Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Accidente schi

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Toti sosonarii isi dau cu parerea ca nu e bine sa schiezi... iar unul explica academic ca are control cand se da cu punga...  Alooo, baietii cu gioisticuri! Atentie maxima, cand mancati cu furculita, atentie la ochi ! + nu bagati furculita in gura cu tot cu maner!

#20
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,504
  • Înscris: 20.10.2006
Asa-i ? Hai sa o intorc si eu, aproape toti ,,schiorii" nu stiu sa skieze, mereu ei nu au nici o vina in caz ca se intampla sa cada, mereu singurii vinovati sunt altii de pe partie daca e vreunu cu punga/sania/bob bine daca nu e alt schior de vina, nu ei in persoana, administratorul partiei e de vina, natura e de vina, producatorul echipamentului, soarta, dar niciodata ei, nu ? Atentie maximaaaa, uneori cad fulgi de nea pe partiii, sa nu ii inghititi, e natura de vina pe cuvant.

#21
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
Fratilor, eu schiez de 10 ani. In tara sau afara, iarna de iarna. 90% din cei ce sufera accidente grave cu schiurile, SI-O CAUTA CU LUMANAREA. Intelegi? Cine schiaza stie ca sunt pe partie persoane total iresponsabile care trateaza schiatul de placere ca pe niste curse de formula unu. Coboara cu viteza ametitoare pe langa tine, crezand ca sunt nemuritori si ....pac, vine ghinionul, o portiune inghetata, un mic damb, o franare ratata, un alt schior, un pom, etc. N-am nici un fel de compasiune pentru acesti vitezomani idioti, nici daca mor si nici daca raman legume in scaunul cu rotile.

#22
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 27.05.2010
Am vazut si eu un destept din asta acum cativa ani in Predeal. A plecat in viteza de la telescaun si la prima bifurcatie, pe langa bradul ala din mijlocul partiei nu a oprit ca orice om normal sa se asigure. S-a dus ca berbecul si a secerat 4 oameni. Am fost si eu atins in clapar dar nin fericire nu am cazut. Poti tu sa fii schiorul lui peste, daca te intalnesti cu un "jmecher" pe partie, ai pus-o.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate