Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Jocurile Olimpice de Iarnă de la Soci

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#19
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

Vizualizare mesajeddiesor, pe 03 februarie 2014 - 22:22, a scris:

eu sunt curios daca vreo institutie media din Romania are trimisi la Soci. TVR, care are drepturile, nu trimite pe nimeni, Radio Romania de asemenea am inteles ca nu are pe nimeni acolo. Poate de la Gazeta Sporturilor sa plece cineva? Sau in presa romaneasca nu mai conteaza nici macar Jocurile Olimpice?

Sunt toti plecati in cantonamentul Stelei si a altor varzete de echipe romanesti. Ce-i aia Olimpiada?

#20
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

Vizualizare mesajraduors, pe 04 februarie 2014 - 14:49, a scris:

eu cred ca nu a vrut nimeni sa mearga la Soci... nu e asa atractiva Rusia precum Canada, Italia sau SUA... pana si numele suna naspa...SOCI Posted image

asta e problema, ca la noi "ziaristii" vor de fapt sa faca turism, nu meserie. stiu cazuri cand nu pleca nimeni in Belarus sau Armenia, sau pe unde mai juca echipa nationala, dar se bat pe deplasari la Paris si alte orase din vest. Vedem cati vor fi in Brazilia, in vara, la Cupa Mondiala de fotbal, unde Romania nu participa.

#21
timisoso

timisoso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,447
  • Înscris: 12.06.2007
Prima transmisie 3D a TVR?! Cel putin in clipul de prezentare am vazut niste imagini ce ma duc cu gindul la analgiph... Ar fi o premiera.
Banuiesc ca o tin ca surpriza, asta daca va functiona. Daca nu - asta e - doar nu sa se supere matusile...

#22
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Ma gandesc ca ar fi anuntat daca intr-adevar aveau de gand sa transmita 3D. Dar la cum merge marketingul in TVR, nu m-ar mira :P

#23
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Ma indoiesc... sa nu uitam ca vorbim de TVR.


În perioada 7-23 februarie, cele 15 sporturi olimpice se văd numai la TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR HD şi online, pe tvrplus.ro

„Hocheiul pe gheaţă, difuzat la TVR 1, este unul din cele mai tari turnee din istorie, fiind probabil ultima oară când vin la Jocurile Olimpice hocheiştii din NHL, cei care asigură spectacolul. Rusia, Canada, SUA, Suedia şi Finlanda sunt echipele dintre care se va alege noua campioană olimpică, dar şi Elveţia vine cu un lot excelent, aureolat de argintul mondial cucerit anul trecut”, spune Emil Hossu-Longin, coordonator al Departamentului Emisiuni şi Ştiri Sportive din TVR. Probele de patinaj artistic vor fi transmise la TVR 2, la fel săriturile cu schiurile, schiul alpin, schi fond, biatlon, iar la TVR 3 telespectatorii pot urmări competiţiile de bob, sanie, skeleton, snowboard, freestyle. Întreaga competiţie este în format HD.
10 comentatori ai Departamentului Emisiuni şi Ştiri Sportive din TVR şi 5 specialişti se vor afla în faţa microfoanelor pe tot parcursul Jocurilor Olimpice de la Soci, pentru a oferi telespectatorilor cât mai multe informaţii despre competiţii şi sportivi. După ce şi-a făcut „încălzirea” la Europenele de Patinaj Artistic de la Budapesta, Alina Alexoi comentează aceleaşi probe şi în cadrul Olimpiadei de la Soci, precum şi ceremoniile de deschidere şi de închidere; Monica Bucur este la microfon la probele de schi alpin, Vlad Arhire comentează probele de schi fond şi biatlon, Cristian Mîndru - schi alpin, patinaj viteză, short track, snowboard şi freestyle; Sorin Hobana face echipă cu Alina Alexoi la ceremoniile de deschidere şi de închirere a Jocurilor, dar comentează şi probele de sărituri cu schiurile, curling, combinata nordică, freestyle şi face rezumatele zilei; de rezumate se ocupă şi Victor Bonifaciu, tot el fiind şi cel care ne spune totul despre probele de bob; Dragoş Cojocaru preia microfonul la competiţiile de sanie şi skeleton, iar Emil Hossu-Longin şi Dragoş Bocanaciu comentează meciurile de hochei pe gheaţă. Comentatorilor TVR li se alătură cinci specialişti: Marius Negrea (patinaj artistic, patinaj viteză), Dana Plotogea (biatlon), Cătălin Cârnu (patinaj viteză, short track), Vlad Bucurescu (schi fond, snowboard, bob, short track, rezumate), Ioan Duminicel (bob). Chiar dacă situaţia din acest an nu a permis deplasarea unei echipe de comentatori la faţa locului, TVR asigură jurnaliştilor săi sportivi cinci cabine de comentatori echipate la cel mai performant nivel.
Începând cu 9 februarie, rezumatele zilei precedente vor putea fi urmărite în fiecare dimineaţă, de la 9.00 la 10.00, la TVR 1, iar admiratorii sporturilor de iarnă vor avea ocazia să revadă cele mai importante momente, în reluare, de câte ori grilele de programe o vor permite.

http://www.tvr.ro/tv..._6862.html#view



E pacat ca nu au comentatori la Sochi, nu e acelasi lucru sa comentezi din studio.
Trairile sunt altele cand esti la fata locului.

Edited by Vla0d_, 06 February 2014 - 02:55.


#24
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Sporturile de iarna nu sunt foarte populare in Ro. Deasemenea este o rusine ca aceasta olimpiada se tine intr-un stat profund nedemocratic cum este F. Rusa. Nu in ultimul rand Rusia este un dusman al nostru. Interesul meu este zero absolut! Cred ca politicienii si cetatenii romani ar trebui sa boicoteze aceasta olimpiada. Sportivii nu, bineinteles.

#25
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
sariturile cu schiurile cred ca au audientele cele mai mari...
si cred, ca odata cu rezultate vor veni si tele/ spectatori....te asigur eu, ca daca Piltea ar fi reusit inainte de Olimpiada vreo victorie sau podium, audienta ar fi fost foarte mare...olimpiada de iarna, a avut tot timpul audiente bune...
insa a boicota un eveniment sportiv important, cred ca e prea mult....politca si religia nu are treaba cu sportul!

#26
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Si eu cred ca sariturile vor avea audiente mari, sau ar fi avut daca le-ar fi transmis in mod decent. E trist ca sunt transmise in primele zile fie inregistrate, fie in reluare. Despre Pitea imi mentin parerea ca are potential ca peste 4 ani sa lupte chiar pentru o medalie.

#27
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

Vizualizare mesajraduors, pe 06 februarie 2014 - 11:23, a scris:

insa a boicota un eveniment sportiv important, cred ca e prea mult....politca si religia nu are treaba cu sportul!
Fara politica si fara banii si interesele ei olimpiade nici nu s-ar tine. Sportul de dragul sportului nu mai exista si nici nu este posibil sa existe. Poate flotarile de dimineata! Regretabil ca olimpiada se tine intr-un loc in care drepturile omului nu valoreaza doi bani. Putin are sange pe maini.

#28
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

Vizualizare mesajmalwarebytes, pe 06 februarie 2014 - 12:07, a scris:

(...) Regretabil ca olimpiada se tine intr-un loc in care drepturile omului nu valoreaza doi bani. Putin are sange pe maini.
Mă laşi...?Posted image  Vorbeşti de parcă ceilalţi (în frunte cu "măreaţa" SUA) ar fi nişte îngeraşi cu cerculeţe aurii deasupra capului...hai să fim serioşi, totul se reduce la interes, din orice parte ai privi problema... Iar chestia cu "democraţia" şi "drepturile omului" este pentru cei care pun botu'...şi din păcate, sunt mulţi încă...Posted image

P.S. Scuze pentru of-topic...

Edited by crislacor, 06 February 2014 - 14:00.


#29
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
bine ca in Anglia/ Italia se respecta drepturile omului, mai ales cele ale romanilor....

#30
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Competitia de sarituri pare mai echilibrata ca niciodata. Din cele sase runde de antrenamente oficiale, 2 au fost castigate de Kamil Stoch, si cate una de Taku Takeuchi, Reruhi Shimizu, Michael Hayboeck si Gregor Deschwanden. Practic nu exista nici un mare favorit in competitia baietilor. Iulian Pitea se pare ca va purta numarul de concurs 3 maine in calificari.

Thomas Morgenstern si-a revenit dupa accidentare, si s-a relaxat in bucatarie la Sochi.

[ https://pbs.twimg.com/media/BfyvNw0CQAAMfa7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Iar mai tarziu a sarit in antrenamente.

[ https://pbs.twimg.com/media/Bf0diblCMAAaWFO.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Vla0d_, 07 February 2014 - 17:43.


#31
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Favoritul meu e Gregor, sper sa ia aurul .

#32
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Frumoasă festivitate de deschidere!Posted image

#33
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 28.03.2004
Toate tarile au avut costume frumoase si colorate, romanii au venit imbracati in negru, ca de inmormantare.

#34
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Negrul reține căldura...Posted image

#35
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

Vizualizare mesajcrislacor, pe 07 februarie 2014 - 21:09, a scris:

Negrul reține căldura...Posted image
Putin off.
Asta apropo de legea asta noua cum ca nu ai voie sa opresti caldura?

#36
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Jocurile lui Putin, un film controversat despre Olimpiada de la Soci, la B1 TV

Un documentar controversat despre organizarea Jocurile Olimpice de iarnă – Jocurile lui Putin, va fi difuzat de B1 TV mâine (sâmbătă 8 februarie), de la ora ora 22.00.

Filmul de două ore vorbește despre cazuri de corupție din spatele acestui eveniment grandios, plecând de la achiziții și construcții care nu au nici o justificare și ajungând până la probleme legate de degradarea mediului înconjurător.

“Rușii au încercat să stopeze difuzarea documentarului, iar unele surse susțin că producătorului i s-ar fi oferit 600.000 de lire sterline pentru a nu-l face public”, se arată în comunicatul postului B1 TV.

Jocurile lui Putin a fost filmat în doi ani și este o coproducție Germania, Austria, Israel din 2013.

http://www.paginadem...-soci-la-b1-tv/

Interesant de vazut, poate o sa-l urmaresc..


A fost ok ceremonia de deschidere, mi-a placut, in ciuda unor mici gafe, care de exemplu la Londra in urma cu 2 ani nu-mi amintesc sa fi fost.

Totul e pregatit.

[ https://pbs.twimg.com/media/Bf0G2AECUAArHYS.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sa inceapa spectacolul ! :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate