Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 

14 sfaturi pentru femeile maritate

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View PostLensFlare, on 20 ianuarie 2014 - 13:53, said:

In caz ca descoperiti o femeie ce e de acord cu aceste "sfaturi" sa ma anuntati, ma insor cu ea a doua zi. Posted Image

Câştigi suficient pentru întreţinerea căminului, care va fi în grija doamnei, şi a familiei, incluzând cei patru-cinci copii, de a căror educaţie se va ocupa cu atenţie, presupun.

#20
anunnaki

anunnaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,516
  • Înscris: 12.05.2013
eu as vrea sa stiu daca @rasistu, ca profesionist anal, considera ca aceasta forma de sex se insereaza perfect printre sfaturile date femeilor maritate.

adica, @rasistu, supusenia femeii se poate face si facand-o sa nu zica nici car la anal?

#21
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005

View PostJayanti, on 20 ianuarie 2014 - 14:04, said:

incluzând cei patru-cinci copii

Cred ca ai vrut sa scrii 1 maxim 2... :D

#22
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View PostLensFlare, on 20 ianuarie 2014 - 14:09, said:

Cred ca ai vrut sa scrii 1 maxim 2... Posted Image

Cum doreşte stăpânul. Posted Image

#23
STARTREK1

STARTREK1

    cãutãtor pe gugãl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,177
  • Înscris: 27.06.2007

View Postalexdobre, on 20 ianuarie 2014 - 13:56, said:

exista !
crede'ma

si tu ti-ai luat masina de spalat automata !? eu am prins la Altex la oferta! :D

#24
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

View PostSTARTREK1, on 20 ianuarie 2014 - 14:21, said:

si tu ti-ai luat masina de spalat automata !? eu am prins la Altex la oferta! Posted Image
nu :)) inca nu ..dar stiu ca exista
eu am ramas prost cand o tipa de 23 de ani mi-a cerut pur si simplu mare pare din lista asta ..adica femeia isi dorea sa fie sluga :))

#25
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
@rasistu,daca femeia indeplineste toate aceste atributii,unde mai e farmecul de a o bate "ca la fasole"??? Posted Image

[ http://i371.photobucket.com/albums/oo151/tunecke/RollingPin-1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
alexdobre

alexdobre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,783
  • Înscris: 25.02.2011

View PostAdi blondu, on 20 ianuarie 2014 - 14:26, said:

@rasistu,daca femeia indeplineste toate aceste atributii,unde mai e farmecul de a o bate "ca la fasole"??? Posted Image

[ http://i371.photobucket.com/albums/oo151/tunecke/RollingPin-1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
baba asta se face pe picioare cu lama ! :))

#27
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Credeam ca e un topic cu 14 pozitii recomandate.

#28
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View Postanunnaki, on 20 ianuarie 2014 - 14:08, said:

sa nu zica nici car la anal?
Cine zice car la anal?!

#29
anunnaki

anunnaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,516
  • Înscris: 12.05.2013

View PostQuantum, on 20 ianuarie 2014 - 15:15, said:

Cine zice car la anal?!

eu, clar nu...
poate femeile

Edited by anunnaki, 20 January 2014 - 15:42.


#30
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Postrasistu, on 20 ianuarie 2014 - 13:27, said:

preluare de pe Webcultura >> http://webcultura.ro...meile-maritate/

1. Adună toate manualele şcolare, jucăriile, hârtiile etc şi apoi curăță praful de pe mese.
2. În timpul lunilor reci ale anului ar trebui să pregătești şi să aprinzi focul, pentru ca el să se poată încălzi. Soțul tău va simti că a ajuns într-un paradis de odihnă şi ordine şi te va face și pe tine să te simți mai bine. Iar după toate acestea să îi oferi de mâncat și de băut pentru ca el să se simtă cât mai bine, îți va oferi o imensă satisfacție personală.
3. Pregătește copiii. Ia-ți câteva minute pentru a-i spăla pe mâini și pe față (daca sunt mici), piaptănă-i şi, dacă este necesar, schimbă-le hainele. Copiii sunt mici comori, iar el şi-ar dori să-i vadă jucându-și rolul. Micșorează toate zgomotele. În momentul în care el ajunge acasă, elimina toate zgomotele provenite de la maşina de spălat, uscătorul de haine sau aspirator. Încearcă să încurajezi copiii să facă linişte.
4. Fii fericită când îl vezi.
5. Întâmpină-l cu un zâmbet cald și arată-i că îți dorești sincer să îl mulțumești.
6. Ascultă-l. Poți avea o duzină de lucruri importante să îi spui, dar în momentul sosirii sale nu este timpul potrivit. Lasă-l pe el să vorbească mai întâi – și amintește-ți: subiectele sale de conversație sunt mult mai importante decât ale tale.
7. Asigură-te că va fi seara lui. Niciodată nu te plânge dacă vine târziu acasă sau iese fără tine în oraș să cineze sau să se distreze. În schimb încearcă să înţelegi lumea lui plină de constrângeri și presiuni şi nevoia sa foarte reală de a fi acasă şi de a se relaxa.
8. Scopul tău: încercă să te asiguri că ai făcut din casa ta un loc plin de pace, ordine şi linişte, în care soțul tău se poate reface trupește şi spiritual.
9. Nu-l asalta cu plângeri şi probleme.
10. Nu te plânge dacă ajunge acasă prea târziu pentru cină sau chiar dacă rămâne în oraș toată noaptea. Consideră acest lucru drept o problemă minoră în comparaţie cu ceea ce el a trebuit să suporte în acea zi.
11. Fă-l să se simtă confortabil. Determină-l să se așeze pe un scaun confortabil sau să se întindă în dormitor. Pregătește o băutură rece sau caldă pentru el.
12. Aranjează-i perna şi oferă-te să îi scoți pantofii. Vorbește-i cu voce joasă, liniştitoare şi plăcută.
13. Nu-i pune întrebări cu privire la acţiunile sale și nu-i pune la îndoială judecata sau integritatea. Amintește-ți că el este stăpânul casei și, ca atare, își va exercita întotdeauna voinţa, cu corectitudine şi sinceritate. Nu ai niciun drept să-l chestionezi.
14. O soție bună își cunoaște întotdeauna locul.

[ http://webcultura.ro/wp-content/uploads/2011/11/sfaturi.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Perfect de acord cu articolul. trebuie si femeile sa ofere atentie si o vorba buna, nu doar sa astepte de la noi. din cauza asta fugim la amante care stiu sa se poarte!



Rasistu, hai ca tin minte bine, tu erai ala caruia gagica-sa ii lustruia pantofii in fiecare dimineata. Ehee, ce o boiereau proastele si lenesele alea din '55 :sadwalk:

#31
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 10.10.2011
ce tare e articolul.cu cateva sunt de acord.altele sunt depasite

#32
aidali

aidali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.09.2013

View Postrasistu, on 20 ianuarie 2014 - 13:27, said:

preluare de pe Webcultura >> http://webcultura.ro...meile-maritate/

1. Adună toate manualele şcolare, jucăriile, hârtiile etc şi apoi curăță praful de pe mese.
2. În timpul lunilor reci ale anului ar trebui să pregătești şi să aprinzi focul, pentru ca el să se poată încălzi. Soțul tău va simti că a ajuns într-un paradis de odihnă şi ordine şi te va face și pe tine să te simți mai bine. Iar după toate acestea să îi oferi de mâncat și de băut pentru ca el să se simtă cât mai bine, îți va oferi o imensă satisfacție personală.
3. Pregătește copiii. Ia-ți câteva minute pentru a-i spăla pe mâini și pe față (daca sunt mici), piaptănă-i şi, dacă este necesar, schimbă-le hainele. Copiii sunt mici comori, iar el şi-ar dori să-i vadă jucându-și rolul. Micșorează toate zgomotele. În momentul în care el ajunge acasă, elimina toate zgomotele provenite de la maşina de spălat, uscătorul de haine sau aspirator. Încearcă să încurajezi copiii să facă linişte.
4. Fii fericită când îl vezi.
5. Întâmpină-l cu un zâmbet cald și arată-i că îți dorești sincer să îl mulțumești.
6. Ascultă-l. Poți avea o duzină de lucruri importante să îi spui, dar în momentul sosirii sale nu este timpul potrivit. Lasă-l pe el să vorbească mai întâi – și amintește-ți: subiectele sale de conversație sunt mult mai importante decât ale tale.
7. Asigură-te că va fi seara lui. Niciodată nu te plânge dacă vine târziu acasă sau iese fără tine în oraș să cineze sau să se distreze. În schimb încearcă să înţelegi lumea lui plină de constrângeri și presiuni şi nevoia sa foarte reală de a fi acasă şi de a se relaxa.
8. Scopul tău: încercă să te asiguri că ai făcut din casa ta un loc plin de pace, ordine şi linişte, în care soțul tău se poate reface trupește şi spiritual.
9. Nu-l asalta cu plângeri şi probleme.
10. Nu te plânge dacă ajunge acasă prea târziu pentru cină sau chiar dacă rămâne în oraș toată noaptea. Consideră acest lucru drept o problemă minoră în comparaţie cu ceea ce el a trebuit să suporte în acea zi.
11. Fă-l să se simtă confortabil. Determină-l să se așeze pe un scaun confortabil sau să se întindă în dormitor. Pregătește o băutură rece sau caldă pentru el.
12. Aranjează-i perna şi oferă-te să îi scoți pantofii. Vorbește-i cu voce joasă, liniştitoare şi plăcută.
13. Nu-i pune întrebări cu privire la acţiunile sale și nu-i pune la îndoială judecata sau integritatea. Amintește-ți că el este stăpânul casei și, ca atare, își va exercita întotdeauna voinţa, cu corectitudine şi sinceritate. Nu ai niciun drept să-l chestionezi.
14. O soție bună își cunoaște întotdeauna locul.





mie imi place punctul 14 Posted Image
14. O soție bună își cunoaște întotdeauna locul. ...daaa,cat mai departe de specimenele care au asemenea asteptari de la o sotie .

#33
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,675
  • Înscris: 09.05.2008
Alta feminizda! :(

#34
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
pauar tu da izde.Posted Image

#35
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012

View Postfuturist, on 20 ianuarie 2014 - 17:47, said:

Alta feminizda! Posted Image

Clar, femeile care nus acord cu regulile de comportament de la '55 sunt clar feministe frustrate.

#36
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
In loc sa observati ca astia aveau dryer in '55... va plangeti :D.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate