Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

nelamurire adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
alyprofu423

alyprofu423

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2011
Salut.as avea si eu o nelamurire despre adsense si as fii foarte recunoscator daca cineva m.ar ajuta.problema este urmatoarea: am un coleg cu un site cu domeniu .ro , cu cont de adsense si in acest moment el obtine bani din adsense....as dorii si eu sa postez pe blogul lui dar de pe un cont de adsens diferit ca fiecare sa obtina profitul de pe articolele postate de el...idea este ca eu nu mai am cum sa imi fac un cont de adsense cu acelasi site deoarece este deja folosit de colegul meu....cum pot sa pun reclame pe acest site prin intermediul adsense si sa ne separam veniturile?scuzati eventualele greseli de scriere

#2
Adi234

Adi234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.11.2013
Nu cred ca este posibil...

#3
alyprofu423

alyprofu423

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2011
alte pareri?

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
nu exista alte pareri. Cand iti faci cont la adsense, trebuie sa pui si site-urile la care il folosesti si nu cred ca merge sa folosesti 2 conturi pe un singur website. Dar de ce nu scrieti amandoi un numar de articole pe saptamana (sa zicem 10 tu si 10 el, ca sa fie discutii ca unu lucreaza mai putin si altul mai mult) dupa care impartiti banii ?

#5
alyprofu423

alyprofu423

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2011
pentru  ca fiecare articol postat reprezinta o alta suma de bani....am inteles de la cineva...ca daca de exemplu eu imi fac un mini website si postez pe el sa spunem o luna si imi fac cont de adsense pe acest cont dupa aceea o sa pot posta anunturi si pe siteul colegului meu...este adevarat?

#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012

 alyprofu423, on 05 ianuarie 2014 - 13:03, said:

pentru  ca fiecare articol postat reprezinta o alta suma de bani....am inteles de la cineva...ca daca de exemplu eu imi fac un mini website si postez pe el sa spunem o luna si imi fac cont de adsense pe acest cont dupa aceea o sa pot posta anunturi si pe siteul colegului meu...este adevarat?

Faza ca fiecare articole reprezinta o alta suma de bani e complet gresita. Daca scri, google nu iti da bani. Primesti bani atunci cand un user da click pe reclama si nu te gandi ca la 10 useri o sa ai un click pe reclama pentru ca nu merge asa. Uite un exemplu (cazul meu) > la 788.702 afisari, doar 1,642 au dat click. Deci nici macar 1%

Iar pentru a doua chestie, citeste termenii si conditiile de la google adsense si vezi daca poti sa faci asa cum ai zis tu. Nu te lua dupa ce auzi, mai bine cauti pe site-urile oficiale ca sa te lamuresti.

#7
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006
Poti folosi contul tau AdSense pe oricate site-uri vrei dar asta doar in cazul in care nu sunt deja ad-uri AdSense pe acele site-uri.

Deci nu, nu poti pune ad-urile tale pe site-ul prietenului tau atata timp cat si el are ad-urile lui AdSense pe el.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate