Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

adunarea crestinilor autentici

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
129 replies to this topic

#55
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 enohabel, on 18 ianuarie 2014 - 19:12, said:

de ce zici ca e Coranul ? sunt eu musulman ??? aia ar reprezenta biblia
depinde.
de la Dumnezeu se vede ca fiind Coranul... asa ca nu te baza pe poza...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 18 January 2014 - 19:17.


#56
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008

 Dude_2nd, on 18 ianuarie 2014 - 19:15, said:

depinde.
de la Dumnezeu se vede ca fiind Coranul... Posted Image
Cred ca esti tampit rau si dus  cu pluta sun acum la 911, e  o sansa sa fii salvat da sa bage aia in tine toate antibioticile posibile...poate te pocaiesti de erezia adventista

#57
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 enohabel, on 18 ianuarie 2014 - 19:18, said:

Cred ca esti tampit rau si dus  cu pluta sun acum la 911, e  o sansa sa fii salvat da sa bage aia in tine toate antibioticile posibile...poate te pocaiesti de erezia adventista
zici ca iese erezia cu antibiotice?
nu de alta, dar sa stim ce sa-i dam lui Gâdea... :bigwhitegrin:

#58
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008

 Dude_2nd, on 18 ianuarie 2014 - 19:21, said:

zici ca iese erezia cu antibiotice?
nu de alta, dar sa stim ce sa-i dam lui Gâdea... Posted Image
Well ai cazut iar in picioare ca pisica...
Vestea trista este ca  nimeni nu se poate vindeca de erezii asa ca tu cu adventistii tai din toate ramurile, branhamistii, martorii etc, Dumnezeu va trimis o lucrare  de amagire ca sa creti in minciuna....aici nimeni nu mai poate face nimic, si nu vad posibila nici o salvare pentru adventisti , mrori sau branhamisti
or fi ceva rod de la catolici, protestanti si ortodoxi

erata; creti= credeti
mrori= martori

#59
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

 Dude_2nd, on 18 ianuarie 2014 - 19:21, said:

zici ca iese erezia cu antibiotice?
nu de alta, dar sa stim ce sa-i dam lui Gâdea...
Gadea nu mai apartine BAZS.

 enohabel, on 18 ianuarie 2014 - 19:12, said:

de ce zici ca e Coranul ? sunt eu musulman ??? aia ar reprezenta biblia

Nu, nu reprezinta Biblia. Reprezinta Tanach-ul. http://www.judaicaca...cards3-main.htm

#60
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 november_soul, on 19 ianuarie 2014 - 10:21, said:

Gadea nu mai apartine BAZS.
mdea...nu mai apartine...
insa continua sa pazeasca doctrina...in felul lui
adica, 6 zile urineaza artistic, cu bolta, pe porunca "iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti", in direct la Hazna, dupa care in ziua a 7-a[de Vineri de la Apus - cu minute si secunde - pana Sambata la Apus cu minute si secunde] se oduhneste de munca lui, asa cum i-a poruncit Dumnezeu...oare mai merge Sambata la Biserica sa-i invete pe credinciosi cum sa-si iubeasca aproapele si pe Dumnezeu?

deci pirulele lui enobabel ar fi binevenite...asta daca nu e doar un Mascarici si nu le are... :bigwhitegrin:

 enohabel, on 19 ianuarie 2014 - 01:04, said:

tu cu adventistii tai din toate ramurile, branhamistii, martorii etc, Dumnezeu va trimis o lucrare  de amagire ca sa creti in minciuna....
care e acea minciuna, enobabel?

#61
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008

 november_soul, on 19 ianuarie 2014 - 10:21, said:

Gadea nu mai apartine BAZS.



Nu, nu reprezinta Biblia. Reprezinta Tanach-ul. http://www.judaicaca...cards3-main.htm
Acolo scrie Yasher Koach...ideia era ca am fost luat peste picior, ca in fond eu am cautat un avatar cat de cat spiritual nu ca Kruger car are o matza care rasfoieste o carte

#62
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

 enohabel, on 19 ianuarie 2014 - 10:33, said:

Acolo scrie Yasher Koach..
Asta inseamna: "sa fii sanatos", sau asa ceva. E o urare.

 Dude_2nd, on 19 ianuarie 2014 - 10:31, said:

insa continua sa pazeasca doctrina...in felul lui
Nu. Odata a zis ca regreta din tot sufletul ca el nu a apucat sa invete sa traga cu arma.

#63
enohabel

enohabel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 20.10.2008

 Dude_2nd, on 19 ianuarie 2014 - 10:31, said:

mdea...nu mai apartine...
insa continua sa pazeasca doctrina...in felul lui
adica, 6 zile urineaza artistic, cu bolta, pe porunca "iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti", in direct la Hazna, dupa care in ziua a 7-a[de Vineri de la Apus - cu minute si secunde - pana Sambata la Apus cu minute si secunde] se oduhneste de munca lui, asa cum i-a poruncit Dumnezeu...oare mai merge Sambata la Biserica sa-i invete pe credinciosi cum sa-si iubeasca aproapele si pe Dumnezeu?

deci pirulele lui enobabel ar fi binevenite...asta daca nu e doar un Mascarici si nu le are... Posted Image


care e acea minciuna, enobabel?
well sunt pilule spirituale de vindecare din erezii
-in primul rand acea persoana sa recunoasca ca numic bun nu este in el in natura umana cu care sa nascut
--apoi prima problema a ereticilor este ca sunt duali, adica fatarnici cu 2 fetze, si Domnul Isus le-a spus ucenicilor sa se fereasca de aluatul fariseilor, deci sa fie sinceri total
-in momentul in care cineva isi face el judecata si intra in sinele propriu si se recunoaste poate vedea adevarul iar Dumnezeu il cerceteaza si il mantuieste
De fapt asta este valabil pentru oricine crede in Isus si in Evanghelie...cine ajunge in faza asta se pocaieste si poate avea un inceput bun

#64
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 november_soul, on 19 ianuarie 2014 - 10:43, said:

Nu. Odata a zis ca regreta din tot sufletul ca el nu a apucat sa invete sa traga cu arma.
ma rog...sangele de securist apa nu se face...

 enohabel, on 19 ianuarie 2014 - 10:45, said:

...cine ajunge in faza asta se pocaieste si poate avea un inceput bun
n-ai raspuns la intrebare...

#65
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

 Dude_2nd, on 19 ianuarie 2014 - 11:26, said:

n-ai raspuns la intrebare...
Nu o sa-ti raspunda niciodata. Eventual se va oferi sa-ti trimita pe pm niste mp3-uri cu cantatul lui in limbi. Atata poate. Mai mult, nu.

#66
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

 enohabel, on 18 ianuarie 2014 - 05:59, said:

Serios?, la mine e problema ?
Cum am mai spus de 2 ori pana acum , da, la crestinismul reprezentat de tine: superficial ("Da frate, biserica a biruitoare oricum, da-i inainte ca merge") si fara Hristos.

 enohabel, on 18 ianuarie 2014 - 05:59, said:

esti branhamist ???
Nu, merci. Din cate stiu, aia cred ca Eva a facut sex cu sarpele ... deci no thanks.

 enohabel, on 18 ianuarie 2014 - 05:59, said:

Chiar si avatarele trebuie sa reprezinte pe un crestin sincer...o matza care rasfoieste biblia reprezinta o blasfemie  un retard religios, un om fara discernamant....sunt demult pe forumuri si am fost impresionat uneori de avatarele unor ortodoxi seriosi
Uite care e treaba prietene- daca tu esti un frate si un om sincer si primesti mustrari= iti vei schimba avatarul, daca nu treaba ta, numa ca pentru mine  si altii esti un 0, poa sa fie si la patrat ca tot 0 ramane la capitolul; crestin autentic
In primul rand, mâţa din avatar nu citeste Biblia. Daca te uiti mai atent, iti dai seama singur de asta.

Si chiar daca ar fi Biblia in avatar, nu inteleg problema. Explica unde e  blasfemia, sau de ce asta m-ar face pe mine un om fara discernamant ... si sincer, atitudinea ta mi se pare demna de catalogat ca "retard religios", atunci cand te opăreşti aiurea.


Cu toate ca avatarul mi se pare foarte simpatic, l-as scoate daca as vedea pe un frate poticnindu-se de el. Dar cand vine un asa-numit crestin dar care nu vrea sa Il marturiseasca pe Hristos nici cand il intreb  si incepe sa spuna ca avatarul meu dovedeste retard religios, lipsa de discernamant si blasfemie ... il trimit la plimbare, cat se poate de politicos.

 enohabel, on 19 ianuarie 2014 - 01:04, said:

Dumnezeu va trimis o lucrare  de amagire ca sa creti in minciuna....aici nimeni nu mai poate face nimic, si nu vad posibila nici o salvare pentru adventisti , mrori sau branhamisti
or fi ceva rod de la catolici, protestanti si ortodoxi

erata; creti= credeti
mrori= martori

Nu pui in legenda si "va = v-a" ?

Edited by kruger, 20 January 2014 - 09:54.


#67
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
@kruger: in avatar il ai pe Tom care citeste "Military Strategy" dupa ce Jerry i-a tras clapa de cateva ori? :D

#68
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006
<p>

 SOCRATE_MMXII, on 20 ianuarie 2014 - 10:00, said:

@kruger: in avatar il ai pe Tom care citeste "Military Strategy" dupa ce Jerry i-a tras clapa de cateva ori?
Uite pisoiul in format mare:[ http://i40.tinypic.com/2i77134.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by november_soul, 20 January 2014 - 10:11.


#69
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006
Cel mai simpatic ...

#70
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

 kruger, on 20 ianuarie 2014 - 11:45, said:

Cel mai simpatic ...

Eu sunt topita dupa pisici...[ http://i42.tinypic.com/amt9gl.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#71
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006
Sa zicem ca ar fi fost Biblia in avatar, nu Military Strategy. Sunt curios de ce un "crestin autentic" precum enohabel ar considera asta blasfemie, sau retard religios.

#72
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

 kruger, on 20 ianuarie 2014 - 12:13, said:

Sa zicem ca ar fi fost Biblia in avatar, nu Military Strategy. Sunt curios de ce un "crestin autentic" precum enohabel ar considera asta blasfemie, sau retard religios.
Lasa-l pe Enohabel. Acest domn se considera un trimis al lui Dumnezeu, crede ca menirea lui pe Pamant este sa faca o lucrare de trezire. In realitate este bun prieten cu sticla. Probabil din cauza asta are asemenea viziuni apostolice...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate