Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Furt - Posta Romana

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007
Ar trebui sa insisti pentru o ambalare mai ok, la cei care iti trimit coletele.

#38
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,970
  • Înscris: 06.01.2006
americanii au o vorba care tradusa ar fi asa:
te-au fraierit o data e vina lor
te-au fraieri a doua oara e vina ta

Edited by Kroghy, 18 February 2014 - 15:05.


#39
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
am vrut sa trimit mai demult un colet care avea in el un telefon mobil.
am completat frumos hartia, am dat-o la ghiseu, norocul meu ca doamna de acolo mi-a dat-o inapoi si m-a pus sa scriu "diverse" in loc de "telefon mobil".
pro -pret mic, sau cel putin asa era, nu stiu cum mai este acum;
contra -prea mult timp petrecut la ghiseu pentru un colet de cativa lei;
-timp mare de primire/predare a coletelor.

#40
olteanu72

olteanu72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.05.2011
buna ziua
Ati inceput aceasta discutie acum un an dar vad ca si in continuare nu s-a schimbat nimic, lucru simtit acum o zi pe pielea mea.
Cumnata mea din Suedia mi-a trimis de ziua mea un telefon dar la mine nu a ajuns decat incarcatorul, cablu de date si o pereche de ciorapi in care a fost introdus telefonul (valoare tf 250 eu), bineinteles plicul in care au fost toate bunurile rupt, resigilat de cei de la BSI Bucuresti si o adresa prin care mi s-a adus la cunostinta faptul ca plicul asa a ajuns la ei.Oare Suedezi isi permit sa fure nu prea cred, asa ca in loc de mobil m-am ales cu o pereche de sosete de 250 Eu

Attached Files



#41
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
De unde ai luat palaria? Sa nu cumva sa fii luat o teapa de la expeditor.

#42
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 22.05.2009
Scuze ca ma bag.La politie daca faci reclamatie,se poate?`Poate` astia or lua masuri.

#43
sor1

sor1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.11.2009
Nu este posibil in secolul 21 ca o scrisoare cu confirmare de primire sa ajunga de la Bucuresti la Pitesti in 7( Sapte ) zile !!!!!
Poata Romana trebuie sa nu mai existe ,sindicatul este ca si inezistent,la un moment dat posta romana vindea si pliculete cu dero.Acum cativa ani am vrut de mai multe ori sa trimit un fax de la oficiul din piata Minis unde tot timpul faxul era defect.
Concluzie:NU apelati la posta romana !!!!!!!Foloswiti un servici de curierat care este mult mai sigur si cu foarte mult mai rapid
Pe site-ul oficial al postei romane nu este scris nicaieri timpul maxim in care ajunge la destinatie o expediere .

#44
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Dar daca nu ma intereseaza sa ajunga rapid, imi dai voie sa folosesc Posta Romana?

Eu am avut mai multe probleme cu curierii decat cu Posta.

#45
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 01.10.2004

 sor1, on 03 octombrie 2015 - 12:40, said:

Nu este posibil in secolul 21 ca o scrisoare cu confirmare de primire sa ajunga de la Bucuresti la Pitesti in 7( Sapte ) zile !!!!!
Poata Romana trebuie sa nu mai existe ,sindicatul este ca si inezistent,la un moment dat posta romana vindea si pliculete cu dero.Acum cativa ani am vrut de mai multe ori sa trimit un fax de la oficiul din piata Minis unde tot timpul faxul era defect.
...
Ce treaba are sindicatul cu faptul ca o scrisoare  face 7 zile intre Bucuresti si Pitesti, sau ca faxul de la Minis nu functioneaza?
De asta raspunde de la director general in jos, adica de la cel care ca manager privat ia 6.000 euro/luna (si pe pamant) pana la lucratorul postal. Fa o reclamatie on-line la ei https://www.posta-ro...ii-interne.html
Am avut si eu probleme cu Posta Romana, am reclamat si mi-au raspuns si telefonic, si in scris, despre ce si cum, lasandu-se si cu ceva sanctiuni, cel putin la nivel de factor postal, care de atunci ma stie de frica (desi nu asta am urmarit, ci calitatea serviciilor postale oferite).
Altfel, ca tot agentul economic, se alearga dupa profit, sa vand produse Avon, asigurari, imprimate si alte cele, se poate si Dero, nici-o problema. Nu sunt ei de vina, legislatia le permite.

#46
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 05.01.2007
Hai sa inviu putin threadul asta si sa va spun o intamplare amuzanta patita chiar azi de mine.
Am comandat de la Redis Nutritioe 50 de batoane (sunt bune in concediu ,am o gustare gustoasa la indemana).  Cnad am ajuns acasa am vazut ca era o mica gaurica in pachet si lipseaudoua. Cat de fomist sa fi sa te pretezi la asa ceva?
Posta Romana rules ! :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate