Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Ajutor Site

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Genky

Genky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.12.2013
Am vazut pe multe site-uri , daca dai click intr-un anumit loc , ti se deschide o noua pagina cu totu diferita de cea pe care navighezi , am si eu un site , cumparat si as vrea sa stiu cum as putea face asta ,

#2
iohan

iohan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 121
  • Înscris: 20.01.2006
:) Foarte simplu. Nu contează ce Web Editor folosești. La orice subiect (poza, text, bla, bla, bla), poți sa-i dai un atribut "Link to". Scrii link-ul dorit acolo si când cineva da click pe, va fi redirecționat acolo unde ai vrut tu.

#3
iohan

iohan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 121
  • Înscris: 20.01.2006
:) Foarte simplu. Nu contează ce Web Editor folosești. La orice subiect (poza, text, bla, bla, bla), poți sa-i dai un atribut "Link to". Scrii link-ul dorit acolo si când cineva da click pe, va fi redirecționat acolo unde ai vrut tu.

#4
Genky

Genky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.12.2013

View Postiohan, on 03 ianuarie 2014 - 01:06, said:

Posted Image Foarte simplu. Nu contează ce Web Editor folosești. La orice subiect (poza, text, bla, bla, bla), poți sa-i dai un atribut "Link to". Scrii link-ul dorit acolo si când cineva da click pe, va fi redirecționat acolo unde ai vrut tu.
eu vreau sa ramana tot pe pagina mea , dar sa apara o noua pagina , cu ce link doresc eu , platforma wordpress , aceasta o folosesc

#5
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Cred ca te referi la iframe.

http://www.w3schools.../tag_iframe.asp

#6
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Sau la ferestrele de tip pop up ...

#7
emirea

emirea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 11.02.2010
jQuery -> Dynamic content :)

#8
Genky

Genky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.12.2013
dap , la ferestrele pop-up

#9
emirea

emirea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 11.02.2010
<script type="text/javascript">
// Popup window code
function newPopup(url) {
popupWindow = window.open(
  url,'popUpWindow','height=700,width=800,left=10,top=10,resizable=yes,scrollbars=yes,toolbar=yes,menubar=no,location=no,directories=no,status=yes')
}
</script>
<a href="Javascript:newPopup('http://www.link.com');">Open a popup window</a>



#10
Genky

Genky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.12.2013
si asta unde il adaug , pe wordpress ?

#11
emirea

emirea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 11.02.2010
Wtf ?

#12
Genky

Genky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.12.2013
asa e frate , nu sunt expert , deasta am apelat la acest forum!

#13
emirea

emirea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 11.02.2010

View PostGenky, on 03 ianuarie 2014 - 01:47, said:

asa e frate , nu sunt expert , deasta am apelat la acest forum!
Da, te-am ajutat destul si in postul anterior, dar mura in gura nu iti da nimeni. Apuca-te sa inveti de la inceput, trisezi, lucrezi cu wordpress si tu habar nu ai ce e aia CSS .
Si apropo invata sa codezi in limba romana corect si dupa apuca-te de programarea web.

#14
Genky

Genky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.12.2013
mda , va credeti toti experti , si va dati mari si tari ca stiti , dar la urma urmei toti ati plecat de jos , dar niciunu nu va aminitti cand cautati si voi ajutor

#15
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
@Genky Pai te-au ajutat, ti-au dat tot ce ai avut nevoie, pai daca tu nici nu ai habar unde trebuie pus, ce rost mai are sa ai site sau ce ai tu? Pe langa asta, vad ca te cam "bati" cu limba romana....

#16
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008

View PostGenky, on 03 ianuarie 2014 - 01:52, said:

mda , va credeti toti experti , si va dati mari si tari ca stiti , dar la urma urmei toti ati plecat de jos , dar niciunu nu va aminitti cand cautati si voi ajutor

Nu te agita si nu intelege gresit, nu are nimeni nimic cu cei care nu stiu si de asta e foarte ok ca ai apelat la noi, noi nu iti putem face treaba tie, tu daca vrei sa inveti trebuie sa incerci sa gandesti si sa cauti cum sa faci singur, eu ti-am pus mai sus un link legat de iframe, ai intrat macar pe el sa vezi despre ce este vorba ? Intra acolo, parcurge toti acei pasi, invata despre ce este vorba cu acel iframe, pune in practic si vei vede ca totul este foarte simplu.

#17
puya4ever

puya4ever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 21.12.2006

View PostGenky, on 03 ianuarie 2014 - 01:52, said:

mda , va credeti toti experti , si va dati mari si tari ca stiti , dar la urma urmei toti ati plecat de jos , dar niciunu nu va aminitti cand cautati si voi ajutor
Pentru cerintele tale exista o arie unde poti plati un programator care sa iti rezolve problema..

#18
Genky

Genky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 31.12.2013
oameni buni era greu sa imi ziceti " ma prostule " adauga ma si tu in fisieru cutare sub linia cutare codurile astea
Am platforma wordpress

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate