Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

True Detective (2014 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
155 replies to this topic

#109
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Mai slab ca primu sezon,dar cred ca mai bun ca sezonu doi...nu pot sa ma pronunt exact ca nu mai tin minte cat de bun a fost 2-u...dar oricum sezonu 2 si 3 se bat pentru ultimele doua locuri

Edited by I2O, 01 March 2019 - 19:42.


#110
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Actori foarte buni, regizat impecabil, dialoguri excelente, atmosfera, muzica, totul e aproape perfect. Pacat de poveste.

#111
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Sunt la jumatatea episodului 4 din primul sezon. In afara de actori cunoscuti, ce mai ofera acest serial? O intriga, ceva original, senzational...

#112
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Daca nu te incanta inca poti sa te opresti, si continuarea e in acelasi stil.

#113
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Mare dreptate ai avut.

Azi am terminat ultimul episod din primul sezon. La fel de fad ca celelalte. Muzica misterioasa, actori cunoscuti, subiect cat de cat si gata serialul.

Are rost sa continui cu al doilea sezon? Din cate am auzit, nu are legatura cu primul.

Edited by Puferiu_, 10 July 2019 - 19:27.


#114
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,067
  • Înscris: 16.02.2017
Evident,si sezonul 2 si sezonul 3 sunt foarte bune.


#115
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Evident. Ai fost asa convingator, ca nu-mi vine sa baga mana-n foc.

Asa erau si aia de pe topicul cu Breaking Bad. Pana am vazut cateva sezoane si mi-am amintit de ce ma uit doar la filme.

#116
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Au ceva legatura sezoanele intre ele. daca esti atent ,apare la un moment dat cate un mic indiciu.

#117
patrice321

patrice321

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2019
Îmi place această serie

Îmi place această serie

#118
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
Ultimul sezon este pur si simplu un gunoi

#119
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Parca al doilea a fost mai breaz.
Nu cred ca vor mai fi in stare ceva ca primul sezon.

#120
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Se vede treaba ca nu prea ati vizionat seriale americane.

#121
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Primul teaser pentru sezonul 4 din True Detective ...
Warner Bros. Discovery a lansat miercuri primul trailer pentru „True Detective: Night Country” la marele eveniment de lansare pt. Max, noul serviciu de streaming care unește HBO Max și Discovery+.

Jodie Foster și Kali Reis preiau sarcinile de investigație în cea mai nouă parte a seriei realizate de Nic Pizzolatto.
Iată linia oficială de jurnal:
„...Când se lasă lunga ,,noapte de iarnă,, în Ennis, Alaska, cei opt bărbați care operează Stația de cercetare arctică Tsalal dispar fără urmă. Pentru a rezolva cazul, detectivii Liz Danvers (Foster) și Evangeline Navarro (Reis) vor trebui să se confrunte cu întunericul ...''
Distribuția îi include pe Fiona Shaw, Finn Bennett, Isabella Star Lablanc, Aka Niviâna, Anna Lambe, Joel D. Montgrand, Christopher Eccleston și John Hawkes. Issa López servește ca showrunner, scriitor, producător executiv și regizează toate episoadele.

Primul sezon „True Detective” cu Matthew McConaughey și Woody Harrelson în 2014, urmat de sezonul 2 cu Taylor Kitsch, Rachel McAdams și Vince Vaughn în anul următor. Sezonul 3 a fost lansat în 2019 cu  Mahershala Ali....
True Detective este creat și scris de Nic Pizzolatto. Serialul, difuzat de rețeaua  HBO în Statele Unite, a avut premiera pe 12 ianuarie 2014. Fiecare sezon al serialului este structurat ca o narațiune autonomă, folosind noi ansambluri de distribuție și urmând diverse seturi de personaje și decoruri.

Primul sezon, cu Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts și Tory Kittles în rolurile principale, are loc în Louisiana și urmărește o pereche de detectivi ai poliției de stat din Louisiana și urmărirea lor după un criminal în serie cu legături oculte de-a lungul a 17 ani.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fVQUcaO4AvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cel de-al doilea sezon a fost difuzat în 2015, cu Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly și Vince Vaughn în rolurile principale, are loc în California și se concentrează pe trei detectivi ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cD-oYlGAnUY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cel de-al treilea sezon a fost difuzat în 2019, cu Mahershala Ali, Carmen Ejogo, Stephen Dorff, Scoot McNairy și Ray Fisher și are loc în Ozarks în trei perioade de timp separate, în timp ce o pereche de detectivi ai poliției de stat din Arkansas investighează o crimă macabră în care sunt implicați ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YpUznQds8p4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


La mai bine de 30 de ani după ce a jucat în „Silence of the Lambs”, Foster urmărește din nou un criminal în serie în „True Detective” Sezonul 4. Cea mai recentă parte din seria de antologie este produsă executiv de câștigătorul Oscar Barry Jenkins și scrisă de Issa Lopez.
„True Detective: Night Country” este primul sezon fără creatorul Nic Pizzolatto, care s-a despărțit de HBO în 2020.
O data probabila pt lansare: 28 iunie? dar inca nu este stabilita oficial ...  cu toate acestea, știm că noul sezon va sosi în 2023, deoarece True Detective: Night Country a fost inclus în videoclipul de previzualizare din 2023 al HBO.

True Detective: Night Country | Official Teaser | Max
12.04.2023

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SS5bk7XiNVU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#122
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Oau, se anunta ceva deosebit. Doi polițiști foarte diferiti, care nu se plac, sunt nevoiti sa colaboreze pentru a rezolva un caz. Poate ati fi tentați sa spuneți ca scenariul asta e fumat, dar stati asa! Polițiștii sunt femei!

Original, indraznet, calitate garantata.

#123
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Ai vazut celelalte sezoane?

#124
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
True Detective: Night Country | Official Teaser 2 | Max
octombrie 2023 ... (premiera: 14.01.2024)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DDP5shkxocQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#125
PietreNeispirescu

PietreNeispirescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 11.12.2023
Sezonul asta are tot ce ii trebuie in materie de incluziune : ))

#126
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
Am vazut primul episod. O placinta cu varza generalizata. Nu are inceput, nu are subiect, nu are sfarsit, te uiti la 4 sau 5 chestii diferite in acelasi episod.
Bineinteles, se dau bifele de rigoare si cam atat. Interesant ca totusi te uiti atent la episod.
A, da, placinta cu varza dulce si sarata, cu marar, patrunjel ceva untura, diversificata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate