Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Situatii amuzante :)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
121 replies to this topic

#1
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Am observat ca nu exista topic?

Povestiti aici prin ce situatii amuzante ati trecut?

Ca sa incep eu cu una proaspata:
Un tip imi datoreaza niste bani si astazi era termenul limita ca sa mi-i dea. L-am sunat toata ziua si nu a raspuns. Inseara ii trimit un mesaj in genul: ori ma suni inseara sa discutam ori nu mai avem ce discuta, discuti cu executorul.
Acum 5 minute primesc un mesaj gratuit de la el in care imi zice:
"Imi cer scuze dar mi-am uitat telefonul in masina, iar eu acum lucrez si nu ma pot duce dupa telefon ca-i si sefu aici. Vorbim maine".
Cei drept, mi-a luat vreo 5 minute sa-mi dau seama cum a putut citi mesajul meu daca telefonul era in masina, dar si cand mi-am dat seama Posted Image .

#2
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
http://forum.softped...plari-amuzante/

Posted Image Posted Image Posted Image

#3
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
:Pot sa povestesc si vreun vis funny? Sau trebuie sa fie intamplare reala ?

#4
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
asta e zero.
eu eram la prietena acasa. am dormit la ea. dormeam in camere diferite ca eh...amandoi eram oameni cu frica de dumnezeu Posted Image
imi zice seara ca a ei merg dimineata la 6 la servici amandoi si ramanem numa noi acasa. la 6 dimineatza aud pasi, incaltari...iesiri pe usa...am zis ca ii gata...pot sa actionez.
si cand sa ma duc in camera unde dormea prietena..avea 4 camere nimeresc in alta camera. surpriza :ma`sa nu mersese la lucru...eu numa`n boxeri mergeam spre pat...era iarna..6 dimineatza...bezna. cand is aproape de pat zice tanti : ce`i dan ???ce cauti ?
am ramas ca lovit in cap.....a ....a........aaaaaaaaa..............ma intorc fara sa zic nimic si dute napoi in pat. pe la 9 cum sa ma duc io in bucatarie sa dau ochii cu prietena si cu mama`sa ....pana la urma am pus capu`n pamant si am intrat in bucatarie...da numa io stiu cum am intrat....ma chinuiam sa fiu serios...dar dracu` din mine zambea....nici nu ma puteam abtine sa nu rad.....oricum...situatie mai jenanta nu am patit. si haioasa.

marius...iluziile in alta parte. aici is lucruri serioase ...

Edited by D3an, 22 January 2014 - 21:30.


#5
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostHighClass, on 22 ianuarie 2014 - 21:17, said:

Ala este cam vechi si nu prea reusit :)

View Postmarius87ism, on 22 ianuarie 2014 - 21:18, said:

:Pot sa povestesc si vreun vis funny? Sau trebuie sa fie intamplare reala ?
Cred ca o intamplare reala are mai mult farmec, dar esti liber sa alegi.

#6
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013

View PostBusiness_style, on 22 ianuarie 2014 - 21:34, said:

Ala este cam vechi si nu prea reusit Posted Image


Păi de ce crezi că radeam?

#7
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View PostD3an, on 22 ianuarie 2014 - 21:29, said:

asta e zero.
eu eram la prietena acasa. am dormit la ea. dormeam in camere diferite ca eh...amandoi eram oameni cu frica de dumnezeu Posted Image
imi zice seara ca a ei merg dimineata la 6 la servici amandoi si ramanem numa noi acasa. la 6 dimineatza aud pasi, incaltari...iesiri pe usa...am zis ca ii gata...pot sa actionez.
si cand sa ma duc in camera unde dormea prietena..avea 4 camere nimeresc in alta camera. surpriza :ma`sa nu mersese la lucru...eu numa`n boxeri mergeam spre pat...era iarna..6 dimineatza...bezna. cand is aproape de pat zice tanti : ce`i dan ???ce cauti ?
am ramas ca lovit in cap.....a ....a........aaaaaaaaa..............ma intorc fara sa zic nimic si dute napoi in pat. pe la 9 cum sa ma duc io in bucatarie sa dau ochii cu prietena si cu mama`sa ....pana la urma am pus capu`n pamant si am intrat in bucatarie...da numa io stiu cum am intrat....ma chinuiam sa fiu serios...dar dracu` din mine zambea....nici nu ma puteam abtine sa nu rad.....oricum...situatie mai jenanta nu am patit. si haioasa.

marius...iluziile in alta parte. aici is lucruri serioase ...

Vroiam si eu sa va povestesc si eu cum l-am visat pe papa de la Roma in papamobilul lui din care vindea ingheatata in visul meu

[ http://younginrome.files.wordpress.com/2011/12/pope-mobile-immacolata.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

View PostBusiness_style, on 22 ianuarie 2014 - 21:34, said:

Ala este cam vechi si nu prea reusit Posted Image

Cred ca o intamplare reala are mai mult farmec, dar esti liber sa alegi.
visele is departe de o intamplare reala, chiar daca subiectul poate ar prezenta mai mult interes. o fapta traita,mai ales daca o traiesti tu ....e total diferit.
cate am patit in viata asta ...pfoai...daca ma apuc sa le scriu toate ion creanga ii mic copil.

View Postmarius87ism, on 22 ianuarie 2014 - 21:55, said:

Vroiam si eu sa va povestesc si eu cum l-am visat pe papa de la Roma in papamobilul lui din care vindea ingheatata in visul meu

apa de ploaie.

Edited by D3an, 22 January 2014 - 21:59.


#9
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View PostD3an, on 22 ianuarie 2014 - 21:58, said:

visele is departe de o intamplare reala, chiar daca subiectul poate ar prezenta mai mult interes. o fapta traita,mai ales daca o traiesti tu ....e total diferit.
cate am patit in viata asta ...pfoai...daca ma apuc sa le scriu toate ion creanga ii mic copil.



apa de ploaie.

Da, apa de ploaie, numai ca eu nu simteam nevoia sa ma laud ca am prietena pe aici pe forum, daca tot ai patit asa de multe de ce nu le pui pe hartie? Cunosti alfabetul din cate vad :D

#10
RD-Woo

RD-Woo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 15.01.2012

View PostBusiness_style, on 22 ianuarie 2014 - 21:12, said:

mi-a luat vreo 5 minute sa-mi dau seama cum a putut citi mesajul meu daca telefonul era in masina

Posted Image

#11
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View PostD3an, on 22 ianuarie 2014 - 21:58, said:

visele is departe de o intamplare reala, chiar daca subiectul poate ar prezenta mai mult interes. o fapta traita,mai ales daca o traiesti tu ....e total diferit.
cate am patit in viata asta ...pfoai...daca ma apuc sa le scriu toate ion creanga ii mic copil.

Degeaba te lauzi ca ai trecut prin multe daca nu dai detalii . Esti doar un mincinos si un laudaros daca nu scrii aici 5-6 povesti :P .

#12
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

View Postemyboy, on 22 ianuarie 2014 - 22:17, said:


Degeaba te lauzi ca ai trecut prin multe daca nu dai detalii . Esti doar un mincinos si un laudaros daca nu scrii aici 5-6 povesti Posted Image .
ti-as mai putea scrie cateva, doua-trei mai deocheate, dar am si una mai nasoala in care pur si simplu mi`a fost mie rusine de mine :D
pana una alta sigur mai avem pe aici flacai povestitori. mai asteptam situatii amuzante. aia care am povestit-o eu nici acu nu stiu cum a fost? amuzanta sau jenanta? ca eu am ramas tare shifonat.

ps : a patit careva sa mearga la draga-draga cu o gacica si sa adoarma langa ea ??? sau sa nu "ii urce nivelul" ?

#13
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostD3an, on 22 ianuarie 2014 - 22:27, said:


ps : a patit careva sa mearga la draga-draga cu o gacica si sa adoarma langa ea ??? sau sa nu "ii urce nivelul" ?
Chiar nu stiu ce ai vrut sa zici cu asta. Daca ii cu tenta sexuala, nu am mai auzit in viata mea astfel de expresii.

Asta cred ca am mai zis-o:
Eram cu masina altuia, luata pe fuga, si ma opreste politia. Intru in peco, vine politistul si imi zice ca foliile de pe geamurile din fata sunt prea negre si nu aveam nici omologare.
Imi zice ca-mi ia talonul dar ne putem intelege. Mi-a zis exact asa: "da si tu de-o cafea".
Erau 2 politisti, masina parcata la intrarea in peco. In fata peco-ului era un automat de cafea si scria mare pe el: 1 cafea = 1 leu !
Fiind iarna, am crezut ca ei vor sa bea o cafea de la aparat dar nu au marunt, si de-asta mi-a cerut: de-o cafea. Am mers la masina, am luat 2 lei din portofel si m-am dus la masina lor si le-am dat 2 lei.
S-au uitat unu la altu si nu stia care-i faza. Ma intrebat cum 2 lei? Si le-am explicat ca am vazut aparatul de cafea acolo si scria 1 leu cafea x 2 politisti = 2 lei Posted Image
Sau pus pe jos de ras si ma lasat sa plec. Probabil au zis ca asta este prea prost ca sa putem negocia Posted Image

#14
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Cand traia bunica...

Cine mi-a luat ochelarii... ?#!.I.@? Posted Image  nu stiu unde i-am pus...

Cautam prin casa... dupa un timp ne privim unii pe altii  Posted Image ...

Ii avea la ochi  Posted Image Posted Image

View PostRD-Woo, on 22 ianuarie 2014 - 22:17, said:

Posted Image

Posted Image

Edited by crisstonne, 23 January 2014 - 00:45.


#15
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006

View PostBusiness_style, on 22 ianuarie 2014 - 23:52, said:

Chiar nu stiu ce ai vrut sa zici cu asta. Daca ii cu tenta sexuala, nu am mai auzit in viata mea astfel de expresii.

evident ca e cu tenta secsuala. cum dracu sa nu iti dai seama ? incercam sa cenzurez si eu ca imediat ma trezesc cu inca un punct de avertizare.

Edited by D3an, 23 January 2014 - 15:17.


#16
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Eu cu un amic.Am intrat intr-un magazin de electrice sa-si ia asta baterii de lanterna.
Eram la Busteni parca. Vanzatoarea de  acolo era o tipa super si asta ca sa iasa el in evidenta zice sa-i lase ceva bani in plus la achitarea bateriilor.
Da banii si dam sa plecam .
Tipa striga dupa el : Domnu.
El usor flegmatic (mare boier de) zice : Lasati asa.
Tipa iar : Domnu, domnu.
Asta : Lasati asa.
Tipa : Domnu, mai trebuie sa dati bani

Previzibila dar amuzanta daca erai acolo.

#17
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Tot in Busteni, tot cu amicul asta si inca 2.
Urcam o straduta in panta. In fata noastra la 10 m un nene.
Lu' nenea asta au inceput sa-i cada din buzunar niste pachetele mici.
Unu din tovarasii mei, mai calic de felul lui incepe sa se agite : ia-le ba, ia-le.
Ce sa iau ma timpitule ca nu stim ce sunt.
Asta cu ochii holbati : ia-le ba repede si vedem noi pe urma ce sunt.
Era guma de mestecat.



Prin liceu cu un coleg.
Ma, care din noi e mai inalt ?
Ba ca eu , ba ca el.
Eram pe strada si ne oprim in dreptul unei vitrine mai intunecate si incepem sa ne studiem, sa masuram, sa comentam.
Cam dupa 5 minute sa aude un cor de pe partea ailalta a vitrinei :
Gata ba ca sunteti frumosi amandoi, va mai holbati mult ?
Era o carciuma acolo dar noi nu vazusem.

#18
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Lucram la unii si astia s-au gandit sa faca un contract cu o firma de catering sa ne aduca si noua ceva de haleala zilnic.
Ok. In primele zile venea masinuta cu haleala zilnic. Pe urma din nu stiu care motive au zis sa mergem noi sa ridicam mancarea.
Bun. Eu cu un coleg : lasa ca mergem noi sa o luam (mai tragem chiulu). Si ne-am dus de cateva ori.
Intr-una din zile ne-au dat o oala cu ciorba (de burta parca). O bagam noi in portbagaj si plecam.
Ajunsi la destinatie colegul asta al meu observa ca a cam sarit ciorba prin portbagaj. Nasol in puii mei.
Asta e, se curata.
Dupa cateva zile iar ne-au dat o oala cu ciorba. Eeee, ne gandim noi sa nu mai sara ciorba prin portbagaj. Punem oala aia intr-un lighean (de ce dracu avea asta lighean in portbagaj nu stiu) si vin si eu cu o tusa de final : asez pe capacul oalei ceva greu ca sa nu se mai miste.
Ok. Ajungem la firma. Dam jos oala. Se apuca prima serie sa manance.
Dupa cateva minute aud ceva rumoare ( mirare, injuraturi etc) din bucatarie. Femeia care servea la masa scosese cu polonicul din oala o fieratanie destul de mare.
Era greutatea aia pe care o asezasem eu pe capac ca sa nu mai sara. Nu mai sarise capacul dar sarise dracia aia in oala.  Se dovedeste ca era un claxon unsuros si cu ceva pamant pe el.
Uitasem cu desavarsire de el asa ca nici nu i-am observat lipsa cand am descarcat.
Asa au mancat colegii mei ciorba cu claxon.
La cateva zile cand mai treceam pe langa ei salutam discret : "beep beep".

Nu mi-am luat bataie.
Nu stiu ce ce...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate