Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Totul despre cazare - Insula Thassos

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#145
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,546
  • Înscris: 14.04.2008
da, e corect. lasa melnik pt o data viitoare cand te avantajeaza drumul prin kulata. acum uita-te de o cazare in tryavna, veliko (arbanassi), elena...

#146
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Eu fac o escala la hotel hijata in stara zagora.

#147
ioanailincam

ioanailincam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 22.07.2009
Multumesc! Of, si gasisem asa cazare frumoasa in MelnikPosted Image . Asta e, next time!

Oare la Veliko nu e prea aproape de casa (bine, stiu ca e f frumos si ai si ce face acolo)?

#148
Dear_Watson

Dear_Watson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 31.12.2006
Buna!

Pe unde ati avut cazare faina in Skala Marion? Ma intereseaza ceva curat si fain, vreau sa merg cu fiimea de 1 an. Sea view is highly appreciated :D

#149
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Asta e topic de cazari in Thassos, nu pe traseu sau in Bulgaria (pentru care ai sectiune dedicata).

Acum depide din ce partea a tarii esti, ca daca vii tocmai de la Iasi sau sau Suceava, in care numai pe Romania faci 400 de km, plus de ce mai e de la Veliko la Giurgiu... se aduna si ar fi oprirea correcta pe la Veliko poate. Si daca sunteti mai multi soferi sau nu, daca ai copii mici sau nu. Pana la urma nu toti pot merge non-stop sute de km.

Arbanassi e ok. Loveci e iar frumos, nu in drum, dar relativ aproape.

Edited by colombo2003, 20 June 2017 - 16:40.


#150
AdrianHH

AdrianHH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.04.2007
A fost cineva cazat la Vila Emilia in zona Pachis?
In cautare in mare viteza am cam ramas pe asta din lipsa de alte variante conforme cu cerintele familiei :)

Apreciez orice parere.
Multumesc!

#151
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

 andamada, on 17 februarie 2017 - 10:11, said:

Helloo, la Royal Paradise Beach Resort a fost cineva anul trecut ? M-ar interesa orice informatie referitoare la plaja, cazare, masa... si tot ce va trece prin cap, impresii , mod de petrecere a timpului..
Am citit diverse pe alte site-uri , de la un an la altul au fost modificari, probabil datorita situatiei de criza, managementului s.a.m.d.
De asta m-ar fi interesat informatii cat mai recente.

Ai fost acolo?

#152
Adreian

Adreian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 08.07.2017
Au oferte bune cei de la LIDL TOUR

Edited by Barboso, 17 January 2018 - 12:58.
Prea multe video de pe canalul propriu.


#153
Aurel-Calina70

Aurel-Calina70

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.02.2017
buna seara, o idee pentru studio,apartament....pentru 4 camere..... 2 duble si 2 triple pt 2 adulti cu 2 copii in Thassos skala potamia pt.inceputul lunii iulie..are cineva contact cu proprietarii?  Multumesc anticipat..
ps.incerc de 2 zile pe  birect booking...booking.com....e  greu sa  gasesc 4 camere in aceeasi locatie

#154
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
M-au spart preturile din Thassos! Inainte se putea merge cu 50euro pe noapte, insa acum o suta de euro este la ordinea zilei. Daca ai si copii, ai pus-o... dai o mie de euro pentru o saptamana sau chiar dublu. Am trecut pe alternative thassos-holiday-rentals  Am luat cele doua vile Estia I si II, sa vedem cum va fi si experienta asta.

#155
Aurel-Calina70

Aurel-Calina70

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.02.2017

 floraur, on 27 februarie 2018 - 09:56, said:

M-au spart preturile din Thassos! Inainte se putea merge cu 50euro pe noapte, insa acum o suta de euro este la ordinea zilei. Daca ai si copii, ai pus-o... dai o mie de euro pentru o saptamana sau chiar dublu. Am trecut pe alternative thassos-holiday-rentals  Am luat cele doua vile Estia I si II, sa vedem cum va fi si experienta asta.
preturi, ne spui si noua?

#156
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

 floraur, on 27 februarie 2018 - 09:56, said:

M-au spart preturile din Thassos! Inainte se putea merge cu 50euro pe noapte, insa acum o suta de euro este la ordinea zilei. Daca ai si copii, ai pus-o... dai o mie de euro pentru o saptamana sau chiar dublu. Am trecut pe alternative thassos-holiday-rentals  Am luat cele doua vile Estia I si II, sa vedem cum va fi si experienta asta.

Ba chiar puteai sta cu 30 euro in camera tripla la hotel pe plaja in anul 2015. Din camera sareai direct pe sezlong.

#157
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

 Aurel-Calina70, on 27 februarie 2018 - 10:05, said:

preturi, ne spui si noua?

8 nopti 715e
sunt insa niste vile misto acolo de-ti lasa gura apa! Noi am fost nevoiti sa luam ceva langa niste prieteni care rezervasera in zona, insa daca ar fi fost sa aleg din ceea ce mai era liber acum doua saptamani, as fi luat cele doua vile gemene Martini si Mojito. Ambele au patru camere, piscina, intr-o zona retrasa cu plaja privata... ce sa o mai lungim, de vis!

In iunie merg niste prieteni acolo si se vor caza exact in aceste doua vile, o sa va spun cum li s-a parut experienta.
Cost 2.000euro pe saptamana, insa daca se imparte la doua familii, este foarte bine 1.000euro, considerand conditiile primite pentru acesti bani.

Sunt multe pareri pe internet despre aceste vile... faza este ca trebuie inteles exact ceea ce fac oamenii  astia. Ei administreaza vilele strainilor, care nu sunt folosite de ei mai mult de doua-trei saptamani pe vara. Este posibil sa nu fie totul pus la punct 100%, gradinile sa nu fie chiar de nota zece, curtile la fel... dar inauntru sunt curate si au tot ceea ce le trebuie. Cu cat mai ieftine, cu atat ai sanse mai multe sa o dai in bara, asa se intampla in viata in general.

Edited by floraur, 28 February 2018 - 10:26.


#158
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005
Va dati seama cat de razna au luat o ?preturile astea sunt aberante.

#159
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

 foxbat, on 28 februarie 2018 - 10:24, said:

Va dati seama cat de razna au luat o ?preturile astea sunt aberante.

Care preturi, la vilele astea de mai sus? Pai astea nu sunt scumpe... nu poti compara o vila, chiar mica fiind, cu un apartament de 40mp la o pensiune. 650e pentru o saptamana este un pret corect la vila. Nici alea de 2.000e pe saptamana nu sunt scumpe. Doua familii stau ca boierii intr-una din astea.

Eu ma uit si ma minunez de apartamentele de pensiune, nu mai vorbim de hoteluri.
Daca ai doi copii, nu poti gasi nimic mai dragut la mai putin de o mie de euro. Chiar am primit oferte de 1.500e... da-l naibii de apartament!

#160
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009

 Aurel-Calina70, on 26 februarie 2018 - 19:00, said:

buna seara, o idee pentru studio,apartament....pentru 4 camere..... 2 duble si 2 triple pt 2 adulti cu 2 copii in Thassos skala potamia pt.inceputul lunii iulie..are cineva contact cu proprietarii?  Multumesc anticipat..
ps.incerc de 2 zile pe  birect booking...booking.com....e  greu sa  gasesc 4 camere in aceeasi locatie
Puteti incerca la Pensiunea Kyriaki din Limenaria , proprietarul grec este casatorit cu o doamna din Romania. Noi am fost cazati la ei intr-un an si am fost multumiti din toate punctele de vedere si daca luati legatura direct cu proprietarii puteti obtine un pret f.bun.

#161
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
@spaily: tu vorbeşti de Studios Kyriaki care e lipită de benzinăria aia Aegean de unde se coboară la taverna Stelakis ?

Dacă da, m-ar interesa să ştiu cât de deranjantă este vecinătatea cu benzinăria. Se simt mirosuri specifice ?


Sănătate şi mulţumiri anticipate !

#162
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009

 OvidiuNS, on 01 martie 2018 - 00:19, said:

@spaily: tu vorbeşti de Studios Kyriaki care e lipită de benzinăria aia Aegean de unde se coboară la taverna Stelakis ?

Dacă da, m-ar interesa să ştiu cât de deranjantă este vecinătatea cu benzinăria. Se simt mirosuri specifice ?


Sănătate şi mulţumiri anticipate !
Exact despre aceasta este vorba, noi nu am avut nici un inconvenient pe perioada cat am fost cazati acolo. Pentru noi conditiile de cazare oferite in raport cu pretul au fost extraordinare si ca un mare plus fiind apropierea fata de Limenaria pentru plimbarile de seara, in rest plecam dimineata si ne intorceam seara ca si pe Thassos... stiti voi!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate