Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Sa tot cumperi de la metro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#19
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Esti nebun? Cum sa te rogi tu de ei sa le dai banii?

Daca vin la tine sau te suna le zici ca nu stii ca n-ai primit nimic, nu ai factura, bon fiscal sau garantie. Mai intai sa-ti aduca produsul cu factura si cu tot si dupa il platesti.

#20
GaMeR

GaMeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 15.04.2007
Vezi si partea nasoala daca tot nu l-ai mai platit... nu mai beneficiezi de garantie :)

#21
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Macar de mi-ar da mie un magazin orice produs vreau pe moka, si singura problema sa fie lipsa garantiei :D

Oricum la un aragaz e cam degeaba garantia. Ori chemi pe cineva sa il repare, ori il arunci si cumperi altul. Cije naiba opreste gazu, scoate aragazu, angajeaza curierul sa il bage in service, sta 2 saptamani fara aragaz, si la sfarsit iti zice ca nu vrea sa il repare pe garantie...

Edited by oauzor, 20 December 2013 - 17:51.


#22
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
cineva onest ar suna la firma si ar achita produsul.....oppps...e vorba de romani si romanica?....a, atunci scuze...

View Postoauzor, on 20 decembrie 2013 - 17:28, said:

Esti nebun? Cum sa te rogi tu de ei sa le dai banii?
normal, sa plateasca altcineva da-l in pana mea...tu bucura-te ca ai primit ceva gratis....

#23
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View PostOctavian_SK, on 20 decembrie 2013 - 17:50, said:

cineva onest ar suna la firma si ar achita produsul.....oppps...e vorba de romani si romanica?....a, atunci scuze...


normal, sa plateasca altcineva da-l in pana mea...tu bucura-te ca ai primit ceva gratis....

Domnu onestitate, dupa ce si-au batut joc de tine si te-au aburit o luna, tu sa fii fair-play si sa te rogi de ei sa iti primeasca banii?

Daca tot ne compari cu tarile civilizate, in ce tara isi permita o firma sa-si bata joc de tine in halul asta?

Si hai sa nu le plangem de mila saracelor firme, ca nu falimenteaza daca nu incaseaza suma la un aragaz amarat, ei saracii avand profit de doar cateva sute de meleoane de euro pe an...

Edited by oauzor, 20 December 2013 - 17:56.


#24
ovisoft

ovisoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.11.2013

View Postoauzor, on 20 decembrie 2013 - 17:54, said:

Domnu onestitate, dupa ce si-au batut joc de tine si te-au aburit o luna, tu sa fii fair-play si sa te rogi de ei sa iti primeasca banii?

Daca tot ne compari cu tarile civilizate, in ce tara isi permita o firma sa-si bata joc de tine in halul asta?

Si hai sa nu le plangem de mila saracelor firme, ca nu falimenteaza daca nu incaseaza suma la un aragaz amarat, ei saracii avand profit de doar cateva sute de meleoane de euro pe an...
Daca vor banii vin ei personal sa le dau "banii" , pana atunci eu "tac si fac" clatite pe aragazul lor Posted Image)))
  Eu am deschis subiectul crezand ca li sa mai intamplat si la altii.


Aragazul e mai mic cu 5cm fata de descrierea de pe site....mai tai si eu din pret:))

Edited by ovisoft, 20 December 2013 - 18:47.


#25
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Daca vin sa ceara banii le zici: nu stiu despre ce aragaz vorbiti, dar hai sa va fac niste clatite pe noul meu aragaz luat pe moka.

Daca nu corespunde dimensiunii de pe site le zici ca pana nu iti aduc unul care sa aiba dimensiunile alea nu le dai nici un ban.

Ai fost destul la mana lor, acu e si randul tau sa te joci putin cu ei si sa ii disperi, ca probabil aragazul va fi platit de angajatul care a plasat comanda curierului. Sa vezi ce o sa te sune ala in disperare :D

#26
ovisoft

ovisoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.11.2013
Posted Image)) stii la ce m-am gandit? il iau pe ala vechiul si il pun in ambalajul celui nou, il impachetez frumos, ii pun fontita si daca vin aia il dau pe asta Posted Image)) si daca o sa zica ceva le zic ca a fost o eroare de la mine Posted Image) si eu din greseala i le-am dat pe cel expus la mine in bucatarie (cum mi-au zis ei de LCD)

Edited by ovisoft, 20 December 2013 - 19:10.


#27
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
poti sa suni la metro:
...domne sunteti nesimtiti...am asteptata atata timp si nimic....anulati comanda ca nu-l mai vreau.....ma duc si iau de la EMAG...=))

app de METRO...am vazut ca, daca le cumperi peste 100 roni ai transport gratuit in tara......

se pune faza sau.....?!

oare mai trebuie sa ai si legitimatie??? ca am cautat pe site dar n-am gasit mare lucru...

Edited by cephalophodes, 20 December 2013 - 19:42.


#28
ovisoft

ovisoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.11.2013

View Postcephalophodes, on 20 decembrie 2013 - 19:46, said:

poti sa suni la metro:
...domne sunteti nesimtiti...am asteptata atata timp si nimic....anulati comanda ca nu-l mai vreau.....ma duc si iau de la EMAG...=))

app de METRO...am vazut ca, daca le cumperi peste 100 roni ai transport gratuit in tara......

se pune faza sau.....?!

oare mai trebuie sa ai si legitimatie??? ca am cautat pe site dar n-am gasit mare lucru...
Mi se pare ca peste 90 lei ai transportul gratuit ca la emag, trebuie sa fii client metro ca sa poti sa iti faci cont.... metro e bun doar face to face, singur magazin online de la care mai am curaj sa cumpar online e emagul restul o sa ma duc sa vad produsul face to face inainte de a-l cumpara

#29
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postoauzor, on 20 decembrie 2013 - 17:54, said:

Daca tot ne compari cu tarile civilizate,
Scuze, ai dreptate, nu pot face asta Posted Image

#30
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010
METRO ONLINE
RAHAT magazin de toata jena
Imi ia banii din card si dupa ce-i contactez eu la 2 zile imi spun ca nu mai au produsele pe stoc.
Si verifica ei in magazin fizic si nu au nici acolo.
Ba ma mai intreaba si in ce magazin sa mai verifice de parca mi-ar face placere sa merg in partea opusa a tarii dupa produsele comandate.
RUSINE METRO ONLINE!!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate