Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Pareri emigrare SUA

- - - - -
  • Please log in to reply
203 replies to this topic

#37
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013
Jackie, ba baiatule, dar de unde ai tu bani in Romania de 3 vile si masini de lux? Cu ce te ocupi tu? Si cum de ai strans tu 1 milion de dolari "la purtator"? Nici macar un american nu strange atat. Din spatele textului tau, observ nevoia de a te da mare ca iti permiti sa-ti dai copilu la o gradinita de fite, sa ai o casa scumpa in Miami, sau sa mergi prin te miri ce localuri scumpe. Si din text mai deduc si acea nemultumire a romanului ca nu traieste ca in   rromanica.

Edited by zedicus, 15 February 2014 - 14:47.


#38
jackiejackson

jackiejackson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.10.2013

 zedicus, on 15 februarie 2014 - 14:45, said:

Jackie, ba baiatule, dar de unde ai tu bani in Romania de 3 vile si masini de lux? Cu ce te ocupi tu? Si cum de ai strans tu 1 milion de dolari "la purtator"? Nici macar un american nu strange atat. Din spatele textului tau, observ nevoia de a te da mare ca iti permiti sa-ti dai copilu la o gradinita de fite, sa ai o casa scumpa in Miami, sau sa mergi prin te miri ce localuri scumpe. Si din text mai deduc si acea nemultumire a romanului ca nu traieste ca in   rromanica.

Ai impresia ca iti zic din filme?Nu e vorba de bani,e vorba de felul cum traiesti in tara si cum traiesti in SUA la acelasi standard.Te invit in SUA la o cafea cat mai stau pe aici sa iti explic de unde am eu banii .wtf lol.Hai sa va mai povestesc de preturi ca mi am mai amintit azi noapte.Telefonul mobil costa 70 de dolari pe luna x2 = 140 $ .Curentul imi vine 180 $ wtf ???Mi am tras cablu si internet ,am zis sa imi bag si eu un hbo si cateva canale de desene pt copil.Mi au bagat o grila de m au dat pe spate 180 $/luna si nu era cu de toate.Am zis ba ce dracu 'astia is nebuni am sunat sa imi mai reduc din programe ca mi se parea prea mult ,mi au redus 30 de dolari si mi au taiat jumate din programe ,am numai un canal de desene animate CN ,wtf !?? Pt 150 de dolari asta primesti ,cateva programe ,o bataie de joc.In astia 150 de dolari am si internetu care JUR nu ma pot uita la un video pe YT ,este super lent asa ceva nu mi a fost dat sa vad .E umpic mai bun ca dial-up cand aparuse la noi .Asta e SUA ,platesti de iti sar ochii si primesti servicii de mizerie.Mi au dat niste receivere cat pachetul de tigari care nici nu se sting nimic,le bagi in priza si atat .O prostie.

Homlesii sunt peste tot.Sunt ca cainii vagabonzi in Romania.Peste tot vezi saltele cu o perna si un carut furat de la supermarket in care isi tin ei belongurile.Tot timpul iti cer bani si multi sunt high mereu,tii si frica de ei cateodata.Noaptea nu iesim din casa pe jos sau cu bicicleta ca ne e frica.Am mai auzit bubuituri seara dar nu stiu de la ce erau,de la artificii sau impuscaturi.Aici toti au arme ,la stiri mereu vad rapiri ,impuscaturi ,crime.

Am zis sa merg si eu la pescuit ca ma simt bine in natura.M am suit pe bicicleta cu nevasta mea si am mers langa un pod si am dat la peste.Ba frate niste pesti ce am prins lighioane de alea de se umflau (puffer fish de aia) :)))))))) toxici se umflau cat un balon cu dinti de cal .Ne am scarbit ,i am aruncat inapoi ,nu am mai mancat peste de atunci ,tre' sa treaca cateva luni sa ne revenim sa incepem sa mancam iar peste.

Sa va mai zic de parcari,aici platesti ori la automat de ala cu fise ori la aparate ori pay by phone.La ala cu fise ce faci?umbli cu buzunarul de fise dupa tine?Bun sa zicem ca platesti la aparat pe o ora,ce sa intampla daca stai mai mult? Iei ticket normal :))) .Am fost la plaja cu familia am platit pe 5 ore.Tot timpul stai stresat cat sa stai la plaja ,cand sa mananci, cand sa te intorci ,cat faci pana la masina.Asta in cursul saptamanii, pe weekend n ai nici o sansa sa prinzi la public ,te bagi direct la flat parking 20 de dolari.Pfffff  .Am mai fost de cateva ori in alte parti si am platit pay-by-phone ,am luat pe o ora si am zis ca imi  tot prelungesc prin telefon.Cand iti expira te tot bazaie sa iti prelungesti, am tot luat tot pe cate o ora ,pana la urma am stat 4 ore si tot timpul cu ochii pe telefon sa vad cat mai am sa imi tot prelungesc pt ca ati ghicit : iei TICKET daca nu platesti :))))).E un stres ,toate astea adunate sunt un stres.

Cineva a spus ca zboara pe autostrada ,probabil ca in alta parte.Dimineata si seara se merge bara la bara .Dimineata toti merg la lucru si seara toti se intorc.:))) e simplu :)).Si sunt multe aspecte sa stai departe de job ,nu le putem dezbate toate aici.Oricum pe higway US 1 la orice ora din zi si din noapte e aglomerat si sunt 5 benzi pe sens.Nu inteleg de unde sunt atatea masini si unde se invart.Cred ca America e cel mai mare devorator de energie ,Europa e mic copil pe langa ce consuma astia aici.

#39
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Deci ai impresia ca stii cu ce se mananca SUA dupa 3 luni. Si asta cu parcarea e tare, e mai bine la Romanica ca-ti lasi masina pe unde apuci si se-mpiedica pietonii de ea? Asta da civilizatie.

#40
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009
@jackiejackson

singura concluzie neutra pe care o pot trage este ca virgula cultura Americana te-a "overwhelmed" daca dupa 3 luni folosesti o ameromana.
oricum este de admirat ca ai anuntat toate autoritatile ca iesi din Romania si intri in USA cu un million la purtator, adica in buzunare, geanta, etc (eu prin "la purtator" inteleg cash, poate gresesc, or fi cecuri, money order sau si alte instrumente financiare).
bafta unde va va fi mai bine.
presupun ca deja aproape ai observat ca socotind $1 = 1 ron, totul este cam la fel, nu exact dar in aceasi plaja.

 Purpura, on 15 februarie 2014 - 09:47, said:

...
6. Iar, cu colegiul nu-i asa de gri. University of Florida e f. bine clasata si e state university. Adica platesti 6000 de dolari pe an. Daca arunci o privire pe site, vezi ca 90% au need-based scholarship. Adica, daca te-au primit si nu-ti permit, iti dau bursa ca sa poti sa mergi la facultate oricum. "Ciuciu" pensie e iar gresit - exista si la ei pensie de stat, bazata pe cat impozit ai platit. E firesc aici sa nu ramai bazat numai in aia, iti dau de la job si 401 k.

Concluzia - daca tot ai venit si ai bani, mai plimba-te nitelus, poate iti gasesti un colt mai pe placul tau.

poate recititi ce a scris omul. dansul nu este resident al floridei ca sa plateasca tuition de 6K. dansul este turist venit pt 6 luni. deci nu are voie sa munceasca, nici sa faca biznis si nici sa profite de subventiile guvernamentale, etc.

#41
jackiejackson

jackiejackson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.10.2013

 avenirv, on 15 februarie 2014 - 17:04, said:

@jackiejackson

singura concluzie neutra pe care o pot trage este ca virgula cultura Americana te-a "overwhelmed" daca dupa 3 luni folosesti o ameromana.
oricum este de admirat ca ai anuntat toate autoritatile ca iesi din Romania si intri in USA cu un million la purtator, adica in buzunare, geanta, etc (eu prin "la purtator" inteleg cash, poate gresesc, or fi cecuri, money order sau si alte instrumente financiare).
bafta unde va va fi mai bine.
presupun ca deja aproape ai observat ca socotind $1 = 1 ron, totul este cam la fel, nu exact dar in aceasi plaja.



poate recititi ce a scris omul. dansul nu este resident al floridei ca sa plateasca tuition de 6K. dansul este turist venit pt 6 luni. deci nu are voie sa munceasca, nici sa faca biznis si nici sa profite de subventiile guvernamentale, etc

Cand iesi din UE poti iesi cu orice suma atata timp cat o declari.Nu are nimeni nici o treaba.

Doi la mana.Haideti sa va explic cum e treaba cu vizele .Ca sa imi rezolv in tara viza E2 investor imi trebuia un dosar cat casa,e unul dintre cele mai stufoase dosare si dureaza muuuult.Pt mine nu a fost asta problema.Eu am venit turist,aici intervin banii.Cu 100 k(minim) preiei o afacere care sa aiba minim 5 angajati sa fie pe profit si brusc viza ta se schimba in E2.E foarte simplu daca ai bani.In cazul meu mi am deschis LLC si urma sa preiau toate licentele de la owner fara nici un fel de SSN and shit ce tot ziceti voi pe aici.Si cu astea avocatul meu urma sa imi obtina SSN ,sa imi fac DL etc. in 2 luni. E simplu frate cand ai bani ,pentru numele lu Dumnezau nu mai descurajati oamenii ,se poate dar trebuie bani.Care vin sa munceasca direct normal ca nu se poate,nu au cum.Dar pe mine nu m a interesat asta,eu am vrut sa traieasc aici sa vad cum e sa fac o afacere dar nu m a convins nimic.O tara de sacali.Poti veni turist si sa muncesti la negru ,dar sunt munci naspa pe bani putini nu recomand,sau sa iti gasesti pe cineva sa te casatoresti.

#42
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Pai vad ca n-a fost atat de simplu, asa ca despre ce vorbesti de fapt?

#43
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

 jackiejackson, on 15 februarie 2014 - 19:32, said:


Cand iesi din UE poti iesi cu orice suma atata timp cat o declari.Nu are nimeni nici o treaba.

Doi la mana.Haideti sa va explic cum e treaba cu vizele .Ca sa imi rezolv in tara viza E2 investor imi trebuia un dosar cat casa,e unul dintre cele mai stufoase dosare si dureaza muuuult.Pt mine nu a fost asta problema.Eu am venit turist,aici intervin banii.Cu 100 k(minim) preiei o afacere care sa aiba minim 5 angajati sa fie pe profit si brusc viza ta se schimba in E2.E foarte simplu daca ai bani.In cazul meu mi am deschis LLC si urma sa preiau toate licentele de la owner fara nici un fel de SSN and shit ce tot ziceti voi pe aici.Si cu astea avocatul meu urma sa imi obtina SSN ,sa imi fac DL etc. in 2 luni. E simplu frate cand ai bani ,pentru numele lu Dumnezau nu mai descurajati oamenii ,se poate dar trebuie bani.Care vin sa munceasca direct normal ca nu se poate,nu au cum.Dar pe mine nu m a interesat asta,eu am vrut sa traieasc aici sa vad cum e sa fac o afacere dar nu m a convins nimic.O tara de sacali.Poti veni turist si sa muncesti la negru ,dar sunt munci naspa pe bani putini nu recomand,sau sa iti gasesti pe cineva sa te casatoresti.

sunteti aceeasi persoana ca cea de dinainte ?
intreb deoarece stilul si grafia sunt diferite.
si va felicit din din nou pt aceleasi motive ca si in postarea precedenta.
bafta...

#44
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 avenirv, on 15 februarie 2014 - 17:04, said:


poate recititi ce a scris omul. dansul nu este resident al floridei ca sa plateasca tuition de 6K. dansul este turist venit pt 6 luni. deci nu are voie sa munceasca, nici sa faca biznis si nici sa profite de subventiile guvernamentale, etc.

Eu am citit destul de bine, am observat si ca respectivul copil e la gradi, cred ca pana ajunge la 18 ani ajung si ei rezidenti, nu?

#45
jackiejackson

jackiejackson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.10.2013

 LoveDemon, on 15 februarie 2014 - 20:00, said:

Pai vad ca n-a fost atat de simplu, asa ca despre ce vorbesti de fapt?

Pot sa imi iau oricand SSN si sa raman aici.Ma costa doar 100 k sa preiau o firma.Problema e ca nu imi place sa traiesc aici ...

#46
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014

 jackiejackson, on 15 februarie 2014 - 20:38, said:

Pot sa imi iau oricand SSN si sa raman aici.Ma costa doar 100 k sa preiau o firma.Problema e ca nu imi place sa traiesc aici ...

Nu ai cum sa traiesti cu un milion la fel in Romania si in SUA, daca vrei sa fii ca un rege te duci in lumea a treia, undeva si domnesti.

Si cum am mai zis, Miami e una dintre cele mai proaste alegeri, un oras construit de mafioti, cu fff. multi imigranti latino si cu o criminalitate exacerbata. Incerca si tu ceva mai civilizat.

#47
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
Eu stiam ca daca investesti 500k(nu 100k cum zici tu) intr-o afacere in US, poti lua green-card-ul. Apropo, ajunge doar sa preiei o firma, nu trebuie sa vii tu cu un plan de afaceri?

#48
jackiejackson

jackiejackson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.10.2013

 Purpura, on 15 februarie 2014 - 20:43, said:

Nu ai cum sa traiesti cu un milion la fel in Romania si in SUA, daca vrei sa fii ca un rege te duci in lumea a treia, undeva si domnesti.

Si cum am mai zis, Miami e una dintre cele mai proaste alegeri, un oras construit de mafioti, cu fff. multi imigranti latino si cu o criminalitate exacerbata. Incerca si tu ceva mai civilizat.

Sunt de acord cu tine

 s-brody, on 15 februarie 2014 - 21:09, said:

Eu stiam ca daca investesti 500k(nu 100k cum zici tu) intr-o afacere in US, poti lua green-card-ul. Apropo, ajunge doar sa preiei o firma, nu trebuie sa vii tu cu un plan de afaceri?

Cu 500k iei green card,dar banii aia sunt PA nu ii mai vezi.Mie nu imi trebuia green card.Cu 100k poti prelua o firma si planul de afaceri ti l face lawyerul pe mine m ar fi costat 12 mii ,din fericire am platit numai 2500  ,iti iei SSN si ai tot ce iti trebuie .

#49
mihai2005

mihai2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 30.09.2006
Am locuit in Europa cativa ani. Am calatorit in USA (New York, Texas) in deplasari de serviciu de cateva saptamani, in mai multe randuri.
In USA totul arata spectaculos si impresionant la prima vedere. Am ramas uimit ca european ce organizat este comertul, ce spirit al afacerilor au. Poti cumpara orice, no questions asked return policy, second day delivery, totul foarte eficient. Cand mergi pe motorway, vezi toate truckurile, motoare imense, chopperele care urla in jurul tau ai impresia de libertate, America din filme. Dupa ce stai cateva saptamani pe acolo iti dai seama cum stau lucrurile de fapt. Cultura de acolo e foarte diferita de cea din Europa. Tot ce conteaza e sa posezi, sa ai bani, making bucks, making  big money, living big. Aproape toata lumea, fara exceptie, fiind educati de mici sunt prinsi intr-un cerc vicios. Peste tot ti se vand iluzii "believe in yourself", "aim high" si tu poti deveni intr-o zi "rich and famous". Sunt popularizate tot felul de "vedete" hainele, masinile, conacele lor. Asta poti avea si tu. In realitate oamenii de rand muncesc de se spetesc doar pentru a plati facturi, fara sa agoniseasca mare lucru. Asa prospera stapanii Americii, din exploatarea acestora. Totul costa acolo. Cum spunea jackiejackson toti se arata excesiv de politicosi dar din pur interes. Nu ai bani, nu contezi, nici cat e ceasul nu-ti raspund. Asta e sistemul, asa sunt toti educati. Trist e ca nu-si dau seama si continua in jocul asta.
Singurul aspect pentru care poti alege SUA e cel profesional. In anumite domenii poti sa cresti, sa ai o cariera. Parerea mea ca a iti face o viata acolo, a avea o familie nu se merita. Stilul de viata de acolo este mult prea intens/stresant in raport cu beneficiile. Plus infractionalitate si alte probleme ale sistemului.

@jackiejackson
In asemenea conditii nu se merita sa stai acolo. Capitatlul de care dispui poate parea imens, dar pentru a trai exclusiv din ei e insuficient acolo. Cu afacerile la fel, daca faci niste investitii neinspirate s-au dus rapid.
Oriunde esti e nevoie de o sursa de venit, ca e afacere sau e salariu. Cu afacerile prin Europa e cam dificil, mai ales acu pe criza. Cele care ofera servicii mai merg. Constructii, reparatii.

Daca chiar vreti o viata mai civilizata, o educatie mai buna pentru copil puteti incerca si Europa. O sa rezum in cateva randuri, nefiind subiectul topicului.
Am locuit in Franta, Belgia, Germania.
Cel mai civilizat e in Germania, politia e f prezenta, curatenie, disciplinati in general. Eu am lucrat ca si salariat iar fiscalitatea e ok. Singura problema e ca tb sa invatati Germana. Chiar daca se cunoaste in general Engleza, prin administratie ai nevoie de Germana.
In Franta e mai usor cu limba dar fiscalitatea e mare, plus ca e plin de tot felul de cetateni de prin fostele colonii, multi fiind cam certati cu civilizatia. Mizerie prin orasele mari, nu prea sunt locuri unde sa vrei sa-ti cresti copilul. Plus ca treburile merg ca la noi(pile, leneveala, sifonat parale). Doar ca ei n-au avut ghinionul comunismului.
In Belgia e cam ca in Franta, exceptie facand partea de vest (Flandra) unde merge totul ceva mai nemteste. Bine, tb sa cam stii Flamanda/Olandeza acolo.
Mai e si Luxembourg, unde e cea mai redusa fiscalitate, f civilizat, curat, standard de viata ridicat. Preturile la locuinte sunt insa rupere. Treaba doar incepe de pe la 3-4000 euro / mp. Un milion de euro il arzi rapid pe o casa absolut banala de 200mp, cu o palma de pamant in jur. Cererea e mare data fiind creditarea, momentan e o bula imobiliara.
In Franta si Belgia preturile sunt pe la jumate.

Edited by mihai2005, 16 February 2014 - 00:30.


#50
jackiejackson

jackiejackson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.10.2013
Doamne dumnezeule mihai2005 ,nu sunt singur pe lumea asta :)))).Ai perfecta dreptate.Aici capitalism = sclavie cum sa nu vezi asta?Se vede de la o posta,dar cei care sunt in Romania nu au cum sa inteleaga,si cei care sunt aici ori o duc mai bine ca in tara, ori din fudulie nu recunosc, ori nu au copii.Eu doar am incercat sa am o viata normala in Miami ,similara cu ce aveam in Romania ,adica sa ma pot plimba sa merg macar odata pe saptamana la restaurant ,la plaja,spectacole,etc.Dar poti???? Te distrug astia...daca vrei sa mananci si tu la un restaurant mai ca lumea nici nu au preturile afisate,iti baga cat vor ei ,stai cu frica, asta e SUA ,tara de sacali .Am fost odata sa mananc cu sotia m am trezit cu nota de 240 $ pt o pizza si niste paste cu lobster .De atunci dracu ' in ei tre s a fac pe tiganul sa intreb aia cat e ,aia cat e ....nu se poate, asa sunt ei tigani sa te distruga sa iti ia tot, ii doare in cur ca esti cu copil ,nu dau doi bani pe tine.In Romania nu intram cu frica in restaurante oriunde mergeam ,stiam ca imi permit ,dar aici???Pffffff

Nu o sa investesc nimic aici.E chestie de timp pana cand ma voi intoarce acasa si nu voi mai pleca nicaieri .ENOUGH ! Pt mine nu va fi mai bine nici in Germania.SA iti iei o casa cum iti place, jap jumate de milion si s au dus banii .Ai ajuns la munca de jos.Nu mersi ,cu banii care ii avem ne descurcam in Romania si putem trai ca niste oameni,sa iti poti creste copiii,cateva concedii pe an,etc ....nu robotzei spalati pe creier.

#51
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Corect, astia-s impotriva ta, special. Cel mai bine va intoarceti voi unde va e locul.

#52
Rosebud09

Rosebud09

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,619
  • Înscris: 02.10.2009
Foarte ciudat tiot ce spune Jackie. 90% sunt impresii de om care a trait extrem de bine si usor in Ro si isi inchipuie ca lucrurile ar trebui sa fie la fel In America.
Este foarte pueril, de-a dreptul o insulta la adresa inteligentei celorlalti sa insisti atat de mult ca America = Miami si ca experienta personala este cea care o vor avea si altii.
Insasi exemplul este nepotrivit, cati dintre cei care ar vrea in America au la dispozitie 1 milion?
Tineti cont de influenta psihica a acelei sume asupra posesorului, pretentiile pe care automat acela le are si desigur intoleranta la lucruri mai "pamatesti", adica lucruri mai obisnuite pentru "puletii" care au vauzut milionul doar in filme sau in lei vechi.

Nu domnule, America nu e numai Miami, experientele oamenilor sunt diferite, in functie de conditia lor sociala, de EDUCATIE, ocupatie, dorinte si obiective, de locul in care isi cauta un rost.
Nu e bine in Miami, foarte posibil, dar ati incercat in alta parte? Intr-un oras mai putin cosmopolit si mai putin dominat de mafie? Intr-un orasel oarecare? Bineinteles ca nu, rromanul trebuie sa fie in buricul targului, centrul Universului, mai ales daca are bani!
E intr-adevar greu intr-o tara straina, nimeni n-ar trebui sa fie nevoit sa plece, dar o data hotararea luata trebuie facuta cu atentie, nu la plezneala, ca-mi place mie Miami ca am auzit ca ie plaje mare si negrese vesele. Unora poate li se potriveste, altora nu.

P.S. Aia cu 240 $ o pizza si niste lobster, daca e adevarata, denota ca nu s-au incurcat cu restaurante obisnuite sau nici macar de calitate, ci probabil undeva de fite. Altfel, numai niste fraieri pot sa dea bani pe asa ceva. Cand te duci la restaurant, ai in fata meniul si preturile, sau ti-l aduce chelnerul, intotdeauna, sa alegi ce vrei clar, punct cu punct. Nu-ti convine, valea. Dar daca vrei sa te afli in treaba si "sa te simti bine", pune banu si taci!

#53
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Si "gratuity" de care se plangea miami-anezul improvizat e bacsisul pe care il dai oricum aproape oriunde in lume

#54
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

 Purpura, on 15 februarie 2014 - 20:22, said:


Eu am citit destul de bine, am observat si ca respectivul copil e la gradi, cred ca pana ajunge la 18 ani ajung si ei rezidenti, nu?

si de asemenea pana ajunge copilul la 18 ani se duce si welfare state si tuitionul va fi la adevarata valoare.
de asemenea daca citesti omul NU vrea green card.
acum ai citit ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate