Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Problemă conectare aplicație Digi Online

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#1
ludacris08

ludacris08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 02.01.2008
am descarcat aplicatia si am facut cont pe site la ei dar cand ma loghez imi da "a intervenit o eroare de autentificare (0). va rugam reincarcati ( unauthorized - authentification failed)
cred ca mai trebuie setat ceva de pe site dar nu stiu unde


LE l-am facut dar cand vreau sa vad un canal imi zice "nu aveti acces la aceasta sectiune"

Edited by ludacris08, 04 January 2014 - 11:15.


#2
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,520
  • Înscris: 16.12.2006
Te conectezi cu internet de la RDS ?

#3
ludacris08

ludacris08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 02.01.2008
nu, nu ala de la cosmote.

#4
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,520
  • Înscris: 16.12.2006
Pai de asta nu iti merge, ca sa vezi canale live si sa ai acces complet la aplicatie trebuie sa te conectezi cu internet 3G sau wifi de la RDS.

Nu functioneaza cu internet de la alt provider.

#5
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
functioneaza si cu internet de la alt provider :D

#6
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,520
  • Înscris: 16.12.2006
Nu pe cai legale, faci tunneling sau ceva neortodox in orice caz. :P

#7
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
irrelevant pentru discutia noastra.  ideea e ca pot accesa contentul si de pe alt provider non rds, dar obligatoriu din romania.
anormal mi se pare solutia aplicata de a restrictiona accesul din extern. cum facem daca vreau sa accesez apliactia via date mobile in roaming (ipotetic vorbiind) sau daca pur si simplu sunt in concediu/deplasare de servici si vreau sa urmaresc seara un meci ceva de pe unul din canalele de sport sau sa vad jurnalul de stiri de pe digi24?
mai ales ca streamul live de pe site pare sa functioneze fara probleme dar din aplicatia dedicata pauza!

Edited by carmenclara1, 05 January 2014 - 01:16.


#8
cutremurici

cutremurici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 06.12.2013
Tocmai testez și eu acum Digi Online-ul, partea de streaming. Se vede/aude genial, aplicația se mișcă frumos, dar nu înțeleg de ce este restricționată vizionarea stream-urilor TV din alte rețele. Oricum este necesar un cont la Digi, deci oricum trebuie să fii abonat Digi. De ce ar mai conta că folosesc și un alt provider pentru a mă uita la TV de pe telefon sau tabletă la un moment dat? Nu toată lumea are Digi + routere wireless pe unde umblăm în vizite sau pe unde ne ducem la un suc, nu? Dacă problema e că un user al aplicației ar oferi altcuiva datele de conectare, cred că e suficientă o limitare de genul: un user poate avea la momentul x o singură sesiune activă în aplicație. Dacă o persoană oferă userul și parola altcuiva, se poate uita la stream-uri numai dacă acea persoană nu este online în Digi Online, deci problema e mai mult decât rezolvată și e în avantajul clientului Digi. La ora actuală, pot folosi aplicația doar dacă sunt undeva unde este net de la RDS și unde, cel mai probabil, este și televiziune de la RDS. Atunci de ce nu m-aș uita direct la TV, în loc să mă holbez într-un ecran de 4-8 inch?!

#9
galaczigabi

galaczigabi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.04.2006
Buna ziua,
Foarte ciudat.In momentul incercarii de a vizualiza un canal TV apare mesajul "nu aveti acces la aceasta sectiune".
Stie cineva de ce??
Multumesc!

#10
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
eu nu ma pot conecta..eroare..too many devices conected..scuzati engleza de balta..

#11
galaczigabi

galaczigabi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.04.2006
Si mesajul apare indiferent de conexiunea la net ( mobil orange sau wifi rds)

#12
justclaudiu

justclaudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 21.08.2011
@ludacris08 Cum ai rezolvat cu "a intervenit o eroare de autentificare (0). va rugam reincarcati ( unauthorized - authentification failed)” ?

#13
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
@gabi esti abonat rcs-rds?
ti-ai facut cont de digionline si te-ai autentificat in aplicatie (la setari)?
nu merge sa te uiti la programe decat prin intermediul retelei de internet a rcs - rds (digi mobil)

#14
trutzydani

trutzydani

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.02.2008
Salut.Am si eu o rugaminte la voi. Locuiesc in Germania si doresc sa vad DigiSport online pe Android (tableta/telefon) sau laptop cu windows. Am incercat toate aplicatiile din Play Store si mai nimic. Mai nou cei care detin
aceste aplicatii te lasa sa te uiti de exeplu la DigiSport pana sa inceapa meciul si dupa se intrerupe conexiunea. E foarte greu sa fi departe de tara si sa vrei sa urmaresti un meci de acasa . M-am sarurat
de aplicatiiile astea de doi lei. Am incercat si sa schimb ip-ul si tot nimic. Am inteles ca  pentru a putea viziona DigiSport online chiar de pe aplkicatia lor originala din PlayStore trebuie sa ai ip de Romania , net de la Rds, cont
si parola. Sincer ,daca ar exista posibilitatea sa ma abonez de aici la serviciile DigiTv as plati si 20-30 pe luna .Deci, ma poate ajuta cineva si pe mine ?
Va multumesc frumos si anticipat pentru raspunsurile voastre.
O zi buna .

#15
mmcosmin

mmcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 07.06.2009

View Posttrutzydani, on 22 ianuarie 2014 - 23:58, said:

Salut.Am si eu o rugaminte la voi. Locuiesc in Germania si doresc sa vad DigiSport online pe Android (tableta/telefon) sau laptop cu windows. Am incercat toate aplicatiile din Play Store si mai nimic. Mai nou cei care detin
aceste aplicatii te lasa sa te uiti de exeplu la DigiSport pana sa inceapa meciul si dupa se intrerupe conexiunea. E foarte greu sa fi departe de tara si sa vrei sa urmaresti un meci de acasa . M-am sarurat
de aplicatiiile astea de doi lei. Am incercat si sa schimb ip-ul si tot nimic. Am inteles ca  pentru a putea viziona DigiSport online chiar de pe aplkicatia lor originala din PlayStore trebuie sa ai ip de Romania , net de la Rds, cont
si parola. Sincer ,daca ar exista posibilitatea sa ma abonez de aici la serviciile DigiTv as plati si 20-30 pe luna .Deci, ma poate ajuta cineva si pe mine ?
Va multumesc frumos si anticipat pentru raspunsurile voastre.
O zi buna .
sports-tv.eu/mobile , deschizi in browser, trebuie sa ai sopcast instalat ; Romania Tv Online (Iubisoft) e cel mai bun , din market, e free, si la asta trebuie sopcast si mx player instalate. daca nu merg astea trimite-mi mail-ul tau pe PM si iti trimit o aplicatie pe care nu o pot pune aici !

Edited by mmcosmin, 27 January 2014 - 19:48.


#16
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 26.03.2007
nu pot sa imi fac cont imi vine mesajul de la ei de confirmare dau pe linkul atasat si imi apare mesajul cont neconfirmat

#17
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postfiuny, on 28 ianuarie 2014 - 11:39, said:

nu pot sa imi fac cont imi vine mesajul de la ei de confirmare dau pe linkul atasat si imi apare mesajul cont neconfirmat
Depune o sesizare prin digicare . Vei primi raspuns in cel mai scurt timp posibil. Se va analiza situatia ta si probabil vei fi contactat.

#18
mmcosmin

mmcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 07.06.2009

View Postjustclaudiu, on 21 ianuarie 2014 - 22:07, said:

@ludacris08 Cum ai rezolvat cu "a intervenit o eroare de autentificare (0). va rugam reincarcati ( unauthorized - authentification failed)” ?
inra in contul tau->servicii->digionline->setari digionline : pui parola de 2 ori, data nasterii si asta e tot. toate astea le faci in browser, nu in aplicatie.

Edited by mmcosmin, 28 January 2014 - 13:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate