasit.
A doua zi, ma gaseste si imi spune ca m-a sunat cu o zi inainte si nu m-a gasit. Asa, ca si cum m-ar fi informat de ceva ce eu nu stiam si astepta si confirmarea de la mine :D

#119
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Acum ceva timp m-am cracanat de ras intr-un magazin:
Eram la coada,in fata mea o baba ,in fata ei altcineva.Cat timp servea vanzatoarea prima persoana am vazut ca baba se uita cand la oua,cand la paine feliata,cand la oua,cand la paine feliata,facandu-si ,probabil,planuri cate sa-si cumpere.Vanzatoarea termina cu primul si o intreaba pe babeta:
-Cu ce va servesc?
Aia neatenta,luata din visare, zice:
-Ha?
-Ce doriti,cu ce va servesc?

-DOUA OUA FELIATE!!!

Edited by daniMMM, 19 February 2018 - 20:55.


#120
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Acum 13 ani am făcut pana la doua roti la masina mea. S-au îndoit jentile de aluminiu și am lăsat masina la locul unde s-a întâmplat. Și cheile de la casa in masina. A venit frate-miu cu masina lui sa ma ia de acolo, am luat și rotile de la masina sa le duc la îndreptat a doua zi. In ziua aia ne-am dus acasă.
A doua zi merg cu frate-miu on kaufland, facem cumpărături și ne întoarcem acasă cu masina lui, a mea fiind in alta zona cu pana. Și fratemiu își ținea cheile de la casa împreuna cu cheile de la masina și când ne-am dat jos din masina, ușile s-au blocat și cheile au rămas in contact. Și nu am văzut.
Ne-am dus către scara blocului cu plase după noi și zice fratemiu sa deschid usa. Cu ce ? Cheile de la apartament erau in masina la mine. Cheile de la masina erau in casa. Singura cheie de la apartament era in masina in contact, dar ușile erau blocate.
Afara era ger, am înghețat. Am sunat o Mătușa in vârsta și a venit cu niște tije și după jumate de zi a reușit sa deschidă masina.
A fost groaznic ca am înghețat de frig. S-au strâns o grămada de vecini sa vadă ce s-a întâmplat.

#121
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Intr-o noapte pe la ora doua vine frate-miu acasă și zice dacă nu conduc eu pana in calea sagului sa-și ia șaorma ca el a băut. Pana la urma am acceptat, dar cum eram adormita și nervoasa nu știu cum am tras de cheie cât era in yala când sa închid USA cu cheia de a sărit un arc și dupaia cheia se învârtea in gol.
Ne-am dus, ne-am luat șaorme, ne-am întors acasă si cheia tot in gol mergea. Nu se deschidea USA.
Apartamentul era la parterul blocului. Ne-am chinuit pe rând când eu, când fratemiu sa bagă mâna prin deschizătura de la geamul termopan.
Poliția a trecut pe strada de câteva ori și nu a oprit sa vadă de ce stăteam atârnați pe pervazul geamului, bruscand geamul.
Pana la urma fratemiu a scos geamul termopan din spuma. Noroc ca cei care l-au montat nu au pus și șuruburi, cum se pune ci l-au prins numai in spuma și cu timpul spuma aia a copt. A fost foarte amuzant, fiindcă împingând de geam cu toată greutatea corpului, încet încet cădea cu geamul in casa și de unde eram eu i se vedeau pantofii cum tot mai sus erau. Era sa fac pipi pe mine de ras.
A doua zi a montat geamul înapoi cu spuma și holșuruburi.

Yala aia care s-a stricat tocmai o cumpărasem. Am fost foarte devreme la magazin și eu adormita și vânzătoarea adormita, eu am cerut un butuc sau yala cum se numește aia unde bagi cheia. Și vânzătoare a zis ca e 35 lei. Eu i-am dat 50 lei și ea mi-a dat restul mai mult decât trebuia. Cu cât nu știu ca nu știu cât mai aveam in buzunar pe lângă. Dar cred ca de la 100 lei. De aia am avut ghinion cu yala aia.
Acasă am văzut ca am parca mai mulți mărunți in geaca, dar nu știam câți am avut pe lângă aia 50 lei. Și nu am mai făcut un drum înapoi și uite ce am pățit. De aia niciodată (exceptând atunci) când cineva greșește la bani in defavoarea lui, nu iau banii.

#122
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Mi-am mai amintit o faza.
Când am împlinit 18 ani mi-am dorit foarte mult sa ma mut in Germania definitiv. Aveam cunoștințe și neamuri acolo și am vb cu ei sa ma îndrume in legătura cu actele. Ei locuiau in centrul Germaniei și aveau cunoștințe și in sudul Germaniei și am mers acolo in vizita și mi-a plăcut așa mult ca am vrut sa rămân acolo in sud.
M-am dus in România după câteva acte, m-am întors in sudul Germaniei, ăștia din centrul germaniei au venit și ei acolo și umblând cu acte la tradus i-am dat pașaportul cuiva sa mi-l țină. Și am uitat sa-l cer înapoi. Asta a mai stat vreo trei zile acolo și s-a întors acasă, eu am mai rămas o zi sau doua acolo in sud ca așa aveam biletul de autocar ca trebuia iar sa ma întorc in România după ceva de la primărie. Și cât încă eram in sudul Germaniei ma suna asta ca a ajuns acasă și ca a găsit pașaportul meu la el in buzunar și ca mi-l trimite prin posta. Eu am zis ca nu stau ca am biletul și plec fără ca ma descurc. Am fost la poliție și mi-au dat o hârtie și au zis sa merg cu hârtia aia la o ambasada a României sa îmi facă pașaport provizoriu sa pot sa trec vama.
Am zis ca nu ma duc ca ma descurc.
M-am urcat in autocar si am ajuns doar pana la vama Austria cu Ungaria. Ungurii nu au vrut sa ma lase sa intru la ei in țara fără pașaport. Si firma Andronic cu care am călătorit m-au dus pana lângă Viena și m-au lăsat acolo. La unu noaptea. Noroc ca am avut bani la mine, putini totuși și am sunat in România maică-mea era sa facă infarct când i-am zis unde sunt. Am sunat on Germania și noroc ca cei din Germania cunoșteau o familie in Linz și au venit după mine in Viena. Dar pana sa ajung in viena am învățat germana habar n-am cum atunci pe loc și am reușit sa ma descurc. Era un arab care zicea ca ma duce el pana la Viena și îmi era frica de el. Am sunat la poliție și cu germana Învățată atunci am povestit ce am pățit și mi-au făcut legătura cu o secție de poliție de lângă benzinărie. Pana am ajuns la secție s-a făcut unu după-amiaza. M-au dus ei pana la Viena dar nu și pana la consulat. Mi-au dat o harta trebuia sa schimb multe mijloace de transport. Toți banii ce mi-au rămas i-am dat pe bilete și țigări. Într-un final am ajuns la consulatul roman din Viena și acolo in fata era plin de rromi. Femeia ce lucra acolo a stat peste program și mi-a făcut pașaport provizoriu care de fapt era o hârtie valabilă 15 zile. După care m-am dus către gara și doamne ajuta ca femeia care a venit după mine m-a recunoscut după descrierea de haine, blugi negrii și tricou roz, ghiozdan negru și parul blond. Am ajuns la familia aia acasă și a doua zi mama mea mi-a trimis bani prin Western union și mi-am luat bilet de autocar la pletl ca doar ei opreau și in Linz. Și am ajuns acasă, la autogara a venit maică-mea, matusamea, unchiumui toată familia sa vadă cum sunt. :))
Am fost cu mama mea sa-mi iau bagajul de la Andronic și a făcut un scandal acolo ca iau lăsat copilul noaptea in benzinărie. Ii durea pe aia fix in c fiindcă patronul a murit și nu interesa pe nimeni de firma aia, vai și amar autocarele lor dar erau cei mai ieftini. Oricum vina a fost a mea.
N-am povestit chiar in detaliu dar au foat 24 de ore de suspans.
Foarte frumoasa și Austria, am cunoscut atunci familia aia de romani stabilită acolo, foarte de treaba au fost și se descurcau foarte ok cu salariile de acolo la vremea aia.

Partea amuzanta pt mine a fost ca așa ma duce pe mine capul, adică cred ca pot sa fac orice și nu am noțiunea aia de limita sau ca nu pot ceva și așa ajung in tot felul de situații stresante in care un om care gândește normal  nu ar ajunge.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate