Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Taverne in Insula Corfu

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
A stat cineva in Corfu in Messongi sau Moratika? Ma intereseaza tavernele si magazinele alimentare din zona.
A incercat cineva sa apeleze la o taverna pentru micul dejun pe toata durata sejurului? Adica sa iei in fiecare dimineata micul dejun in acelasi loc si eventual sa obtii si un discount (noi vom fi 5 si vom sta 10 zile) fata de pretul zilnic.

#2
antoramo

antoramo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.07.2013
Nu am auzit pana acum de astfel de reduceri pt micul dejun,pare amuzanta dorinta ta.Cei m ai multi romani ii gasesti in messonghi..E un resort acolo care are oferta all inclusive si multi merg acolo.

#3
alexica08

alexica08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.04.2008

 XENNA, on 19 ianuarie 2014 - 09:15, said:

A stat cineva in Corfu in Messongi sau Moratika? Ma intereseaza tavernele si magazinele alimentare din zona.
A incercat cineva sa apeleze la o taverna pentru micul dejun pe toata durata sejurului? Adica sa iei in fiecare dimineata micul dejun in acelasi loc si eventual sa obtii si un discount (noi vom fi 5 si vom sta 10 zile) fata de pretul zilnic.
mergi pe cont propriu? stiu ca agentiile pot oferi extra mic dejun sau cina la o taverna din zona...deci sigur se poate..si pana la urma daca 5 persoane merg zilnic la aceeasi taverna sa manance si daca vorbiti cu patronul, sigur va face o reducere.

#4
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Da pe cont propriu, cu masinile si am inchiriat un apartament intr-o vila din Messongi.

 antoramo, on 20 ianuarie 2014 - 17:52, said:

Nu am auzit pana acum de astfel de reduceri pt micul dejun,pare amuzanta dorinta ta.Cei m ai multi romani ii gasesti in messonghi..E un resort acolo care are oferta all inclusive si multi merg acolo.
De ce sa ti se para amuzanta; in Italia la Bibione am apelat la restaurantul unui hotel de langa apartamentul nostru pentru mic dejun si am obtinut o reducere de la 7 eur la 5 eur de persoana pentru 7 zile, 5 persoane, bufet suedez destul de bogat.

#5
antoramo

antoramo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.07.2013
Nu sunt genul acestor targuieli,plus k in grecia nu prea cred sa ofere asa ceva.Ei nu prea fac cadouri(reduceri)in general au oferte la micul dejun,pe la toate tavernele.

#6
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Om vedea la fata locului cum ne descurcam cu micul dejun.
Eu am facut prima rezervare prin Booking.com ca mai apoi gasind site-ul vilei am observat ca mai exista un apartament de lux cu 10 eur mai scump dar care nu aparea pe booking. Am luat legatura cu proprietarul vilei am facut o noua rezervare direct la el si am renuntat la cea de pe booking.
Cel mai bine rezervi direct la hotel/proprietar - concluzia mea.

#7
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Ce insula minunata este Corfu si ce oameni de calitate are!
Abia m-am intors de acolo si pot spune ca am avut o vacanta minunata.
Daca vorbim despre taverne in Moraitika/Mesonghi nu exista element de comparatie cu Village Taverna

Locatia este superba in Old Village, intr-un loc foarte linistit, in care nici prin cap nu-ti trece sa dai de un astfel de diamant.
Preturi foarte, foarte bune, o maniera de a trata clientul cum nu gasesti in fiecare zi si o bucatarie traditionala corfiota, de-mi lasa si acum gura apa... Am fost rasfatati si consideram ca serile petrecute acolo, sunt sarea si piperul vacantei noastre.


Attached File  IMG_3366.JPG   289.13K   56 downloadsAttached File  IMG_3368.JPG   309.63K   55 downloadsAttached File  IMG_3369.JPG   308.16K   52 downloadsAttached File  IMG_3370.JPG   299.09K   55 downloadsAttached File  IMG_3374.JPG   296.06K   59 downloadsAttached File  IMG_3376.JPG   279.9K   58 downloadsAttached File  IMG_3378.JPG   307.6K   57 downloadsAttached File  IMG_3433.JPG   295.03K   56 downloadsAttached File  IMG_3434.JPG   336.96K   52 downloadsAttached File  IMG_3435.JPG   375.53K   50 downloadsAttached File  IMG_3436.JPG   275.38K   58 downloadsAttached File  IMG_3571.JPG   378.51K   63 downloadsAttached File  IMG_3582.JPG   317.6K   58 downloadsAttached File  IMG_3586.JPG   385.67K   52 downloadsAttached File  IMG_3589.JPG   340.93K   50 downloadsAttached File  IMG_3595.JPG   307.44K   49 downloadsAttached File  IMG_4127.JPG   344.76K   52 downloadsAttached File  IMG_4128.JPG   375.12K   49 downloadsAttached File  IMG_4130.JPG   324.38K   51 downloadsAttached File  IMG_4132.JPG   314.46K   59 downloads

Attached File  IMG_4133.JPG   309.18K   55 downloads

Edited by floraur, 01 August 2016 - 12:21.


#8
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,853
  • Înscris: 04.07.2010

 floraur, on 01 august 2016 - 12:19, said:

... Preturi foarte, foarte bune ...

Câteva exemple ar fi şi mai bune, ca să ne facem o idee.
La doradă i-a scos aripioarele ospătarul, sau a lăsat-o aşa întreagă pe farfurie ?


Sănătate şi mulţumiri !

#9
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
pai trei persoane la o masa imbelsugata cu doua feluri de mancare, bauturi, desert si tot ce-ti doreste inima 40-45 euro;.

Edited by floraur, 01 August 2016 - 14:18.


#10
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,828
  • Înscris: 04.02.2008

 floraur, on 01 august 2016 - 12:19, said:

Ce insula minunata este Corfu si ce oameni de calitate are!
Abia m-am intors de acolo si pot spune ca am avut o vacanta minunata.
Daca vorbim despre taverne in Moraitika/Mesonghi nu exista element de comparatie cu Village Taverna

Omule, vrei sa ne omori. Doar ce am mancat si vazand pozele astea mi s-a facut foame din nou.
Asteptam si un review complet, ma bate gandul sa dau si eu o fuga pe acolo anul viitor.
Mi-ar trebui o locatie unde sa fie plaja de nisip, cu umbrele si paturi de plaja, intrare lina in mare cu nisip, ceva locuri
de snorkeleala in zona, taverne si ceva agitatie de noapte unde sa stabilesc baza de cazare si de unde sa plec sa vizitez insula.

Multzam

#11
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Da, imi caut timp pentru review complet. Faza este ca nici nu trebuie sa las sa treaca prea mult timp, caci informatiile se mai uita...

Am facut si scufundari, preturi decente... o sa povestesc.

#12
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,267
  • Înscris: 22.07.2005
Pleaca cineva in Moraitika zilele astea?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate