Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Despre UK si BREXIT - softpedistii din UK in actiune - probleme, Gogule?

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
2417 replies to this topic

#2413
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,278
  • Înscris: 05.04.2011
Treci, între Irlanda de nord si UK

#2414
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,532
  • Înscris: 10.05.2007
In teorie nu. Doar trebuie sa ai pașaport pentru identificare daca iei avion sau feribot.

#2415
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 28.07.2005
Vezi ca acuma am vazut multe schimbari in zona CTA !
S-a "upgraded" modul in care check si validarea se face la avioane.
Se face un fel de pre-check / pre-aviz si daca nu esti allowed to board,la gate pasaport-ul face "beep" inapoi.
Apoi,le iesire din UK daca nu te gaseste pe lista de intrare,iar apoti avea  "long beep" surprise !

Chiar in fata mea threi domnisoare au fost blocate si duse inapoi la gate chiar daca veneau din CTA.

#2416
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,532
  • Înscris: 10.05.2007
Deci eu unde mă duc?🤣

#2417
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,532
  • Înscris: 10.05.2007
Am avut azi prima vizita la o școală privată din oraș. Dezamăgitor, urmează încă 3 sau 4 in următoarele 2 săptămâni care sigur stau mai bine la capitolul facilități.
Școala mea 3 clădirea veche și liceul arătau mai bine că asta deși e foarte bine cotata. Pereți scorojiti, plin de crăpături structurale umpluti cu desene de copii sa mascheze cladirea lăsată în paragină. Copiii în schimb liniștiți și părea să le placă la școală. Toate activitățile extracuriculare cu care se lăudau erau doar de fason sa zică că sunt. Mâncarea de slabă calitate, învățătura destul de light.
Turul a fost organizat cu 2 copii de clasa a 6-a. M-a impresionat logoreea cu care au descris fiecare clasă și activitate timp de o ora jumate. Eu la vârsta lor n-aș fi avut capacitatea de a formula atâtea fraze coerente fata de 2 adulți. Asta m-a impresionat foarte placut.
Multe de văzut înainte.


#2418
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,635
  • Înscris: 21.06.2016
E un mare plus asta cu vorbitul in public, cu adultii, fara timiditate si stiu sa alcatuiasca frazele. Ai azut cum e la noi cand ii baga unuia un microfoin in fata, te iei cu mainile de cap.
Dar exista si reversul medaliel. Unii din astia cand ajung adulti ince sa spuna cu foarte mare incredere in ei, tare, apasat si raspicat ididotenii. Pentru ca lor nu li s-a spus niciodata ca sunt prosti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate