Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Convertire x264 to XviD

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Ai undeva o atenționare de ceva setare care are parametri incompatibili. De exemplu mie îmi dădea acesta eroare la alegerea rezoluției, trageam de sliderul ala de rezoluție undeva mai în jos și mergea. Acolo la rezoluție era căsuța în gri semn ca ceva nu e ok. Nu poți tăia din fișier, să-l pui pe un site, să-l iau și sa vad unde da eroare? Sau chiar dacă are sute de mega îl pui undeva online. Nu ai alte informații pe ecran care nu au apărut în printscreen? Am făcut sute de conversii cu Staxrip, Megui, Ripbot și nu a existat sa nu meargă.

#38
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Eu nu am mai lucrat cu XVID de multi ani dar incearca sa faci mai multe combinatii sa vezi de unde e eroarea, fa o encodare fara sunet, alege container AVI in loc de MKV, vezi la parametrii XVID...Nu cumva apare un mesaj de eroare acolo in stanga jos si l-ai acoperit cu fereastra aia ?

#39
no_comment

no_comment

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 13.02.2013
Am incercat acuma sa nu schimb rezolutia, dar imi da aceeasi eroare. Iti trimit fisierul pe MP ca sa nu fac warez pe forum. :)

#40
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Am deschis fisierul si mi-a aparut jos o atentionare legata de rezolutia filmului (The image height is not divisible by 16), se rezolva tragand de slider-ul aferent de la RESIZE. Am ales XVID 2 pass, am setat 340 MB la marime si i-am dat encode( nu am encodat audio si am ales o rezolutie mai mica ptr viteza). Deci cred ca eroarea era de la rezolutia incorecta (XVID encoder are nevoie ca imaginea sa fie multiplu de 16) , mesajul apare in stanga jos.

Attached Files


Edited by Remicade, 04 September 2015 - 16:35.


#41
free_like_a_flying_demon

free_like_a_flying_demon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.07.2016
Freemake Video Converter

#42
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017

View PostLolopoco, on 19 ianuarie 2014 - 00:56, said:

720 pixeli pe orizontala...si 512 pe verticala, parca.
De fapt, e 720x480. Asta pe NTSC. Ca pe PAL, e 720x576.

#43
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Vesti bune: Freemake Video Converter a redevenit FREE!
Deci nu mai adauga branding-ul in colt si nici logo-ul la final.
Nu stiu de cand e chestia asta. Dar e valabila la versiunea actuala. Adica 4.1.12.121.
Luati-l cat e "cald": https://www.freemake...ideo_converter/
Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate