Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Sorin Hobana

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Da, dar de ani de zile comenteaza si patinaj si gimnastica si chiar se pricepe la elemente. Dar Ghita, care a spus ca Brian Joubert nu-si mai regaseste corpul ?

#20
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostIon_de_la_Raion, on 28 decembrie 2013 - 19:20, said:

Da, dar de ani de zile comenteaza si patinaj si gimnastica si chiar se pricepe la elemente. Dar Ghita, care a spus ca Brian Joubert nu-si mai regaseste corpul ?
Nu-s rudele mele, constatam doar. Oricum, Eurosport romania e un canal excelent.

#21
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Aici asa e, per ansamblu are cei mai buni comentatori. Dar sunt si cateva exceptii.

Doua dintre ele le-am pomeniut mai sus. E vorba de comentatorii de la schi alpin, mai ales Florin Pelin. Am inteles ca e ceva profesor universitar pe la ANEFS si fost campion national. Probabil ca e bun ca pedagog, dar ca si comentator e varza. Ma enerveaza ca se trage de sireturi cu toti concurentii, le spune pe numele mic, si ca ii tot da inainte cu statisticile. Imi place sa privesc o coimpetitie de schi alpin, dar nenea asta ma exaspereaza.

Si mai e Emanuel Fantaneanu, care comenteaza calaria. N-am auzit in viata mea un om care sa-si gaseasca asa greu cuvintele. Ii e greu cateodata sa-si aminteasca numeloe concurentuluyi din traseu, asa ca trebuie sa completeze cu ăăăă şi îîîî. Sper ca ESP sa gaseasca altul care sa se priceapa, eventual; sa-l reactiveze pe Topescu. Oricine ar fi mai bun ca adormutil asta.

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Florin Pelin era ala cu "piciorul indemanatic" ?

#23
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostIon_de_la_Raion, on 29 decembrie 2013 - 22:27, said:

Florin Pelin era ala cu "piciorul indemanatic" ?
P-asta n-o știam, dar la biatlon ma omora cu "in ceea ce privește" orice. In ultima vreme, comentează exclusiv schi alpin, sau nu m-am mai uitat eu des la biatlon. Are niște construcții lexicale doboratoare, nu mi le mai amintesc acum.
Ce-mi lipseste cel mai mult sunt cei doi Radu, Naum si Banciu.

#24
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ma calca pe nervi Nicolae Marasescu de la atletism. Era (poate mai e si acum, nu stiu) ceva sef pe la atletism si comenta alaturi de Ivone Ghita. Cand era dl. Marasescu, cand era Nae, in orice caz, omul vorbea cu "pa" si "da" si lua de sus pe toata lumea.

In orice caz, daca vroiam sa vomit, ascultam pe Ivone Ghita si Cristina Timar Constantinescu la sarituri in apa. Cum vorbeau numai de baieti, ce pectorali au, vai ce intrare sublima in apa, apoi radeau si chicoteau.

Edited by Ion_de_la_Raion, 29 December 2013 - 23:30.


#25
Lucio

Lucio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 19.01.2007
apropo, unde vedem Olimpiada anul asta? la TVR sau o paseaza la Dolce cum au facut cu europeanul?

PS: Hobana rulzzz :)
Sintagma " competitia de la cumpana dintre ani a icarilor moderni " va ramane in istoria jurnalismului sportiv.

#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Sper ca nu la dolce. Nu prind. Olimpiada (de fapt jocurile olimpice, olimpiada e altceva) ar trebui sa fie oferita de cineva cu acoperire mare, nu o televiziune cu cateva sute de mii de abonati.

#27
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
În cadrul etapei de la Oberstdorf, Hobana a zis că Schmitt și cu Kasai ar avea împreună 76 de ani Posted Image . Eu nu prea văd ce sens are să aduni vârstele a doi oameni (plus că sunt contemporani).

View Postpufonel, on 21 decembrie 2013 - 21:15, said:

Poate sunt subiectiv, dar pentru mine vocea lui a devenit sinonima cu sariturile cu schiurile, si o etapa comentata de altcineva nu are acelai farmec.
Cam așa s-a întâmplat și la Formula 1 cu Miki Alexandrescu și cu Victor Bonifaciu. Însă au venit doi comentatori, mai tineri chiar, Florin Ion și Antal Putinică, care se pricep, iar comentariul este unul foarte bun.

Edited by adrian93, 31 December 2013 - 16:38.


#28
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Antal e ok, e agreabil (cum trebuie sa fie un comentator), dar Florin Ion e mereu incruntat, nu l-am vazut zambind sau glumind niciodata, crede ca le stie pe toate si are un puternic accent bucurestean.

Miki era comic, tin minte cum aburea el ca lua pranzul cu Ralf, ca vorbea cu Briatore, Eclestone, etc. Si imi aduc aminte ca intr-o cursa a spus ca Fernando e in spatele lui Alonso.

Edited by Ion_de_la_Raion, 01 January 2014 - 14:29.


#29
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
@adrian93, cam mult bagi de seama, observ. Eu ma uit la sarituri cu schiurile de 9 ani, dar garantez ca daca nu era vocea lui Sorin Hobana, nu m-as fi uitat probabil nici azi la sarituri. Imi place cum comenteaza, imi place ca traieste la intensitate maxima fiecare competitie, chiar daca e vorba de sedinta de calificari, imi place ca e bine informat, imi place ca are dictie foarte buna (Kubacki - cubachi, exceptand asta), imi place ca e bine documentat despre tot ceea ce inseamna sarituri cu schiurile, si nu ma deranjeaza ca repeta de dese ori clasamentul, sau datele tehnice, sau poreclele pe care le pune unor saritori. Cand comenteaza Vlad Bucurescu sau Alex Hovco, pot sa le numar fara sa ma chinui prea tare cel putin 7-8 greseli pe etapa, plus ca asa comenteaza de plictisiti sunt cand comenteaza de iti vine sa te arunci pe geam. Eu sper sa ramana in activitate cat mai mult timp de acum incolo.

PS: I-am trimis pe e-mail informatia ca Ronan Lamy Chappuis e varul lui Jason, si nu fratele lui, cum repeta in dese randuri. Sunt curios daca ma va lua in seama. :D

#30
adrian93

adrian93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,740
  • Înscris: 29.10.2009
@Vlad0d_: I-ai trimis cumva pe [email protected]? Observ că de vreo câțiva ani nu ne mai recomandă să îi trimitem e-mail-uri :) .
Astăzi iar a exagerat: repeta întruna (la interval de câteva minute) că Morgenstern nu va sări.

#31
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu a mai spus ca Morgenstern ne-a vizitat tara in urma cu cativa ani si dupa vizita, a devenit foarte bun ?

#32
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Apropo de Morgenstern, a suferit o noua accidentare, mult mai grava, dupa cea de la Titisee Neustadt, acum si pe trambulina Kulm, la antrenamente.

http://www.dolce-spo...a-spital-28716/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tOzWvd3pT5g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


@adrian93, da acolo i-am trimis..

Edited by Vla0d_, 10 January 2014 - 22:09.


#33
dansora

dansora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.04.2008
Stie cineva de ce nu mai comenteaza Sorin Hobana competitia de sarituri cu schiurile pe Eurosport?

#34
ovidiul

ovidiul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.01.2006
8 ani mai tarziu...
etapa la Rasnov, acum, live TVR3, comentariu Sorin Hobana.
Din cate am inteles, Sorin Hobana nu mai comenteaza pentru ca Eurosport nu mai vor parteneriate, dar comenteaza pentru TVR.
Enjoy!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate