Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ce fel de faze naspa ati avut parte in cinema?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
billyboy

billyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,425
  • Înscris: 08.04.2005
Am fost acum cateva luni in Vitan Mall la film si cineva din randul din spate se descaltase. A venit un miros groazic si s-a intors cineva sa-i spunei tipei sa se incalte, pentru ca miroase. Ideea e ca femeia s-a incaltat, dar a mirosit pana la sfarsitul filmului, probabil mai erau si altii.

#20
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Acum cativa ani ,cred ca la Hugo ,era o familie cu un pusti cu ADHD sau ceva de genu' asta. In afara de faptul ca se misca ca o morisca pe vreo 3 scaune ,cand s-a stins lumina dracu' a aprins in secunda 2 o lanterna/laser ce naiba era si dadea prin sala cu raza. Parintii se comportau de parca luasera cate o cutie de xanax fiecare, adica erau impasibili lemn. Pana la urma a ramas doar mama ,ca a facut lumea scandal si a plecat omul cu ala micu din sala.

#21
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Impuscat mortal pentru trimis SMS-uri la cinema: http://www.nytimes.c...views.html?_r=0
No comment.

#22
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Prietena mea radea de crapa cu prietena-sa la un film de dragoste, iar unul din sala mi-a urlat sa imi tin capra.Posted Image

#23
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Pai si-ai pus-o tinut-o? :D

#24
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Recomand PUTERNIC The Simpsons S25E09 - "Steal This Episode". Faza cu cinema-ul e killer!

#25
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
la Rise of the Guardians am avut ghinionul sa nimeresc langa un plod de 3-4 ani care din cand in cand se prefacea ca dadea pumni la personajul negativ. :)))

#26
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013
chiar ma bucur ca n-am prins asemenea debandade.
Desi odata la un film fantasy pentru copii, parca la Spiderwick Chronicles, cu 5 randuri mai jos de mine, nu stiu cum dracu s-a intamplat sa nimeresc in sala cu 3 tigani (o tiganca si doi puradei) care pe aia doi ii mai apucau vorbitul in limba țiganeză. Chiar nu stiu ce dracu or cautat aia acolo ca nu era film de ei. Asta m-am intrebat cand i-am vazut in sala.

#27
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013
Incep sa cred ca ma plang aproape fara motiv si ca e chiar ok sa mai vorbeasca unul despre licenta, altul despre culoarea rochiei personajului principal etc. Se poate muuult mai rau :)

#28
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Tot o intamplare cu tigani (au devenit astia cinefili peste noapte).
Un puradel de vreo 10-11 ani, grasan - genul de-l indoapa parintii ca pe gaste - cu ma-sa, la film. La inceput a fost cuminte, pentru ca halea non-stop. Dupa vreo 20-25 de minute, cand a terminat de mancat tot ce-i luase ma-sa, a inceput sa-i zica ca ii e foame!! ca vrea hamburger de nu stiu unde, ca mai vrea suc, etc... a incercat aia sa-l linisteasca dar pana la urma au trebuit sa plece, se vedea ca e rasfatat si trebuie sa i se faca poftele cand are el chef. N-au deranjat mult, doar vreo cateva minute, cat au durat "negocierile", dar sunt convins ca daca nu plecau ar fi continuat show-ul mult si bine.

#29
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

 g3nov3s3, on 13 ianuarie 2014 - 08:54, said:

N-ati prins din pacate vremurile dinainte cand se spargeau seminte si se bea bere la cinema si era plin de tigani, hoti de buzunare si alte personaje...Ce e acum la cinema e parfum in comparatie cu acum 20 de ani!

+ fata de cele de mai sus , la cinema Bucuresti , care avea 2 balcoane (2 nivele) , nu trebuia sa stai la parter ca nu stii ce venea de sus . Cel mai tare era ca mai treceau sobolani si trebuia sa stam cu picioarele ridicate . Ghinion odata unul nu a stat "cum trebuie" si a simtit ceva la picior .Din instinct s-a lasat pe spate si a ridicat brus picioarele . Uite asa am vazut cum "zboara " un sobolan intre noi si imaginea de pe ecran Posted Image ... super tare . Evident ca s-a dus pe apa sambetei subiectul filmului Posted Image  . Era mai tare imaginea ramasa cu sobo prin aer ...Posted Image

#30
DrAlban

DrAlban

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 11.08.2013

 HighHopes, on 13 ianuarie 2014 - 02:05, said:

Nici facultatea, nici relatiile cu oameni in genral, nici...nimic nu ma enerveaza pe lume mai tare decat prostii care nu fac diferenta intre o sala de cinema ci o cafenea/bar/club de barfa/whatever. Cand merg la cinema lucrurile stau MEREU in felul urmator: in primele 30 minute astept sa inceteze de la sine, timp in care incep usor, usor sa turbez. Cand nu mai rezist, le spun cu bun-simt si cu un ton cald de domnisoara cizelata ca "puteti sa ramaneti 5 minute in sala dupa ce se termina filmul si sa-l comentati fara sa deranjati pe nimeni". Daca tot nu se opresc, ma duc la paznici. Aia de la Cinema City sunt de nota 10+. Ai de la Movieplex mi-au spus "Nu putem sa facem nimic, cinema-ul e un loc unde oamenii vin sa se relaxeze"Posted Image  Si de atunci au incheiat-o cu mine.

Eu nu inteleg ce-i in neregula cu oamenii astia, zici ca sunt copii retardati incapabili sa taca si sa se uite in liniste la un film. Incep cu comentarii tampite precum "Ia uie ce geaca are" sau "Hai maaa!!! Pe bune???" sau (asta la Harry Potter) "-Baaa, o stiu pe actrita asta, e Georgy!!! -Ba nu maaa, e Ginny!" sau "Vai, sper sa nu moara. O sa moara?" Si mai si urla, ca in soapta nu pot vorbi.

Si asta nu are legatura cu cat de plina sau goala e sala. Am fost la filme ln care, in afara de mine si partenerul meu, mai erau numai alte 2 persoane in sala. Ei, alea doua au reusit sa ma scoata din minti. La fel cum mi s-a intamplat sa ma trezesc intr-o sala plina de oameni civilizati - acum, la Wolf of Wall Street si de obicei la cinematografele vechi, unde vin in general oameni de varsta a doua sau a treia.


Edit: La Miss Christina incepuse una de langa mine sa-i povesteasca iubitului despre licenta ei si despre cursurile de la facultate, despre orar etc. Da, inteleg ca nu-ti place filmu, dar poate altora le place. Si chiar daca nu le place, tot trebuie sa-i respecti si sa pastrezi linistea.

http://www.romaniatv...uit_120041.html

#31
razvan_89

razvan_89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.06.2007
- am simtit cum ii pute gura la cineva; m-am uitat stanga-dreapta de mai multe ori, nu mi-am dat seama de la cine venea, dar s-a simtit pana la finalul filmului (cu unele reprize de pauza ce-i drept). Imi puneam mana la nas cand venea mirosul, altul cu 2 scaune mai incolo si-o ascuns nasul sub bluza. Oare o fost cumva amplificat mirosul si de aerul conditionat?, in sensul ca l-o raspandit..
- ceva copil care statea in spatele meu isi tot punea picioarele in scaun, dar l-am atentionat si s-o oprit

#32
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

 g3nov3s3, on 14 ianuarie 2014 - 21:19, said:

N-ati prins perioada dinainte cand se bagau filme indiene la cinema, si era numai tiganie in toata sala, cat cuprindeai cu privirea erau numai balaoachesi, spoitorese si puradei care urlau ca din gura de sarpe, isi dadeau pumni unii altora sau se zvarcoleau pe jos din te miri ce. Cu greu poate fi descrisa duhoarea ce se instala in sala, iar dupa proiectie arata acolo ca dupa razboi - un strat gros de coji de seminte pe jos, hartii, ambalaje, scaune distruse, etc...

Auzi, dar tu ce cautai acolo?  Posted Image Posted Image Posted Image

#33
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
1. Se facea acum vreo cativa ani ca m-am dus la cinema cu bunul meu prieten nascut la tara si crescut intr-un cartier marginas... ne asezam pe locuri si chiar inainte sa inceapa pelicula vine o tanti cu un palmier in cap ce avea jumate din inaltimea personajului... dupa vreo cateva minute in care imi tot plimbam capul sa vad ceva din minunatia de film si capra din fata parca intentionat imi punea vreza in fata incerc sa ii spun cat mai politicos sa stea si ea mai nemiscata dar nici nu incepusem sa ii explic situatia ca simt mana prietenului meu pe umar si imi zice ca nu asa se discuta si se intoarce spre dududie: "Misca-ti in p...la mea freza din fatza mea ca mai am putin sii ii dau foc!!!" sincer sa fiu imi fu ceva rusine dar am putut urmari filmul pe tot ecranul mai apoi, ca tanti isi muta locul intr-un colt de sala...

2. Eu cu a mea sotie la un film la care aveam scaune cu feedback... stiam clar ca va fi cu vibratii si inclinari etc dar a mea sotie nu se astepta ca acele scaune sa te si impunga... cum ea uraste ca personajele din spate sa ii atinga scaunele cu genunchii sau orice alta parte anatomica, in momentul in care scaunul a facut acea impungere a mea sotie se ridica supernervoasa si ii spune persoanei din spate destul de rastit sa isi tina picioarele acasa... personajul oarecum surprins iis pune ca ii pare rau dar nu crede ca a atins cumva scaunul Posted Image Si la care reusesc cumva sa reactionez si eu si sa ii zic ca scaunele astea nu doar vibreaza si sar in sus dar te mai si lovesc pe la spate... s-a inrosit putin dulcea me a sotie si si-a cerut scuze Posted Image (ceva destul de rar pt ea Posted Image)

Edited by Engineer_xxl, 15 July 2014 - 18:00.


#34
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Eu afara de copii care comentau cu glas tare, in urma cu multi ani, n-am patit nimic.
Ocazional cate un pitic plangacios, eventual, dar nu ceva chiar de stricat spectacolul.
Maica-mea cand era tanara pe vremea regimului a luat de pe scaun pureci de la niste tigani. Cel putin asa banuie, ca i-a vazut iesind cand intra ea si avea loc undeva in spate, unde ei aveau locurile favorite.

#35
robinudabout

robinudabout

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 28.01.2015
cineva a sughitat in sala.

#36
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eram copil, prin anii 70 si la cinematograful "Viitorul" rula "pe aripile vantului".. Cum auzisem de filmul asta, m-am dus sa il vad. Si nu am fost singurul. Omor...
La secventele de la inceput, cand apare Mammy, se trezeste unul mai tinerel sa comenteze plin de smecherie, "uite-o si pe hoasca asta,  numai in gura i-as trage" ..
Din spate se aude o voce de "balaoachesa', "ce zici puiule, zau? Te astept afara, daca mai scoti o vorba, sa vedem cine e mai cocos"..Si avea o VOCEEE
Asa ca brusc s-a lasat linistea pana la final...
Mai retin ca langa mine o tipa a suspinat si la final a plans, de i se zguduia camasa.. O impresionase filmul, si nu se dadea in stamba..Se identificase
Filmul asta e atat de omenesc.. De aia dupa 75 de ani inca e pe locuri fruntase...

Altfel, merg relativ des la un cinematograf unde se proiecteaza in direct spectacole de opera...
Ieri seara dupa ce am tusit de cateva ori, a trebuit sa ma rastesc la un cuplu mai in varsta decat mine, si am deja 51, care in timpul ariei papusii incepusera sa comenteze foarte tare ca nu l-a luat pe "do de sus"..El s-a basicat, dar pana la urma au tacut. Si la puaza au plecat...

Edited by Prien, 01 February 2015 - 17:12.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate