Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

plecare in germania oferta avantajoasa sau teapa ?

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#109
luxxx

luxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.02.2014
Eu personal am pierdut o gramada de bani , am fost deosebit de prost si increzator.....dar am sa fac plangere penala si reclamatie la politie acestul hot nenorocit avocat BANU...

#110
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
Banu' la Banu trage!

#111
abina

abina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.11.2010
http://www.fortademu....ro/contact.php

ce stiti despre acest site?sunt seriosi?



LME
Adresa: str. Gheorghe Sincai , nr.2-6 , corp 4 , Etaj P , Ap.10 , Jud.Arad , Mun.Arad
Telefon: 0756.772.466 ; 0729.320.172 ; 0763.109.068
Email: [email protected]

Edited by abina, 24 June 2014 - 10:08.


#112
G33O

G33O

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.08.2014

 luxxx, on 04 aprilie 2014 - 13:29, said:

Eu personal am pierdut o gramada de bani , am fost deosebit de prost si increzator.....dar am sa fac plangere penala si reclamatie la politie acestul hot nenorocit avocat BANU...
Daca este avocat stia in ce se baga,poti merge unde vrei,au fost si altii care au facut plangeri,nu are nimeni ce sa le faca la hotii astia,
deschideti bine ochii inainte sa scoateti banii din buzunar. O firma serioasa nu cere banii inainte ca la c..ve.Asta este primul semn ca trebuie sa fugi de acolo. Pe criza se fac cei mai multi bani,bani saracia altora.

#113
G33O

G33O

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.08.2014

 shscam, on 08 martie 2014 - 13:31, said:

Inainte sa plecati in Germania, invatati limba.

Cu limba engleza nu faceti nimic in Germania, limba engleza poate fi folosita doar de turisti, nicidecum nu puteti sa va angajati.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C56xZuiPrSM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Adevar graiesti shscam,fara limba germana nu te baga nimeni in seama,decat sa dati bani la tepuitorii astia mai bine cumparati un curs de lb germana si odata invatata limba puteti pune cv la firmele nemtesti si sunt mai multe sanse de angajare. Eine gute Nacht und viel Glück.

#114
emtecemtec

emtecemtec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2014
ATENTIE !!!!! pe tocmai.ro este unul care se da pe numele RADULESCU CRISTIAN si are tel 0757582146 si o adresa de mail [email protected] care a postat anuntul cu FABRICA DE CABLAJE AUTO GERMANIA sal 1400 euro cazare,2 mese pe zi si transportul asigurat de catre angajator,nu percepe taxe de mediere.este TEAPA mare nu va lasati pacaliti de el vorbeste foarte frumos la tel .

#115
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Pai daca nu percepe taxe , unde-i teapa?  Face mishto gratuit?

#116
emtecemtec

emtecemtec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.09.2014
iti cere asigurare medicala printe altele si tu il intrebi daca are pe cineva ca sa le faca si el iti zice ca da te pune sa pui bani intr-un cont si apoi nu iti mai raspunde la tel. asa am patit eu .

Edited by emtecemtec, 13 September 2014 - 19:51.


#117
Shabiha92

Shabiha92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 18.09.2014
Eu unul niciodata nu am avut incredere in firmele de recrutare.De aia cand am hotarat sa plec in De, acum 6 luni, am venit singur singurel.Am lucrat putin la negru pana am strans bani de chirie, mi-am facut anmeldung si acum lucrez cu acte in regula.Daca aveti intrebari despre proceduri, acte necesare sau mai stiu eu ce, cred ca am devenit destul de familiar cu ele ca sa va pot raspunde.

#118
pancone99

pancone99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 03.07.2008

 Shabiha92, on 18 septembrie 2014 - 02:42, said:

Eu unul niciodata nu am avut incredere in firmele de recrutare.De aia cand am hotarat sa plec in De, acum 6 luni, am venit singur singurel.Am lucrat putin la negru pana am strans bani de chirie, mi-am facut anmeldung si acum lucrez cu acte in regula.Daca aveti intrebari despre proceduri, acte necesare sau mai stiu eu ce, cred ca am devenit destul de familiar cu ele ca sa va pot raspunde.
Pai cand ai timp spune-ne povestea.Chiar daca o sa fie un post mai lung probabil o sa fie de foarte mare ajutor oricui!

#119
robealinclaudiu

robealinclaudiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.11.2014
Am o mica problema . E cineva care ma poate ajuta ? e legat de placare in Germania

Edited by robealinclaudiu, 13 November 2014 - 19:34.


#120
capdeplastic

capdeplastic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.11.2010
RORAULJOBS din ARAD .mare teapa, am plecat la la o ferma de cai si dupa 3 saptamani de munca 12 ore pe zi am primit.200 euro.Au legatura cu o agentie din Germania,detinuta de DIETRICH MARIO, un escroc ordinar,  care incaseaza pe munca fraierilor 8euro pe ora .si romanu" primeste 2 euro pe ora.ATENTIE MAXIMA. eu o sa ma razboiesc cu ei macar sa ramana fara licenta ,sa nu mai prosteasca si alti oameni .

#121
GridController

GridController

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 18.04.2014

 Arkouda, on 26 decembrie 2013 - 15:19, said:

In principiu daca esti angajat cu contract de munca si cu forme legale, te poti interesa la autoritati dupa social security number daca esti inregistrat si se platesc taxe pentru tine. Din momentul ala ai la fel de multe drepturi ca orice cetatean german.

Ai grija doar sa platesti comision zero lei - zero bani. Daca ti se cere vreun ban in orice moment al discutiei/colaborarii, fugi cat te tin picioarele.


daaaa!!!!

#122
tenzen

tenzen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,797
  • Înscris: 28.06.2007
Cautam acum cu un prieten pe google, fratele sau a gasit anunt atractiv pentru UK pe net ca sofer cu un salariu de 1800 lire si 150 lire chiria, pana acum a achitat circa 600 lire catre Banu Constantin intr-un cont deschis la Piraeus bank, cica chirie avans/avion/acte.


ATENTIE TEAPA LOCURI DE MUNCA ANGLIA !!!

BANU CONSTANTIN  este tatal taparului si fostului avocat BANU DRAGOS COSMIN

Numele firmei este:

Quote

European Recruiting Limited
Kemp House 160 City Road, London, London EC1V 2NX
Company Number 10542800
Feriti-va !

Edited by tenzen, 01 March 2018 - 22:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate