Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Echipamente ADSL compatibile Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
515 replies to this topic

#469
dondos

dondos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 19.03.2006
Prea multe erori. Normal ar trebui schimbată modulația (lucru pe care știu că l-ai încercat).
Cum și tu ești expert în speedtouch-uri, chiar nu știu ce sfaturi să-ți mai dau :)

#470
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

View Postdondos, on 1st July 2009, 21:25, said:

Prea multe erori. Normal ar trebui schimbată modulația (lucru pe care știu că l-ai încercat).
Cum și tu ești expert în speedtouch-uri, chiar nu știu ce sfaturi să-ți mai dau :)

Mersi de info, nu stiam daca erorile alea se considera multe sau nu, nu aveam o referinta legat de asta, oricum, vine maine echipa sa purice tot.
Se pare ca la vitezele astea, ST-urile au nevoie de drum bun si nu merge cu hopuri si gropi, ca pe DN12 :)

#471
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006

View PostAirBoy, on 30th June 2009, 09:27, said:

Asta nu e cumva un modem ADSL AnnexB (mufa de DSL e lata, ca si cea de LAN).
In acest caz, nu ai ce face cu el in Romania.


mufele sunt exact ca ale noastre (adsl si lan)

#472
andreicos

andreicos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.10.2005
salut, vin si eu cu o problema. am un router asus n13 care are adsl2/2+ anexa A(http://www.asus.com/...5Uv5&templete=2). l-am configurat corect, se conecteaza la romtelecom clicknet fara probleme. dupa cate minute(ore) se deconecteaza si in loguri am descoperit o eroare de genul authentification failure. ii dau reset nu isi mai ia ip(tot authentification failure), iii dau al 2 lea reset isi ia ip si iar functioneaza un timp. dupa care istoria se repeta. de la ce poate fi? reteaua wireless functioneaza fara probleme. merci

#473
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

View Postandreicos, on 1st November 2009, 19:30, said:

salut, vin si eu cu o problema. am un router asus n13 care are adsl2/2+ anexa A(http://www.asus.com/...5Uv5&templete=2). l-am configurat corect, se conecteaza la romtelecom clicknet fara probleme. dupa cate minute(ore) se deconecteaza si in loguri am descoperit o eroare de genul authentification failure. ii dau reset nu isi mai ia ip(tot authentification failure), iii dau al 2 lea reset isi ia ip si iar functioneaza un timp. dupa care istoria se repeta. de la ce poate fi? reteaua wireless functioneaza fara probleme. merci

Cred ca  modemul tau incearca sa se conecteze la PPPoE prea des. Sa-ti explic. Tu stai conectat, cade conexiunea (pppoe), modemul incearca sa se conecteze, nu poate, deoarece serverele RTLC te vad inca conectat, trece un anumit timp (timeout), cam 1-2 minute, serverele elibereaza contul tau, iar modemul poate sa se conecteze. Poti sa incerci si sa astepti, sa nu-i dai al doilea restart, si se va conecta singur. De ce iti cade PPPOE? Nu pot sa-ti zic, eventual incearca sa pui conexiunea ca fiind permanenta (nailed up, on demand.... nu stiu), fiecare modem are setarile lui, scoate orice "idle time".

#474
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Daca e interesat cineva sa cumpere un modem ST516 v6 ca nou cu toate accesoriile ieftin ca n-am ce face cu el.
Add:dig_the_grave :)

#475
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
O parere, ceva despre asta: http://www.emag.ro/r...j45--pDSL-2640B

Nu mai rezist ! Arunc 330 la gunoi cat de curant. Numai BSOD-uri pe Windows 7 x64 din cauza driverelor. Si sunt ultimele ce se gasesc pe net. Si pe Vista mai fac figuri.

#476
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

View Postcrysty2k5, on 9th November 2009, 12:00, said:

O parere, ceva despre asta: http://www.emag.ro/r...j45--pDSL-2640B

Nu mai rezist ! Arunc 330 la gunoi cat de curant. Numai BSOD-uri pe Windows 7 x64 din cauza driverelor. Si sunt ultimele ce se gasesc pe net. Si pe Vista mai fac figuri.

E bun,  merita, sigur asta e cel mai bun pret care l-ai gasit?

#477
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Tot atat e si la DC Shop :)

Merci pentru sfaturi :)

#478
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

View Postcrysty2k5, on 10th November 2009, 00:49, said:

Tot atat e si la DC Shop :)

Merci pentru sfaturi :)

Sper sa fii multumit de linksys, e bazat pe linux, e stabil si are multe setari.

#479
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Dap :)

Merge superbine pana acum, setarea initiala e banala(gen: next->Next), iar setarile avansate sung grupate bine si intuitiv :)

Multumesc.

#480
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

View Postcrysty2k5, on 11th November 2009, 20:47, said:

Dap :)

Merge superbine pana acum, setarea initiala e banala(gen: next->Next), iar setarile avansate sung grupate bine si intuitiv :)

Multumesc.


Ma bucur ca esti multumit,
uite niste bunatati pentru el:

http://sourceforge.n...enwag200/files/

#481
1fresh

1fresh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 11.06.2006
Am luat un router INTELLINET ADSL2+ de la Mediagalaxi pt romtelecom,nu-l pot face nici cum sa se sincronizeze cu linia telefonica,acest model am vazut ca foloseste anexaB fata de altele cu anexaA.Oare am aruncat bani degeaba?Cei de la magazin au zis ca e compatibil cu clicknetu de la romtelecom.

#482
icelexy

icelexy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.06.2006
salutare,

am un cisco 837 pe care vreau sa il configureaz pentru o conexiune adsl de la RTC si nu reusesc. Ma poate ajuta cineva?

#483
Lyrical

Lyrical

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 27.07.2008
Wireless ADSL 2/2+ modem/router 54 mbps annex A ...de la sweex pret 230 lei merge bine .

#484
mariusemillian

mariusemillian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.03.2008

View Post1fresh, on 26th December 2009, 22:32, said:

Am luat un router INTELLINET ADSL2+ de la Mediagalaxi pt romtelecom,nu-l pot face nici cum sa se sincronizeze cu linia telefonica,acest model am vazut ca foloseste anexaB fata de altele cu anexaA.Oare am aruncat bani degeaba?Cei de la magazin au zis ca e compatibil cu clicknetu de la romtelecom.

Din cate am inteles eu de pe forumuri merge pe clicknet folosind anexaA. incearca sa il setezi pe ea.
Acum...am o problema daca ma poate ajuta cineva. Am clicknet de 2 mb si as dori sa dau net si unui vecin care sta la 50 m de mine...sa zicem 70 de metri de cablu. Pot folosi acest aparat: http://www.dc-shop.r.....0NAPT SPI.htm ?
Si legat de cablu, pot folosi UTP? va rog foarte mult ajutati-ma

#485
KillBOT

KillBOT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 18.01.2010
As vrea sa cumpar un router wireless cu ADSL pana in 200 lei,sa inlocuiesc SpeedTouch-ul 330,ce mi-ati recomanda?

#486
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostKillBOT, on 18th January 2010, 19:31, said:

As vrea sa cumpar un router wireless cu ADSL pana in 200 lei,sa inlocuiesc SpeedTouch-ul 330,ce mi-ati recomanda?
iti recomand sa mergi cu 330 la cel mai apropiat magazin rtc si sa-l inlocuiesti gratis cu un HUAWEI MT882 care are iesire pentru retea si acolo poti conecta routerul. atentie routerul nu tine loc de modem.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate