Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Generalități - Thassos

- - - - -
  • Please log in to reply
521 replies to this topic

#55
flore_cool_girl

flore_cool_girl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.06.2006
Am vorbit si eu la agentie si mi-au spus ca nu au fost afectate unitatile de cazare. Ma cam mira un pic pentru ca hotelul ######s unde o sa stam e chiar in prima linie, foarte apropape de plaja. Sper sa nu avem surprize la fata locului.

#56
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Din cate am vazut la tv probleme au fost mai pe langa dealuri - a venit apa de pe ele.
Langa plaja mai greu.

#57
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oX5SJPyp5CA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#58
cmdaniela2005

cmdaniela2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 04.08.2011

View Postflore_cool_girl, on 04 septembrie 2014 - 13:36, said:

Am vorbit si eu la agentie si mi-au spus ca nu au fost afectate unitatile de cazare. Ma cam mira un pic pentru ca hotelul ######s unde o sa stam e chiar in prima linie, foarte apropape de plaja. Sper sa nu avem surprize la fata locului.
In Limenaria am vazut ca a fost afectata partea dreapta (fatza de soseaua principala) cum vii dinspre Potos. Noi am incercat dimineata sa mergem spre Limenas si n-am reusit pt ca era blocat drumul de aluviuni, in schimb pe la pranz am trecut fara probleme.
Azi nu am mai trecut prin Limenaria.

View PostAdrianHH, on 04 septembrie 2014 - 12:29, said:

Pe partea sud/estica(Aliki-Skala Potamia-Limenas) ce se stie?Aveti ceva info de la fata locului?Luni dimineata ajung si eu ...
Azi am facut plaja in Skala Potamia pana pe la 16 cand a inceput sa ploua, apoi ne-am indreptat spre Potos unde suntem cazati. Dupa Kinira am constatat ca era uscat, pe acolo nu plouase. La Aliki aglomeratie mare, maine o vizitam din nou.

Edited by cmdaniela2005, 04 September 2014 - 20:45.


#59
Mugurel75

Mugurel75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.11.2007
As dori sa aflu unde este cel mai mare supermarket din  Thassos, in ce statiune.
Multumesc

#60
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Cel mai "mare" care il stiu e la iesirea din Limenas spre Makryamos.

#61
cmdaniela2005

cmdaniela2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 04.08.2011
Cateva poze facute in dimineata de 03.09.2014 in Limenaria pe faleza si apoi pe drumul spre capitala...
Ultimele 3 sunt din Limenas, intre 2 pauze de ploaie.

Attached Files



#62
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Sa-mi cumpar cizme d-alea de pescar? :huh:

#63
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007
Vrei sa dai la peste?

#64
LUIZA_28

LUIZA_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 27.07.2009
Salutare.
Am inceput planificarea concediuluii pentru anul viitor. Primul va fi cel de Paste pe care vrem sa ni-l petrecem in Thasos. Am nevoie de un sfat: unde ar trebui sa caut cazare? Ma refer in ce localitate. Din cate am vazut sunt destul de multe chestii inchise in perioada aia. Deschid abia in mai. Asa ca rog pe cineva care a mai petrecut Pastele in Thasos sa imi dea un sfat. Nu as vrea sa ajungem intr-o localitate pustie, Sa ne trezim ca nu avem  nici unde manca. NU vrem nici aglomeratie exagerata dar nici pustietate. Multumesc.

#65
almona

almona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 11.08.2006

View PostLUIZA_28, on 15 octombrie 2014 - 07:44, said:

Salutare.
Am inceput planificarea concediuluii pentru anul viitor. Primul va fi cel de Paste pe care vrem sa ni-l petrecem in Thasos. Am nevoie de un sfat: unde ar trebui sa caut cazare? Ma refer in ce localitate. Din cate am vazut sunt destul de multe chestii inchise in perioada aia. Deschid abia in mai. Asa ca rog pe cineva care a mai petrecut Pastele in Thasos sa imi dea un sfat. Nu as vrea sa ajungem intr-o localitate pustie, Sa ne trezim ca nu avem  nici unde manca. NU vrem nici aglomeratie exagerata dar nici pustietate. Multumesc.

Insula este foarte populară în acea perioadă și multe agenții organizează excursii dedicate.
Ca primă opțiune ar fi Limenas, capitala insulei. Acolo oamenii trăiesc și muncesc 12 luni pe an. Dacă vreți ceva mai deosebit, puteți încerca în Theologos sau Panagia, două sate de munte cu tradiții frumoase, și ele locuite 12 luni pe an.
De asemenea, ar mai fi Potos și Limenaria, unde proprietarii sunt deja obișniuți cu oaspeți de Paște. Aici însă s-ar putea să fie mai aglomerat din cauza grupurilor mari care vin în excursii organizate.

Edited by almona, 15 October 2014 - 08:53.


#66
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Mai curand Panaghia.
Limenasul nu stiu cum ar fi, dar din ce am inteles de la localnici, majoritatea de fapt stau in Panaghia si vin in Limenas doar pe timpul verii.

#67
LUIZA_28

LUIZA_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 27.07.2009
Va multumesc pentru raspunsuri.
Am gasit ceva in skala Potamia. Blue view se numeste. Nu am gasit foarte multe despre ei (pe zoover cateva comentarii, si bune si rele) dar pretul e f ok. 20E/noapte.
Cum e mai bine sa platesc Western Union sau transfer bancar?

#68
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Pai vezi si tu pe topicul asta - http://forum.softped...insula-thassos/
Si pe topicul mare s-a mai discutat. Vezi cum te intelegi cu ei. Oricum le platesti doar un avans. Unii greci pot sa aiba si cont in Romania la vreo banca.Te scuteste de comisioan.

In mod normal comisionul prin banca e mai mare decat la WU.

Edited by eiffel, 15 October 2014 - 20:32.


#69
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
~ ora 13, 31.12.2014
Attached File  thasos_31_12_2014.jpg   79.48K   138 downloads

#70
kesarion111

kesarion111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,065
  • Înscris: 15.06.2009
1 mai in Thassos. In asteptare.

Edited by kesarion111, 04 March 2015 - 14:18.


#71
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
O informaţie excelentă o puteţi citi aici.

Sătătate şi tcb !

#72
adriaticad

adriaticad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.11.2011
ATENTIE OVERBOOKING H. ALEXANDRA BEACH

Bun gasit tuturor !
De curând am fost informati de agentia partenera prin care am facut rezervarea pentru hotelul Alexandra Beach din Thassos, ca datorita unor probleme in evidenta rezervarilor confirmate de acest hotel au fost vandute mai multe camere decat are hotelul pentru perioada 18.06-30.06 2015



Este o situatie neplacuta de overbooking care, din păcate, tine exclusiv de proasta evidenta a camerelor vandute de acest resort...



Am primit in schimb alternativa: păstrării perioadei de sejur, cu modificarea cazării la un alt hotel similar din Thassos.

Oferta de cazare in zona Golden Beach, la un hotel recent modernizat si clasificat de la 3*** șa 4****, având regim de masa all -inclusiv ( ceea ce chiar nu - mi doream ) !

Am dorit sa va fac cunoscuta aceasta situație neplăcută si cu acordul aminului am sa revin cu detalii, numai in cazul in care nu încalc nici-o regula .

Daca sunteţi in aceeași situație, daca printre familiile ale caror rezervari au fost afectate de acest overbooking se numără si familiile dumneavoastră va rog lăsați-mi un PM.

Toate cele bune, Adriaticad .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate