Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Orange Reyo

- - - - -
  • Please log in to reply
964 replies to this topic

#1
misuh

misuh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.06.2013
Detine careva un Orange Reyo? (Zte Blade Q maxi)

Sistem de operare  Android Jelly Bean 4.2.2
Valoare SAR  0.664W/Kg
Procesor  MT6572, Dual Core 1.3 Mhz
Memorie RAM  1GB
Ecran principal - rezolutie  480 x 854 pixeli
Ecran principal - culori  16 mil
Ecran principal touch screen  5 inci
Ecran principal - tehnologie  TFT, 196 ppi
baterie
Acumulator  Li-Po, 2000 mAh
memorie
Memorie interna  4GB
Memorie externa  microSD, pana la 32GB
  
conectivitate
conectivitate
Bluetooth  da
Compatibil cablu  da, microUSB
Wi-Fi  da
WAP  da
GPRS  da
EDGE  da
Streaming  da
Modem  da
3G  da
modul GPS incorporat  da
alte caracteristici
alte caracteristici
Self Care (*100#)  da
JAVA  da
Handsfree incorporat  da
Compatibil set maini libere  da
Vibratie  da
Dictionar intuitiv  da
Personalizare  da, Google Play
Email  da
Jocuri  da, Google Play
Sincronizare  da
Functioneaza doar in reteaua Orange Romania  da
Meniu in limba romana  da
HD voice  da
  
imagine si sunet
imagine si sunet
Camera  da
Rezolutie imagine  5MP
Zoom camera  da, 4x
Blitz camera  da, LED
Inregistrare video  da, 720p
MP3 player  da
Video player  da
MMS da
[ http://www.gadget.ro/wp-content/uploads/2013/12/Orange-Reyo-new1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by misuh, 27 December 2013 - 19:43.


#2
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
http://www.gadget.ro...play-de-5-inch/
E nou aparut,daca vrei sa deschizi un topic fa-o ;)

Edited by ionut_blue, 27 December 2013 - 19:53.


#3
misuh

misuh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.06.2013
mersi.

#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
m-am jucat nitel cu el dar pana la urma am luat Hiro. Chiar daca are RAM la jumatate, display-ul de la Hiro m-a convins. La 5" rezolutia e cam mica la Reyo.

#5
misuh

misuh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.06.2013
Si care crezi ca e mai bun pentru navigare net, facebook.... ( sa se miste mai repede asa fara freeze si altele) ?

#6
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Mă tentează și pe mine să i-l iau cuiva cadou ca alternativă mai ieftină la un S3. E 140 de euro la liber, ffs.

Ca navigare web și Facebook, cu Hiro nu știu cum te prea poți descurca, având doar 512 MB RAM. Numa Facebook îți ia aproape un sfert, per total.

#7
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Am vrut eu sa imi iau Reyo dar cum la Arad nu il aveau expus sa il pot butona, am optat pentru un Yumo chiar daca a fost mai scump. In schimb, Reyo chiar are pret bun, cum zicea si AlexIP; 622 RON la liber e pret bun pentru ce configuratie are.

#8
cady234

cady234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.07.2013
Buna ziua!
Am acest telefon de o saptamana si constat ca nu merge sa pun un amarat de film,
Va rog sa ma lamuriti cum sa modific filmul sa il poata suporta telefonul, sau daca stiti sa imi spuneti o alta alternativa, as ramane recunoscator.

#9
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Instaleaza ''mx player'' din Magazin Play si va merge sigur.

#10
cady234

cady234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 21.07.2013

View Postionut_blue, on 03 ianuarie 2014 - 12:46, said:

Instaleaza ''mx player'' din Magazin Play si va merge sigur.
Am sa incerc.
Multumesc frumos!

Edited by cady234, 03 January 2014 - 18:14.


#11
Prada2013

Prada2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.01.2014
Bateria este dezastru... Nevastă-mea il are, si îl încarcă de 2x pe zi

#12
AVRELYANVS

AVRELYANVS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.05.2007
Eu tocmai am achizitonat Reyo. Diferentele fata de Yumo daca va face inima sicane ,cum ca de ce nu ati luat Yumo ,ar fi:
Reyo fata de Yumo
+procesor frecventa mai mare
+chip grafic mai bun
+ecran mai mare 5" fata de 4.5"(mai bun pentru citit, vizionat filme, etc)
+versiune Android mai noua4.2.2 vd 4.1.2
Minusuri fata de Yumo:
- baterie de capacitate mai mica 2000mAh vs 2400mAh
- camera cu o rezolutie mai mica 5 Mpx vs 8Mpx(Reyo nu are probleme de autofocus ca in cazul lui Yumo).
- spatiu destinat aplicatiilor de 2 gb vs 4gb(Yumo)
Acum in utilizare zilnica ce pot spune este ca se misca foarte bine, fluid fara sacadari.Ecranul este luminos dar nu va fi la fel ca un IPS, culorile sunt redate bine iar pixelii din fonturi nu sunt foarte vizibiIi de la o distanta normala.In jocuri se misca fluid iar filmele se vad bine cu sunet ok fara distorsiuni.La cautare intr-un film de 720p redat cu MxPlayer nu a avut intarzieri.Bateria acum este la 63% cu o durata de 24h de la ultima incarcare.In tot acest timp am stat pe wi-fi, instalat aplicatii, dezinstalat, configurat telefon, vizionat vidoclipuri, jucat Dead Trigger si Dead Effect si descarcat aprox 4 gb de date.Eu am ales telefonul pentru faptul ca ma ajuta in navigarea pe net, vizionarea de filme.Jocurile sunt o componenta secundara.Pentru ele as alege Nexus7 sau Nvidia shield.In specificatii zice ca are 4gb dar Orange ne da doar 2 de mancare,cred ca de criza.Sunt curios cum facem sa beneficiem macar de 2gigi si ceva, ca sa mai putem instala si noi macar un NFS, ceva.Procedura de root nu am reusit sa gasesc decat pentru fratii mai mici si sincer nu ma bag sa-l rootez mai ma aleg si cu mobila in loc de telefon.Legat de accesorii Orange nu are nimic care sa nu-l mai tina golas.Folie ecran ,eu am reciclat din folia instalata pe defuncta tableta Allview Speed Duo.Am ciumpavit-o nitel cu delicatetea mea de elefant dar a iesit OK.Am acoperit tot cu exceptia senzorilor si a camerei secundare unde am lasat gol.
Am instalat Themer dar nu-mi apar themele cand dau sa le vad,voi aveti aceeasi problema?Drept urmare am ramas la Apex Pro si am dat disable la tot ce inseamna aplicatie Orange.

Edited by AVRELYANVS, 11 January 2014 - 19:22.


#13
alex_onu

alex_onu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2009
Salutare, eu detin un Orange Reyo de pe data de 30 decembrie 2013 si vreau sa va impartasesc experienta mea de aproape 2 saptamani cu el. Specificatiile le puteti gasi la o cautare pe Google. Acest lucru m-a atras la el + pretul accesibil, ca sa cumperi un telefon asemanator cu el de la o firma mai renumita ar mai trebuie sa pui cateva sute de lei in plus. Pot spune ca e un telefon de calitate buna, carcasa e ok, telefonul arata bine, se simte bine in mana, nu e nici prea greu dar nici prea usor, nu iti da senzatia ca esti gata sa il scapi in orice secunda. O problema ar fi capacul bateriei care scartaie din cand in cand, dar nu e foarte deranjant, e ceva ce poate fi trecut usor cu vederea. Telefonul este fabricat de Zte Corporation, el fiind modelul Blade Q Maxi. Desi firma producatoare este chineza, telefonul nu pare deloc ieftin. S-au folosit materiale de calitate buna la fabricarea acestuia. Pentru pretul la care se comercializeaza displayul este destul de bun, nu exceleaza dar nu se vede nici prost, chiar daca rezolutia este mica in comparatie cu ce gasim la alte telefoane. Cu toate astea, se vede destul de bine, imaginile si filmele se vad multumitor. Sunetul se aude cam incet, dar nu am avut situatii in care sa nu il aud. Se aude acceptabil, nici nu distorsioneaza incat sa nu intelegi nimic, dar ar fi loc si de mai bine. Chipsetul, procesorul, memoria ram si GPU-ul il fac sa se miste fluent in meniuri, la redarea de continut multimedia si la rularea aplicatiilor. Practic, de cand il am, desi am pus multe aplicatii pe el, nu am reusit sa il blochez si nici nu s-a restartat. Toate aplicatiile pe care le-am instalat eu, inclusiv jocuri mai solicitante, au rulat fara probleme. Nu are parte de lag indiferent de cat este folosit.  Ruleaza Android Jelly Bean 4.2.2. Meniul telefonului este destul de modificat de catre Orange, dar daca nu va place se poate schimba cu alt launcher de pe Google Play. Touchscreenul raspunde prompt si cu acuratete la comenzi, nu am sesizat probleme pe aceasta parte. Volumul in casca este foarte bun, eu chiar il tin la volum minim, la volum maxim se aude foarte tare. Vocea se aude clar, fara distorsiuni. Pe persoanele cu care am vorbit le-am intrebat cum ma aud si au spus ca ma aud clar, la un volum adecvat. Pe partea video, se descurca decent. Fotografiile in lumina naturala sunt bune spre foarte bune, la fel si filmarile. In interior, blitul, de aproape este ok, de departe nu prea are efect, iar pozele ies, cu blit decente, iar fara medicore, cu zgomot, la fel si filmarile. Bateria m-a tinut si 3 zile, in functie de cat l-am folosit. Eu ma declar multumit de acest telefon, la pretul de achizitie si la ce ofera este un best-buy.

Edited by alex_onu, 11 January 2014 - 22:17.


#14
misuh

misuh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.06.2013
Sa inteleg ca se vad bine filmele? :)

#15
alex_onu

alex_onu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2009
Daca filmul pus pe el este de calitate buna, da se vede si se aude bine. Bine, si cu un player bun luat de pe Google Play. Cel stock nu e asa capabil.

#16
misuh

misuh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.06.2013
Eh normal. MX :D Si zici ca daca stai pe facebook asa nu se blocheaza?

#17
alex_onu

alex_onu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2009
Mie nu mi s-a blocat nici pe facebook nici cand ruleaza mai multe aplicatii simultan. De fapt cand sunt pe net am mai multe care ruleaza si nu se blocheaza si nici lag nu are.

#18
ArCo1968

ArCo1968

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2014
Am luat acest telefon pe 31 dec.2013. Sunt total de acord cu ce a scris alex onu. singurul lucru ce pot reprosa, sunt castile, au o forma care ma enerveaza ca nu-mi stau bine in urechi Posted Image . Deocamdata se comporta exceptional si inclin sa cred ca atunci cand vor, chinezii scot  produse de calitate.

Edited by ArCo1968, 12 January 2014 - 12:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate