Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Orange Reyo

- - - - -
  • Please log in to reply
964 replies to this topic

#19
alex_onu

alex_onu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2009
Eu nici nu folosesc castile sale, nu numai ca sar din urechi, dar nici nu se aud bine. Si intradevar, cand vor chinezii fac lucruri bune.

Edited by alex_onu, 12 January 2014 - 14:12.


#20
StrongHold47

StrongHold47

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.01.2014
Are bateria detasabila?

#21
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Bateria este detasabila si cardul de memorie se schimba fara a scoate bateria.Legat de aplicatii ce nu mi-a mers a fost launcher-ul Themer din Play,dar asta cel mai probabil din pricina incompatibilitatii cu telefonul.Am instalat jocul Asphalt 8 care e gratuit si am observat ca am grafica data automat pe mediu si jocul merge foarte bine fara sacadari.Deci e potent telefonul nostru.Acum caut o husa de silicon caci fiind alb vreau sa nu sa faca galben.Voi ati gasit ceva?Legat de baterie face aproape 2zile de butonat,net,jucat si tot n-a crapat.Setarile  de economisire a energiei ce le dolosesc sunt:
-lumina ecran la minim
-auto-rotatia ecranului oprita
-net oprit si activat cand este nevoie
-autosync oprit si dat pe manual pentru mail si contacte
-retea celulara folosita 2G (pt net folosesc wi-fi)
-disable la toate aplicatiile Orange cu exceptia  aplicatiei Update si in tandem un task manager pentru a tine in frau gloata de aplicatii autoinvadatoare
-screen off widget pentru a inchide ecranul fara butonul Power,in acest fel mai reduc din uzura butonului si doar apas pe widget pt blocare.
-Nova launcher pro intrucat pot face foldere si pot pune widget-uri in dock lasand desktop-ul liber.
-mentin desktopul liber pentru a nu afecta performanta,un numar mare de icoane pe ecran determina o scadere a performantei dupa cum am citit.

Edited by AVRELYANVS, 12 January 2014 - 16:55.


#22
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Tot butonand am gasit la Setari apel-setari apel voce optiunea de activare a celui de al doilea microfon pentru anularea zgomotului.Deci avem si noise cancelation cu dual mic,bogdaproste!

#23
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Si acum revin cu o noua descoperire legata de accesorii.Uitandu-ma pe pereti imi sare in ochi standul de la defunctul termostat wireless pentru centrala,si numai ce pun telefonul in el si ce sa vezi minune ca sta acolo de parca ar fi fost impreuna de o viata.Stiu o sa ziceti ca sunt necrofag,ca ma hranesc cu accesorii din defuncte dar ce sa facem crizul ne obligheaza.Ce a iesit vedeti mai jos.Asadar care aveti termostat wireless de ambient ,v-ati ales si cu stand pentru telefon.Telefonul sta bine,mai trebuie doar pusa un fel de buza ca sa nu cada accidental in rest e ok,mai ales ca nu sta lipit deci are si nitica aerisire.Nu stiu cum sa o o atasez si din ce material sa fie, astfel incat sa nu dea urat .Ce-mi sugerati?Nu am descoperit pana acum insa,cum pot schimba icoanele de la bara de notificari,tare as vrea sa nu am mai Asistent in bara de notificari si sa pun in loc 2g/3g switch.Root m-am uitat nu exista decat vrajeala contra cost.Ce e rau e ca nu poti muta din aplicatii pe SD dupa ce ca avem 2 gigi de spatiu.Am mai gasit si o husa dar nu stiu cat de compatibila este caci foliile nu arata a fi compatibile dupa decupaje:
http://oau.ro/alte-m...lade-q-max.html

Attached Files


Edited by AVRELYANVS, 12 January 2014 - 18:10.


#24
alex_onu

alex_onu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2009
Si eu caut o husa de silicon pentru el dar nu am gasit inca. Deocamdata i-am luat o husa tip toc in care il tin.

#25
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Am gasit o super aplicatie in Play pentru a inchide deschide diferite setari se numeste Power togles,are o icoana albastra cu o roata dintata.Ce e bun e ca poti pune orice toogle vrei ,poti pune in bara de notificari si nu mai stai sa expandezi toggle-urile existente care sunt putine.Poti pune widget pe desktop,poti seta transparenta widgetului si a celui din bara.Poti opta fie pt widget pe ecran sau doar in bara.E gratuit asta e cel mai mare plus.

Edited by AVRELYANVS, 13 January 2014 - 11:38.


#26
tataee_ady

tataee_ady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2014
De Vanzare Orange Reyo ! Tell Nou ! Nr contact 076 24 32 335

Sistem de operare  Android Jelly Bean 4.2.2
Valoare SAR  0.664W/Kg
Procesor  MT6572, Dual Core 1.3 Mhz
Memorie RAM  1GB
Ecran principal - rezolutie  480 x 854 pixeli
Ecran principal - culori  16 mil
Ecran principal touch screen  5 inci
Ecran principal - tehnologie  TFT, 196 ppi
baterie
Acumulator  Li-Po, 2000 mAh
memorie
Memorie interna  4GB
Memorie externa  microSD, pana la 32GB
  
conectivitate
conectivitate
Bluetooth  da
Compatibil cablu  da, microUSB
Wi-Fi  da
WAP  da
GPRS  da
EDGE  da
Streaming  da
Modem  da
3G  da
modul GPS incorporat  da
alte caracteristici
alte caracteristici
Self Care (*100#)  da
JAVA  da
Handsfree incorporat  da
Compatibil set maini libere  da
Vibratie  da
Dictionar intuitiv  da
Personalizare  da, Google Play
Email  da
Jocuri  da, Google Play
Sincronizare  da
Functioneaza doar in reteaua Orange Romania  da
Meniu in limba romana  da
HD voice  da
  
imagine si sunet
imagine si sunet
Camera  da
Rezolutie imagine  5MP
Zoom camera  da, 4x
Blitz camera  da, LED
Inregistrare video  da, 720p
MP3 player  da
Video player  da
MMS da

Edited by tataee_ady, 13 January 2014 - 23:37.


#27
s_nik2001

s_nik2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 19.01.2009
A mai cumparat cineva telefonul? Se merita? Cine il are de mai mult timp cum se comporta?
Vreau sa cumpar si eu un telefon la prelungire contract si nu sunt hotarat ce sa aleg. Nu vreau sa dau o gramada de bani pe un telefon...

#28
alex_onu

alex_onu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2009
Orange Reyo e un telefon bun, se comporta bine, nu am avut probleme cu el. Eu consider ca e o alegere buna, acum depinde si de preferintele personale.

#29
Deza

Deza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2014
Eu  mi-am cumparat Orange reyo  si pot spune ca se misca foarte bine gen facebook messenger .Prima data m-am sperat vazant un lucru chinezesc,dar mi-am reamintit ca primul meu telefon a fost  Philips 162 si il am de 7 ani tine bateria foarte bine  si nu are nici-o problema si acum este in functiune si acel e tot fabricat in china si asta m-am mai linistit in privinta orangeului Reyo.

#30
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Revin si eu cu un update,bateria are 3 zile in momentul de fata ,in conditiile in care consult mailul de cateva ori pe zi,ma joc cam 30 minute si mai vorbesc cateva minute.Legat de probleme pana acum nici una ,ma mira ca nu s-a blocat in conditiile in care maiam cativa mega spatiu stocare.La RAM sta bine cu task manager ,imi tine constant cam 600 mega liberi.Sunt curios de se pot muta aplicatiile intr-un fel si pe card?Sau poate o trebui sa le aruncam in norii portocalii, desi am vazut pe GSM Arena ca mai au si altii din afara problema asta.Acum bomba ,bombelor daca luat Reyo cu marire de abonament adica unu de 27Eur ca sa il luati la 0 Eur mai bine luati un S3-4G caci dati pe el 159 Ron,daca aveti puncte cu atat mai bine.Asta am aflat dupa ce am intrebat la un partener Orange.

Edited by AVRELYANVS, 17 January 2014 - 21:29.


#31
vasi0000

vasi0000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 09.02.2007
stie cineva daca se poate decoda acest telefon , in afara de Orange, nu vreau sa platesc 400 de ron decodatul , multumesc

Edited by vasi0000, 19 January 2014 - 20:59.


#32
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Este posibil  decodezi pe baza de IMEI,trebuie sa intrebi la service Acasa nu creed ca poti,mai ales ca nici root nu e pt el.In ceea ce priveste solutiile online de decodare conta unei sume sa-ti dea codul de deblocare,nu ma incred.

#33
TheoT

TheoT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.01.2014
Am citit parerile voastre din acest topic si nu am vazut sa spuna cineva o chestie.. Are camera frontala? Daca da, puteti spune de cati mp e?

#34
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Are camera frontala,senzor de proximitate.Camera frontala are 0.3-megapixeli.Legat de mutarea aplicatiilor pe SD am incercat cu 21Assistant si cu Moborobo si cu nici unul nu am reusit,intrucat am primit eroare de memorie plina in conditiile in care aveam card de 8 gb gol.Ambele aplicatii sunt un fel de manager de telefoane cu Android.Recomand apropo de asta, Moborobo caci este in Engleza cealalata fiind in Chineza.Cei de la Orange mi-au recomandat apps2sd care bineinteles nu merge.Dupa mine ar trebui dati careva in judecata pentru ciuntirea fara remuscari a functionalitatii aparatului ,caci spre exemplu pe eboda V 35 al sotiei pot muta aplicatiile pe card si cel mai frumos e ca are tot Android 4.2.2 cu procesor dual core.La ei de ce se poate?

#35
Prada2013

Prada2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.01.2014

View PostAVRELYANVS, on 20 ianuarie 2014 - 20:17, said:

Are camera frontala,senzor de proximitate.Camera frontala are 0.3-megapixeli.Legat de mutarea aplicatiilor pe SD am incercat cu 21Assistant si cu Moborobo si cu nici unul nu am reusit,intrucat am primit eroare de memorie plina in conditiile in care aveam card de 8 gb gol.Ambele aplicatii sunt un fel de manager de telefoane cu Android.Recomand apropo de asta, Moborobo caci este in Engleza cealalata fiind in Chineza.Cei de la Orange mi-au recomandat apps2sd care bineinteles nu merge.Dupa mine ar trebui dati careva in judecata pentru ciuntirea fara remuscari a functionalitatii aparatului ,caci spre exemplu pe eboda V 35 al sotiei pot muta aplicatiile pe card si cel mai frumos e ca are tot Android 4.2.2 cu procesor dual core.La ei de ce se poate?

Iti faci root apoi cu Droidsail App2sd le muti de dracu le ia.Garantez 100%

Un launcher perfect care nu mananca rami...Smart LauncherAttached File  uploadfromtaptalk1390259615756.jpg   128.25K   60 downloads

#36
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Nu am gasit procedura de root ca asa mai e un emulator ce muta datele aplicatiei fizic pe card si lasa inpresia telefonului ca mai sunt si in memoria lui.Root se gaseste doar pt Blade,nu si Q Maxi.Am gasit o procedura dar download-ul de Rom presupune sa rasp la qestionare.Daca stii procedura te rog sa o impartasesti.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate