Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Renovare aleee beton cu beton polimer

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gear

gear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,519
  • Înscris: 12.09.2005
Am 60 mp de alei din beton, dar care s-a cam deteriorat plus ca a fost turnat in etape diferite si arata foarte urat. Ca sa nu ma inalt prea mul,t singurele variante cred ca ar fi BETONUL POLIMER sau placarea cu dale cat mai subtiri.
   Nu stiu prea multe despre betonul polimer, in special ma intereseaza fiabilitatea lui. Producatorii si constructorii spun ca stratul ar fi de 1-2 cm. Foarte convenabil. Dar sa nu ma trezesc ca dupa 3-4 ani fisureaza sau se corodeaza.
   Varianta placarii cu dale. Daca puteti sa imi spuneti ceva producator de dale cat mai subtiri si care sa se preteze la fixare cu ceva adeziv peste beton.

    Multumesc!

#2
peter_memo4

peter_memo4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.12.2009
daca betonul vechi e relativ stabil la traficul din zona eu as pune un pat de nisip, nu f gros, si peste dale, pavaj etc
cred ca rezultatul e acelasi din p de v estetic.Posted Image

#3
gear

gear

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,519
  • Înscris: 12.09.2005

 peter_memo4, on 28 decembrie 2013 - 10:29, said:

daca betonul vechi e relativ stabil la traficul din zona eu as pune un pat de nisip, nu f gros, si peste dale, pavaj etc
cred ca rezultatul e acelasi din p de v estetic.Posted Image


    Betonul nu e vechi, 4 ani vechime. Nu am trafic, e o zona linistita. Problema e ca nu vreau sa ma inalt cu aleeile, daca ma inalt trebuie sa modific poarta mica, sa pun alta sina de rulare pentru poarta mare, plus ca o sa am diferenta de nivel fata de gazon, adica trebuie sa bag iarasi alt pamant si alt gazon ca sa le aduc la acelasi nivel, aleea cu iarba (prefer sa fie la acelasi nivel ca sa pot tunde iarba cu masina si langa alee)
   Este foarte important pentru mine sa nu ma ridic mai mult de 4-5 cm, maxim, de preferat 2 cm.
   Betonul polimer pare a fi solutiaa ideala, dar ma intereseaza fiabilitatea.

#4
ugrukk

ugrukk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 22.07.2009
Daca vrei o solutie de "infrumusetare" fara sa spargi si fara sa te inalti prea mult probabil ca este varianta pe care trebuie sa mergi. Vezi totusi si cat te costa, din ce spuneau diversi alti forumisti este destul de probabil sa refaci operatiunea din 2 in 2 ani, se pare ca solutia asta, cel putin asa cum se realizeaza in Ro, nu are o durabilitate fenomenala.

Pentru mai multe detalii, citeste si tu pe topicul

http://forum.softped...on/page__st__54

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate