Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Apocalipsa

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4906 replies to this topic

#4843
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View Postzexelica, on 04 aprilie 2020 - 19:12, said:

Unde este cuvantul SAPTAMANI in text? Nu este. Nu te mai da ce nu esti daca nu studiezi.
Ezra 7
7. Multi din copiii lui Israel, din preoti si din leviti, din cantareti, din usieri si din slujitorii Templului au venit si ei la Ierusalim, in al saptelea an al imparatului Artaxerxe.
8. Ezra a venit la Ierusalim in a cincea luna a anului al saptelea al imparatului.
9. Plecase din Babilon in ziua intai a lunii intai si a ajuns la Ierusalim in ziua intai a lunii a cincea, mana buna a Dumnezeului sau fiind peste el.
10. Caci Ezra isi pusese inima sa adanceasca si sa implineasca Legea Domnului, si sa invete pe oameni in mijlocul lui Israel legile si poruncile.

497-490=7BC, an JUBILEU daca ai citit cumva Scriptura.

Insa teo-ologii se uita in `Neemia cand se construieste FIZIC templul, aici Ezra PROPOVADUIESTE Cuvantul contruind templul SPIRITUAL care este in Hristos.
Efeseni 1
13. Si voi, dupa ce ati auzit Cuvantul adevarului (Evanghelia mantuirii voastre), ati crezut in El si ati fost pecetluiti cu Duhul Sfant care fusese fagaduit

Hristos este Templul.

si au spus: "Acesta a zis: "Eu pot sa stric Templul lui Dumnezeu si sa-l zidesc iarasi in trei zile." (Mat.26:61)

In El toata cladirea, bine inchegata, creste ca sa fie un Templu sfant in Domnul. (Efes.2:21)


Ia arata cuvantul cheie, sau faci studiu pe TRADUCERI ca toti bizariii astia de bisericosi?


PS: sper ca voi si ai vostri sunteti OK si nu ati contractat virusul la moda azi.
Alo maistre, acum tu ai pretentia sa-ti raspund serios ? Unde e "saptamani" in text, care va sa zica. Acolo e, in text, citeste cand ești treaz si ai cartea deschisa, nu reusesti sa vezi prin cartea inchisa si coperti. Daniel 9:24-27, nu uita.

#4844
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostXlander, on 05 aprilie 2020 - 19:28, said:

Alo maistre, acum tu ai pretentia sa-ti raspund serios ? Unde e "saptamani" in text, care va sa zica. Acolo e, in text, citeste cand ești treaz si ai cartea deschisa, nu reusesti sa vezi prin cartea inchisa si coperti. Daniel 9:24-27, nu uita.
Stimabile, ignoranta nu e o scuza ca sa scrii tampenii. Vad ca te arunci in comentarii fara sa fi studiat Scriptura.
SAPTAMANI este SHAVUOT, feminin-plural. In text este SHVUIM-plural,masculin.

#4845
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016
Tinand cont de toiagul de carmuire patriarhal ortodox si de pretentiile coloniale ale Rusiei, am ajuns la concluzia ca ea este de fapt ”fiara cu doua coarne ca ale unui miel, dar care vorbeste ca un balaur” si cea care va face ca toata lumea sa se inchine ”fiarei dintai, a carei rana de moarte fusese vindecata”, adica cea cu sapte capete si zece coarne.

Edited by Dorel666, 19 April 2020 - 14:15.


#4846
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
BO s-a privatizat.
au cumparat Imparatu Vavilonului oarece filiale si licentze, si acuma e lupta mare ca toate celelalte filiale ortodoxe sa se afilieze taberei lui.
rusia au cam ramas in curu gol, singura impotriva tuturor... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 19 April 2020 - 15:08.


#4847
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020
M-ați zăpăcit, nu știu ce să mai cred! Am intrat special pe aria asta să încerc să mă mai purific spiritual, dar voi mai rău mă băgați în ceață. Vă contrariați ceva de speriat.

#4848
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Post_Levis, on 19 aprilie 2020 - 17:37, said:

M-ați zăpăcit, nu știu ce să mai cred! Am intrat special pe aria asta să Ă®ncerc să mă mai purific spiritual, dar voi mai rău mă băgați Ă®n ceață. Vă contrariați ceva de speriat.

Ce te interesează mai exact?! :)

#4849
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020
Păi de Apocalipsa asta, când vine mai exact să știu să mă pregătesc, să îmi fac un buncăr ceva. Nu zice nimic concret în Biblie, ne amenință doar că ne va paște Sfârșitul, măcar să zică o dată aproximativă?

#4850
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Post_Levis, on 19 aprilie 2020 - 21:15, said:

Păi de Apocalipsa asta, când vine mai exact să știu să mă pregătesc, să Ă®mi fac un buncăr ceva. Nu zice nimic concret Ă®n Biblie, ne amenință doar că ne va paște Sfârșitul, măcar să zică o dată aproximativă?

În primul rând sfârșitul va fi al răului, nu al lumii/planetei în/pe care trăim, în al doilea rând, nimeni nu știe ziua și ceasul, nici îngerii, nici Fiul, ci numai Tatăl!

Dacă vrei să afli mai multe, studiază cartea Daniel din VT și coreleaz-o cu Apocalipsa, ultima carte a NT!

E mai bine pentru tine să studiezi tu, cu mintea ta, decât să asculți ce-ți povestesc alții, căci altfel iarăși o să spui că te zăpăcesc ăștia de cap... :)


#4851
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020

View Postheart_of_ice, on 19 aprilie 2020 - 21:20, said:

În primul rând sfârșitul va fi al răului, nu al lumii/planetei în/pe care trăim, în al doilea rând, nimeni nu știe ziua și ceasul, nici îngerii, nici Fiul, ci numai Tatăl!
Nu mi se pare normal, de ce să ascunzi asta față de Fiul Tău? Ce-i cu vicleniile, secretomaniile astea? Relația dintre Tatăl, Fiul și Duhul Sfânt, această formulă trinitară, nu era una foarte strânsă ?

#4852
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Post_Levis, on 19 aprilie 2020 - 21:33, said:

Nu mi se pare normal, de ce să ascunzi asta față de Fiul Tău? Ce-i cu vicleniile, secretomaniile astea? Relația dintre Tatăl, Fiul și Duhul Sfânt, această formulă trinitară, nu era una foarte strânsă ?

Pare-mi-se că mata' ești la începutul vieții spirituale și că ai de asimilat "tone" de informații spirituale... da' nu contează, principal este că ai început, asta-i tot ce contează! Spor! :)

#4853
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020
Cu ce carte îmi recomanzi să încep?

#4854
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Post_Levis, on 19 aprilie 2020 - 21:15, said:

Păi de Apocalipsa asta, când vine mai exact să știu să mă pregătesc, să îmi fac un buncăr ceva. Nu zice nimic concret în Biblie, ne amenință doar că ne va paște Sfârșitul, măcar să zică o dată aproximativă?


Apocalipsa 1:19 Scrie dar lucrurile pe care le-ai văzut, lucrurile care sunt şi cele care au să fie după ele.

#4855
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View Post_Levis, on 19 aprilie 2020 - 22:15, said:

Cu ce carte îmi recomanzi să încep?
Cu Biblia. :yes:

#4856
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View Post_Levis, on 19 aprilie 2020 - 22:15, said:

Cu ce carte Ă®mi recomanzi să Ă®ncep?

Văd că ți-a răspuns maestrul înaintea mea, da, cu Biblia... Daniel și Apocalipsa... să le mănânci pe pâine, p'ormă poți să intri în luptă pregătit, Dude te așteaptă cu sufletul la gură! :)

#4857
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020
Cred că am început cu stângul... Am început cu biblia hazlie de Léo Taxil. Rahat!... N-am biblie în casă. Să mi-o comand pe asta ? https://www.libraria...ASABEgIDavD_BwE Arată șmecher.

#4858
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Post_Levis, on 20 aprilie 2020 - 14:49, said:

Să mi-o comand pe asta ? https://www.libraria...ASABEgIDavD_BwE
E prea groasa pentru tine.
Incepe cu asta, mai bine: https://stiri.resurs...helia-dupa-luca
E si mai ieftina, pentru buzunarul tau: 4 lei.

#4859
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
:D

#4860
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Uite aici, mai eftin: https://www.faclia.r...&product_id=211

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate