Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Nikon D60: filmare si conectare la laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

fiziflash

fiziflash

Member

• Grup: Members
Intrebarea este simpla: Avand in vedere ca dpdv hardware nu vad nici un motiv pentru care un nikon D60 nu ar putea filma, sunt curios daca exista vreun software (3rd party, facut de rusi, de chinezi, etc) cu ajutorul caruia sa pot conecta si filma folosind acest aparat foto si un laptop.

connectorxp

connectorxp

Avid mountaineer.

• Grup: Moderators
Prin HDMI poate, dar prin USB nu cred, cel mai fericit caz doar sa faci live-view si cam atat.

Un_Nimeni_Celebru

Un_Nimeni_Celebru

Member

Singurul hack facut de rusi pentru Canon este CHDK, eu doar ce l-am instalat pe Canon S3 IS si pe Canon A1300. Nu stiu daca e bun si pentru tine totusi. Eu l-am folosit sa fac poze in format RAW.

south

south

Member

Poate tocmai hardware-ul nu-l lasa sa filmeze

fiziflash

fiziflash

Member

Am nikon D60, nu am specificat. Daca as reusi sa fac liveview pe laptop e super, pentru ca dupa aceea pot face captura de ecran la acel liveview.

Intrebarea e daca a facut cineva sau stie cum se numeste softul cu care se poate face!

buncar

buncar

Active Member

View Postfiziflash, on 28 decembrie 2013 - 09:50, said:

Am nikon D60, nu am specificat. Daca as reusi sa fac liveview pe laptop e super, pentru ca dupa aceea pot face captura de ecran la acel liveview.

Intrebarea e daca a facut cineva sau stie cum se numeste softul cu care se poate face!

Nu poti sa faci Live view cu D60.Eu am D80 iar conectarea cu laptopul am facut-o prin softul celor de la Nikon(prin cablu USB) si consta in faptul ca il poti controla de pe laptop, inclusiv declansarea o faci cu mouseul.Dupa fotografiere iti apare o fereastra cu fotografia, pe care o salvezi sau o stergi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate