Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Deblocare iPhone blocat in iCloud (Tutorial)

- - - - -
  • Please log in to reply
271 replies to this topic

#253
RaduNastase

RaduNastase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.05.2017
Din pacate nu am backup. Oricum, e probabil blocata in serverele Apple...altfel nu imi explic. Cert este ca da, produse de genul asta trebuie achzitionate noi sau macar cu ceva garantie ramasa...

#254
RaduNastase

RaduNastase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.05.2017

 Extinct, on 11 octombrie 2017 - 18:58, said:

Bun, incearca sa-i treci in DFU Mode, apoi reinstalare din iTunes. Inainte de asta, sterge toate ipsw-urile descarcate de iTunes.

salut,

acum m-am mai documentat si am inteles ca dfu e ceva "dedesubt" iTunes mode recovery. Imediat ce am din nou acces la un laptop sau PC voi incerca o noua instalare de sistem in mod dfu. Multumesc pentru sugestie.

edit: am downloadat iOS 10.3.3 ipsw pentru ipad mini 2 si voi incerca sa-l instalez pe acesta in loc de 11, poate reusesc sa revin la ce am avut.

Edited by RaduNastase, 13 October 2017 - 14:11.


#255
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 RaduNastase, on 13 octombrie 2017 - 14:09, said:

edit: am downloadat iOS 10.3.3 ipsw pentru ipad mini 2 si voi incerca sa-l instalez pe acesta in loc de 11, poate reusesc sa revin la ce am avut.

Cu placere. Din pacate, nu mai poti reveni la iOS 10. Apple nu mai semneaza acea versiune de software. Oricum nu cred ca are legatura cu versiunea, mai degraba e "agatat" prin vreun server sau firmware-ul pe care il ai este deteriorat. DFU mode ar trebui sa ajute. Ca idee, iOS 11 merge foarte bine pe iPad Mini 2.

Daca nu merge nici asa, contacteaza suportul apple si explica-le situatia. Ei pot vedea in loguri ca tableta a fost activata pe ID-ul tau.

Edited by Extinct, 13 October 2017 - 14:50.


#256
RaduNastase

RaduNastase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.05.2017
Nu ma indoiesc ca nu ar merge bine dar eu am cumparat tableta exclusiv prntru acele jocuri care nu merg pe 11. Dar, macar daca ar merge pentru ca o voi vinde la randul meu si poate voi  cauta una inca pe 10 (desi ma indoiesc ca voi mai gasi).

Edited by RaduNastase, 13 October 2017 - 17:35.


#257
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
De curiozitate, ce jocuri sunt alea de nu au primit inca update incat sa mearga macar in mod "legacy" pe 11?

#258
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Toate alea pe 32bit...
Iti dau citeva exemple de la mine, Fahrenheit, Doom, Nova3.
Si mai sint si altele.
Unele au fost cu plata, acum eu ce fac? Renunt la ele pentru ca asa vrea apple?
E cam de caca treaba asta.

#259
RaduNastase

RaduNastase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.05.2017

 Extinct, on 13 octombrie 2017 - 17:54, said:

De curiozitate, ce jocuri sunt alea de nu au primit inca update incat sa mearga macar in mod "legacy" pe 11?


https://itunes.apple...d363969661?mt=8

si toate celelalte facute de acest developer. Am cateva deja achizitionate (sper sa ramana atasate la cont daca reusesc cumva sa fac rost de un ipad compatibil).

#260
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Shmup fan și eu :D Am Dodonpachi resurection HD și îmi merge pe iOS 10.3.2
Demo de la Espgaluda II HD îmi merge.
În afară de asta de Cave și Danmaku Unlimited 2 mai am și alea free de Mursuo Kuwamura îs 4. Dacă nu le știi caută Touhou pe store

#261
RaduNastase

RaduNastase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.05.2017
Am mai facut o ultima incercare si in Dfu. Initial cu un 10.3.3 downloadat, care evident nu a mers, si ulterior cu 11.

Exact aceeasi eroare in iTunes(0xE8000013), care am citit pe un forum ca poate insemna si un dispozitiv refurbished, al carui SN nu e potrivit cu imei-ul...Unii spun ca pe 10.3.3 ar fi mers, dar pe 11 nu mai poate merge.

Nu mi se pare normal sa se transforme din Ipad in plastic in 2 secunde fara absolut nici o avertizare, nimic. Initial a mers erfect timp de 2 saptamani, cat eram inca pe 10.3.3, brusc din motive total necunoscute (probabil tot ceva din serverele Apple) a devenit Locked, iar la restore a fost "pa".


Calbog: am toate Cave-urile pe android Note 3 in Retroarch. Cele pentru care am luat Ipad-ul nu merg la viteza buna (poate pe un S8/Note8). Unlimited 2 si 3 sunt fun. Tohou la fel.

#262
RaduNastase

RaduNastase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.05.2017
update: am reusit sa vad un serial number in iTunes, in timp ce instala update-ul. L-am comparat cu cel care este scris pe spatele Ipad-ului si nu sunt la fel.

Dupa ceea am cautat pe https://checkcoverag...=1011  ambele SN-uri si :

1 - cel vazut cu Itunes nu este recunoscut ca fiind valabil.

2 - cel de pe spatele Ipad-ului este recunoscut de sistem ca fiind valid.

Daca este un dispozitiv refurbished, ce optiuni am?

#263
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Daca  incepe cu N la "model" este replacement.

Edited by December, 15 October 2017 - 16:08.


#264
RaduNastase

RaduNastase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.05.2017

 December, on 15 octombrie 2017 - 16:07, said:

Daca  incepe cu N la "model" este replacement.


model A1489

ma gandesc sa sun la Apple. Am vazut ca au un numar si pentru Romania, dar se vorbeste in engleza...ceea ce e aiurea.

Edited by RaduNastase, 15 October 2017 - 16:44.


#265
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Setari/general/about/model. Daca prima litera este N, atunci este replacement.

#266
RaduNastase

RaduNastase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.05.2017

 December, on 15 octombrie 2017 - 16:46, said:

Setari/general/about/model. Daca prima litera este N, atunci este replacement.


sunt blocat de o saptamana cu Ipadul la al 2-lea ecran care apare dupa ce dai restore/update,  cel cu Activate Ipad. Singurul model la care am acces e pe carcasa din spate.

#267
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Țeapă de țeapă cu ipad cu seriale diferite. A fost umblat in el, schimbat serialul ca să se poată folosi cu iCloud, ca un bypass. Ai activat wifi, bam. Tot să cumperi de pe olx.
Dă-o la piese și aia e, data viitoare cască bine ochii.

#268
RaduNastase

RaduNastase

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.05.2017
Totusi l-am folosit bine mersi mai bine de 2 saptamani. Cu intrat pe net, cu achizitionat de jocuri de pe AppStore. L-am resetat impreuna cu tipul de la care l-am luat. Asta nu inteleg...de ce asa dintr-o data....

In cazul asta indiferent de cat de atent esti cand iei ceva uzat...brusc dupa o zi sau dupa 2 ani...se intampla sa nu mai mearga..

#269
sibipaul

sibipaul

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.11.2018
de aici puteți obține ghid gratuit pentru deblocarea iCloud

#270
id_cristi

id_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 23.02.2011
Va salut, am pierdut iphone-ul si de cateva zile imi vad offline in iCloud. De fapt, de cand l-am pierdut imi aparea offline. Este posibil ca cel care l-a gasit sa-l fi resetat inainte de a-l conecta la internet ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate