Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Totul despre cazare - Insula Thassos

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#1
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Aici puteti gasi informatii despre cazarea in Insula Thassos.




Enjoy,




Pentru probleme, folositi PM catre Moderatorii ariei.

Multumim si Vacante placute tuturor!

#2
sonia73

sonia73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 23.01.2013
Ok, m-ati cam derutat... Nu sunt sigura ca aici trebuie sa pun intrebarea, dar o sa o fac, totusi. Stie cineva ceva despre astris sun hotel din astris?

#3
ufoman

ufoman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 29.05.2007

View Postsonia73, on 08 ianuarie 2014 - 20:25, said:

Ok, m-ati cam derutat... Nu sunt sigura ca aici trebuie sa pun intrebarea, dar o sa o fac, totusi. Stie cineva ceva despre astris sun hotel din astris?

Ai pus aceeasi intrebare si pe un alt site ...se pare ca nu sunt raspunsuri favorabile . Din pacate .

#4
R777

R777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.02.2005
Salutare tuturor,

Impreuna cu cativa prieteni ne dorim ca anul acesta (luna august) sa ne petrecem concediul pe insula Thassos.
In acest sens, dorim sa inchiriem integral o vila cu 6-7 camere.
Foarte important, vrem ca aceasta vila sa fie situata pe plaja, de preferat in apropiere de Golden Beach (pe aceasta parte a insulei)
Ma poate ajuta cineva cu cateva recomadari?

Va multumesc.

#5
GabiAnda

GabiAnda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.01.2014
Buna seara

Am si eu o intrebare....la  Gorgona Studios Skala Panagia a stat cineva? Cum este vila? Sunt conditii bune?

Multumesc.

#6
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View PostR777, on 12 ianuarie 2014 - 11:03, said:

Salutare tuturor,

Impreuna cu cativa prieteni ne dorim ca anul acesta (luna august) sa ne petrecem concediul pe insula Thassos.
In acest sens, dorim sa inchiriem integral o vila cu 6-7 camere.
Foarte important, vrem ca aceasta vila sa fie situata pe plaja, de preferat in apropiere de Golden Beach (pe aceasta parte a insulei)
Ma poate ajuta cineva cu cateva recomadari?

Va multumesc.

Poate gasesti ceva pe aici http://www.go-thasso...ls?category[]=1

#7
Florin1108

Florin1108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 17.04.2007
Pana la urma am rezervat pentru a-mi petrece primul concediu in Grecia,in special pe insula Thassos,la Heaven Studios. Este amplasata pe plaja,ceea ce,pentru noi care avem copii mici este un avantaj. Nu pot spune acelasi lucru si despre pret,insa,asta este viata. Sper sa fie ok.

#8
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Un pret la cazare se poate? Eventual pe pm. Merci.

#9
Florin1108

Florin1108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 17.04.2007
In perioada 2-9 august am platit pt o camera cu 3 paturi 65 de eur pe noapte,iar camera cu doua paturi este 60. Spre sfarsitul lui august,inceputul lui septembrie pretul scade la 40-45 de eur,stiu asta de la niste amici care au stat anul trecut in aceasta perioada.

#10
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Am nevoie de o informatie si poate ma ajutati. Am fost cazat anul trecut la Hotel Fedra in Golden beach iar vizavi de acest hotel erau niste casute , 4 sau 5 la numar care erau proaspat finisate, Nu erau date inca in folosinta. Dupa hotel Fedra sunt aceste casute si dupa ele nu mai este decat plaja pana la stanca pe care este restaurantul Vigli. M-ar interesa acele casute pentru aceasta vara, din pacate nu am nici o informatie despre ele. Daca stie cineva mai multe il rog sa scrie aici. Multumesc

Edited by kNp, 17 February 2014 - 19:18.


#11
mihaisori

mihaisori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.02.2014

View PostFlorin1108, on 16 ianuarie 2014 - 19:17, said:

Pana la urma am rezervat pentru a-mi petrece primul concediu in Grecia,in special pe insula Thassos,la Heaven Studios. Este amplasata pe plaja,ceea ce,pentru noi care avem copii mici este un avantaj. Nu pot spune acelasi lucru si despre pret,insa,asta este viata. Sper sa fie ok.

Buna. Pentru ce perioada ai facut rezervarea si cat costa?
Multumesc

View Postmihaisori, on 17 februarie 2014 - 23:35, said:

Buna. Pentru ce perioada ai facut rezervarea si cat costa?
Multumesc

Am vazut mai sus.

#12
bicalex

bicalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 01.07.2011
Salutare. A stat cineva la PIERION MUSES din Skala Potamia? Nu reusesc sa gesesc niciun review despre aceasta unitate de cazare. :(

#13
radu.traveller

radu.traveller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 16.07.2007
Putina atentie cand citesti info: "suites PIERION MUSES (built this year 2013)". Asadar, de unde reviews daca probabil nu a stat nimeni acolo, fiind noi? Anul asta o fi primul in care sunt pe piata.

#14
kid2006

kid2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 10.10.2006

View PostkNp, on 17 februarie 2014 - 19:18, said:

Am nevoie de o informatie si poate ma ajutati. Am fost cazat anul trecut la Hotel Fedra in Golden beach iar vizavi de acest hotel erau niste casute , 4 sau 5 la numar care erau proaspat finisate, Nu erau date inca in folosinta. Dupa hotel Fedra sunt aceste casute si dupa ele nu mai este decat plaja pana la stanca pe care este restaurantul Vigli. M-ar interesa acele casute pentru aceasta vara, din pacate nu am nici o informatie despre ele. Daca stie cineva mai multe il rog sa scrie aici. Multumesc

Buna, stiu de care zici, le-am vazut si noi inca de acum 2 ani, in timpul santierului. Din pacate nu pot sa te ajut cu contact de la ele, dar daca sunteti interesati de o cazare la vilute, pe plaja, noi am fost anul trecut la Poseidon Residence in Kinira. Plaja de acolo nu are nisipul cel mai fin, dar nu sunt pietre mari (nu-i nevoie de papuci), in apa e nisip si intrare f lina. Vilutele (noi am luat 4 din 5) arata f f bine (ca dotari), iar peisajele sunt fantastice, m-as intoarce acolo... Ai detaliile lor pe site http://www.poseidon-residence.com/ iar grecul tine evidenta stricta la booking-uri- asa ca o sa vezi preturi si disponibilitate  la zi

#15
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Buna ziua!


Am facut o rezervare la Esperia Hotel in Pefkari, la 1 km departare de Potos pentru 10 nopti in a doua jumatate a lunii august.
Stiti ceva legat de aceasta cazare? Pe booking.com are nota 8,2, insa as vrea sa aud si parerea d-voastra.
Cu masina proprie nu prea am cum sa ajung, asa ca-mi ramane doar varianta cu autocarul. Unde te lasa acesta? La ferry-boat sau direct pe insula? Ferry-boat-ul unde opreste?
Care ar fi operatorii de transport recomandati si cam cat m-ar costa?

#16
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Despre transportul cu autocarul nu pot sa-ti spun nimic, deoarece noi am fost cu masina proprie. Noi am stat la Esperia in iunie 2011 si am fost multumiti, dar vezi ca sunt doua tipuri de camere (sau cel putin asa erau atunci), unele mai noi (in cladirea din spate) si altele mai vechi (in cladirea din fata), poate reusesti sa le scrii sa soliciti cazare in cele noi. Micul dejun a fost mereu la fel, nimic deosebit, dar masa de seara (daca ai demipensiune poti alege intre pranz si cina, noi am preferat cina caci ziua umblam pe alte plaje) a fost gustoasa (la alegere intre 2-3 feluri principale + salata + desert). E frumoasa gradina, terasa, si mai ales pozitia (pe o plaja frumusica). Eu zic ca la pretul platit (cca 46 euro/camera dubla cu demipensiune) a fost convenabil.

#17
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007
Multumesc pentru raspuns!

Conform descrierii camerei, voi avea priveliste spre mare sau spre padure. Banuiesc ca este in cladirea cea noua. De asemenea, regimul de cazare este demi-pensiune. Cred ca si eu voi alege sa am cina gratuita (pe langa micul dejun).
Eu am platit 75 euro/camera dubla. Probabil ca intre timp s-a mai scumpit.
Poate le voi scrie legat de amplasarea camerei, insa nu stiu in ce masura or sa-mi rezolve solicitarea deoarece eu am fost ultimul care a fa cut rezervarea pentru acea perioada.

#18
pyton55

pyton55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.05.2010
Imi poate da cineva detalii amanuntite despre campingul Pefkari ?
Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate