Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

True Detective (2014 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#91
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,573
  • Înscris: 11.06.2010
Doar mie mi se pare foarte convingatoare prestatia actoriceasca a lui Colin Farrell in timp ce a lui Vince Vaughn e neconvingatoare ? Sau poate prea m-am obisnuit cu Vince Vaughn in comedii ...

Edited by Handicarpati, 06 July 2015 - 19:16.


#92
dannyel2008

dannyel2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.09.2012

View PostHandicarpati, on 06 iulie 2015 - 19:16, said:

Doar mie mi se pare foarte convingatoare prestatia actoriceasca a lui Colin Farrell in timp ce a lui Vince Vaughn e neconvingatoare ? Sau poate prea m-am obisnuit cu Vince Vaughn in comedii ...
Si mie mi se pare ca dpdv actoricesc, Vince Vaughn e partea slaba a serialului, el si cu tipul ala tanar care facea niste fete foarte ciudate cand ii facea sex oral tipa aia. Politista mi se pare destul de ok, iar actrita care o joaca mi se pare ca se descurca bine cu materialul primit. Prestatia lui Colin Farrell e destul de buna, personajul sau fiind bine scris. Per total mi se pare ca a scazut calitatea serialului, fata de primul sezon.

#93
Blackbeard

Blackbeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 01.07.2015
Cum am si scris deja cu zile in urma,Vince Vaughn este prezent doar cu fizicul.Pare ca e acolo si spune replicile lui dar e cu mintea plecata aiurea cu sorcova.Desigur ca stilul de comedie este atuul lui si in astea a excelat cel mai mult.Doar intr-un singur film a dovedit ca e f bun si ca baddie: Clay Pigeons cu Joquin Phoenix.E un film fff bun si cine nu l-a vazut ii recomand sa-l vada.

#94
Andi Pavel

Andi Pavel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,967
  • Înscris: 06.02.2006
Mie mi se pare că Vince joacă senzaţional. Un actor care nu-mi spunea nimic până acum, acu' mă uit la serial doar pentru el. Cel puţin în episodul 3 a fost incredibil, mai ales spre final. A dus tot episodul în spate.

#95
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Mai slab decat primul sezon, totusi vizionabil. I miss Matthew McConaughey. Posted Image

#96
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,573
  • Înscris: 11.06.2010
Spoiler.


Cum vi s-a parut sfarsitul ? Sincer nu ma asteptam sa moara nici macar unul . Totusi daca ma gandesc mustaciosul a comis crima, Vince Vaughn era un gangster criminal, si gay-ul probabil a comis crima in chestia aia din Afganistan sau Iraq .

Edited by Handicarpati, 12 August 2015 - 09:10.


#97
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Sfarsitul a fost mai bun decat tot sezonul 2. Cat de cat vizionabil, dar banal in comparatie cu primul sezon.

#98
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
L-am amandonat, am vazut 3 sau 4 episoade din sez 2. Nu cred c-am pierdut nimic...

#99
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,685
  • Înscris: 13.10.2003

View Postripper, on 12 august 2015 - 19:43, said:

L-am amandonat, am vazut 3 sau 4 episoade din sez 2. Nu cred c-am pierdut nimic...

Depinde foarte mult de ce tip de seriale iti plac. Mie mi-au placut ambele serii, poate cu un plus pentru prima insa nici a doua nu pot spune ca m-a dezamagit. A fost putin fortat finalul, nu prea am inteles cum l-au detectat mafiotii aia latino pe Frank si nici de ce a trebuit sa moara, la fel nu mi-a placut ca Ray a murit iar aia raii care au scapat de razbunarea lor o duc bine merci. Alfel, seriale politiste bune cu atat mai valoroase in aceasta penurie de seriale care pot fi catalogate de valoare.
Eu cel putin astept si un sezon 3, vedem cu ce actori...

#100
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Nu au scăpat de răzbunare. Tocmai că urmează să irumpă toată tărășenia în presă.

Frank a murit pentru că nu a vrut să renunțe la diamante. Oricum nu e clar dacă nefiind rănit ar fi supraviețuit în deșert.

Seriile diferă între ele prin genul de ”poveste” ce constituie tema centrală.

Edited by spider_zero_sapte, 13 August 2015 - 18:50.


#101
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EbYdDE2k9C4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#102
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
E prea inteligent serialul asta pentru mine, pana la episodul 7 credeam ca m-am lovit la cap si sufar de ceva traumatism cerebral ce induce pierderi de memorie, dar nu, in episodul 7 au bagat niste scene care au explicat ce se intamplase prin episoadele precedente, spre exemplu cum au gasit cabana din padure. Credeam ca am incurcat episoadele.

In fine.

Imi place serialul pentru jocul actoricesc de exceptie din partea tuturor personajelor, desi la inceput niciunul din ei nu imi inspira incredere. M-a castigat scena in care Vince Vaughn sta in pat uitandu-se la petele de igrasie si povesteste cum il inchidea taica-sau in beci.

Cum a decurs finalul nu mi s-a parut prea in regula, dar presupun ca asta e morala, erau vinovati de niste lucruri si pentru asta au platit. Rachel McAdams n-a facut decat sa-l ucida pe acel paznic in autoaparare. Rachel McAdams ca personaj principal a fost cireasa de pe tort ce-i lipsea primului sezon.

Avand in vedere ca acest sezon a avut mai multe personaje mi s-a parut si mai dinamic. Nu ca n-a avut scene de plictiseala, dar la primul puteai sa-ti faci o cafea si pana te intorceai nu se intamplase nimic relevant.

#103
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
pacat ca nu o sa fie si un sezon 3...

#104
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Cica HBO i-a dat unda verde dar depinde de Nic Pizzolato daca va mai vrea sa-l faca sau nu.

Ce piesa puternica.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wbKJt1NQtZE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizu, 21 June 2016 - 09:19.


#105
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015
Povestea reala dupa care s-a inspirat Pizzolato pentru primul sezon din True Detective.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/txF7SmDCNBY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://en.wikipedia...ing_allegations

Edited by doxan, 25 June 2016 - 20:08.


#106
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,573
  • Înscris: 11.06.2010
https://www.google.r...9k1.UfQ_LAbdz4o

"True Detective Season 3 confirms Mahershala Ali to star."

Edited by Handicarpati, 28 July 2017 - 17:39.


#107
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,574
  • Înscris: 05.11.2009
imi place tipul asta, e drept ca eu il stiu din house of cards si parca l-am mai vazut pe undeva, interpreteaza destul de mine oameni calculati.. doamne ajuta pt un sezon 3 interesant

#108
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Am vazut 2 episoade...inca e ambigua situatia,nu cred ca o sa fie mai bun ca primul sezon...dar ca al 2 lea pare mai bun pe partea de mister
Ce freza i-au tras lui stephen dorf

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate