Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

RDS - La cat timp ati primit rourerul gigabit?

- - - - -
  • Please log in to reply
334 replies to this topic

Poll: RDS - La cat timp ati primit rourerul gigabit? (158 member(s) have cast votes)

La cat timp ati primit routerul?

  1. 2 saptamani de la instalare (25 votes [15.82%])

    Percentage of vote: 15.82%

  2. 1 luna de la instalare (5 votes [3.16%])

    Percentage of vote: 3.16%

  3. 2 luni de la instalare (9 votes [5.70%])

    Percentage of vote: 5.70%

  4. Instalarea mi sa facut si inca mai astept routerul (68 votes [43.04%])

    Percentage of vote: 43.04%

  5. Am optat sa folosim routerul propriu sau conectiunea pe direct (51 votes [32.28%])

    Percentage of vote: 32.28%

Vote Guests cannot vote

#1
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013
La cat timp dupa ce vi sa facut instalarea ati primit routerul gigabit?

Edited by SunnyGoldfish, 04 January 2014 - 09:56.


#2
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ar trebuie sa treci si o a cincea varianta. "am optat sa folosim routerul propriu sau conectiunea pe direct"

#3
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
La mine au venit cu amandoua ( fixo-mobilul si 3600-le ) la instalare

#4
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013

 lupull, on 04 ianuarie 2014 - 09:59, said:

La mine au venit cu amandoua ( fixo-mobilul si 3600-le ) la instalare
Nu inteleg de ce ,la mine la instalare mi-au zis ca nu vin ei cu routerul ci trebuie sa ma duc eu sa-l ridic,mi sa facut instalarea pe 28 noiembrie apoi cam peste o saptamana ma-u sunat sa-mi zica ca pot sa ma duc sa iau routerul de la auchan titan apoi la 10 minute mau sunat ca o sa vina baietii cu el cand vin sami verifice conexiunea dar surpriza mea a fost cand au venit baietii mi-au spus ca nu exista nici o cerere de router apoi am facut[sau am mai facut odata]cererea pentru router si de atunci tot astept,am facut zesizari atat la telefon cat prin digicare si mi sa urgentat atat de tare incat si acum astept,am facut comanda si in digicare la router si tot degeaba

Din pacate nu pot folosii conexiunea pe direct deoarece am 3 pc-uri in casa si nu prea ma da mana sa dau 300 roni pe un router dar probabil o voi face,nici nu stiu cat sa mai astept sa vad daca ma baga si pe mine inseama

Cel mai mult nu ma enerveza asteptarea ci lipsa de coerenta  adica de ce nu spun clar si la obiect cand il voi primii din moment ce ei au nr de cereri si nr de routere disponibile

Edited by SunnyGoldfish, 04 January 2014 - 10:28.


#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
Trebe sa te invatam noi cum arata crererea care trebuia la baietii rds?
[ http://www.diseara.ro/images/conv/1572_1_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Trebuia sa pui si optiunea l-am primit in aceeasi zi sau l-am ridicat in doua trei zile.

Eu de exemplu l-am primit la instalare.

Trebuia sa te duci in Auchan Titan sa ridici de acolo.

Poti sa mai faci lucrul asta, din moment ce figurezi pe lista din POP Auchan Titan nu ti-l ridica nimeni.

#7
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Eu l-am primit la 2 saptamani de la instalare. ;)

#8
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
E greu de crezut , dar nu imposibil si asta probabil ca un fel de ''compesatie'' fiindca am asteptat vreo luna jumatate de cand am facut prima comanda , pe 14.11.2013 , aveam comanda la FL4 cu numarul 23
Apoi cu vreo 2/3 saptamani inainte am primit un e-mail in care sa actualizez comanda din Digicare si acolo am bifat pt. ambele ( fixo-mobil + 3600-le lor ) si ca un cadou de sf. Nicolae pe 05.12.2013 la instalare au venit ''incarcati'' si fara vreo cerere model Slai

Edited by lupull, 04 January 2014 - 16:53.


#9
aasus

aasus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.02.2010
Sunt din Timisoara si am primit routerul cu  5 zile inainte de instalare.M-au sunat si mi-au spus sa ma prezint la pop si sa ridic routerul.Contract semnat din digicare.
Instalat in 3 decembrie

#10
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013
O sa ma duc maine in pop poate rezolv cumva

#11
RICARDO

RICARDO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 02.05.2004
...dupa o luna de la plasarea cererii pentru FL1000,au venit cu router TP Link,fixomobil si un swich cu management pe care l-au montat pe scara blocului!
Chiar nu am ce sa le reprosez!Posted Image

#12
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013
Am fost azi in pop si am reusit sa iau si routerul si stiku,solutia in cateva cuvinte pentru cei care inca mai asteapta sa fie sunati este sa va duceti in pop si eventual sa faceti un mic scandal si se rezolva,mai conteaza si peste cine dati in pop deoarece sunt si oameni si roboti si sa va spun de ce.Am ajuns azi in pop si dupa ce i-am explicat duduii de acolo vreo 15 min toata povestea mea cum am fost sunat si apoi pus pe asteptat si sesizari la rel.clientii raspunsul duduii a fost  ca au routere pe stoc si exista o comanda dar nu poate sa mil dea deoarece trebuie confirmata comanda si ca trebuie sa astept sa fiu sunat ,apoi am plecat in alt pop unde duduia de acolo mi-a refacut o noua comanda si surpiza ,am fost sunat la cateva minute de colega duduii din primul pop ca pot sa ma duc sa ridic routerul,mai mentionez ca  ieri am sunat la relatii cu clientii sa-i intreb de router am intrebat si de stik iar raspunsul lor a fost ca nu au pe stoc si sa astept sa fiu sunat desii azi in al doilea pop duduia de acolo avea un bax de stikuri aproximativ 100 bucati

Edited by SunnyGoldfish, 06 January 2014 - 22:16.


#13
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
La instalare.

#14
andiyvdo

andiyvdo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.10.2009
Eu am fix 2 luni si 4 zile de cand astept router-ul, comanda in digicare, am facut o reclamatie si mi sa raspuns ca nu sunt in stoc si sa nu anulez comdanda pentru ca routerul o sa vina pe numele meu . Draci in ei!

Edited by andiyvdo, 19 September 2014 - 12:45.


#15
fantastykmen

fantastykmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 23.10.2007

 lupull, on 04 ianuarie 2014 - 09:59, said:

La mine au venit cu amandoua ( fixo-mobilul si 3600-le ) la instalare

La mine au venit cu un ZTE insa l-am refuzat si dupa o ora s-au intors baietii cu WDR-ul.
L.E. Asta in primele zile de la lansarea FL1000 :P

#16
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 11.01.2007
La mine nici macar instalare dupa o luna de la comanda.La routerul lor am si renuntat.

#17
dumyro

dumyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 25.02.2007
Eu l-am primit la 4 zile dupa ce am facut upgrade la fiberlink 1000  Posted Image  . Am ramas socat când m-au sunat  si au zis ca il aduc, Posted Image
Ps. eu nu am avut unde sa votez in pool. Pune si o optiune pt fericitii la care le vine asa repedePosted Image

Edited by dumyro, 21 September 2014 - 18:20.


#18
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,915
  • Înscris: 10.06.2008
Și eu il aștept de ceva timp.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate