Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

City Point Aviatiei

- - - - -
  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#55
RobertRR

RobertRR

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.12.2020

Vizualizare mesajtheuser_, pe 19 septembrie 2021 - 21:30, a scris:


Salut, da! Eu am rezervat si da, mi s-a spus si mie ca s-a amanat pana in martie 2021. Vom fi vecini?

Salut! Da, cred ca vom fi vecini. Am vazut ca tu ai rezervat la et 8. Eu am rezervat la et 9.

Apropo, mai are cineva vreun update de pe santier? Stiti cumva daca a avut loc receptia blocului D in luna martie?

#56
theuser_

theuser_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.09.2021
Se mai aude ceva?
Dupa un apel am inteles ca receptia va fi in decembrie 2022 si cel mai probabil prin martie predarea. Asta e informatia pe care o aveti si voi?
Mi se pare ca se misca extrem de incet, desi blocul e gata. Nu mi-e clar daca sunt probleme sau nu. Dpdv calitativ e top, am fost si vazut, foarte multumit, dar merge greu.

#57
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 06.03.2006
Astia de la Point o lălăie maxim cu predarea, doar rabdare sa ai. Probleme de nerezolvat nu cred ca sunt, ca oamenii sunt printre cei mai seriosi dezvoltatori din București.. expeditivi nu.

Edited by mnezo, 12 September 2022 - 13:27.


#58
alina_gheorghe12

alina_gheorghe12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.09.2022

 theuser_, on 11 septembrie 2022 - 20:33, said:

Se mai aude ceva?
Dupa un apel am inteles ca receptia va fi in decembrie 2022 si cel mai probabil prin martie predarea. Asta e informatia pe care o aveti si voi?
Mi se pare ca se misca extrem de incet, desi blocul e gata. Nu mi-e clar daca sunt probleme sau nu. Dpdv calitativ e top, am fost si vazut, foarte multumit, dar merge greu.

Daca au depus actele la primarie pentru intabulare atunci dureaza 3-6 luni daca au noroc,  deci Decembrie este optimist in cel mai bun caz sa fie actele gata. (asta doar daca au depus actele)
Din ce am inteles au deja intarzieri de 1,5 ani si se duc spre 2 ani la primul bloc  , sigur au avut probleme cu banii si/sau actele (la blocurile 2 si 3 o sa fie si mai mult zic)  , trec prin zona des si se misca foarte greu cu constructia la exterior.
Daca reusesc sa scoata actele in iarna-primavara urmeaza 3-4 luni de semnat acte - in mod normal mai devreme de primavara-vara nu se va muta nimeni in complex. Mai sunt si blocurile 2-3 la care vor mai lucra 1-2 ani dupa cum se misca.
Inainte aveau o bariera , dar acum oricine poate intra la complex sau dinspre Cloud9 , s-a ales praful si de zona aia.
Ce se intampla cu muntele de pamant lasat de dezvoltator inspre calea ferata ? la ce preturi cer o sa lase pamantul pentru o priveliste super

La Nusco se misca mult mai repede , au deja 2 blocuri gata si au inceput dupa CityPoint. Inca 2 o sa fie gata in 6 luni se pare.
Urmeaza si la Cloud9 o alta faza cu 6-10 blocuri , in locul halelor.
Deja e nebunie cu scoala , sa vezi dupa ce o sa fie alte 10-15 blocuri cu aceleasi iesiri la bulevard.

#59
theuser_

theuser_

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 19.09.2021
Da, asa a si fost confirmat ca cel mai devreme vor fi livrate in primavara 2023.
Parerea mea e ca ei stiau cand va fi gata, respectiv in 2023. Din contract, in urma unor discutii cu un avocat, cam asta si reiese. Ei si-au acordat un buffer, dar sunt mai multe detalii aici in care nu intru.

Quote

Ce se intampla cu muntele de pamant lasat de dezvoltator inspre calea ferata ? la ce preturi cer o sa lase pamantul pentru o priveliste super
Nu incerc sa fac pe avocatul diavolului, dar acea gramada de pamant va fi inlaturata si vor ridica inca un bloc in locatia respectiva + un al 3-lea pct de acces din ce e in proiect.
Totodata si daca ar fi sa ramana acolo à la longue, e separata de garduri, e practic in laterala unei cladiri mai vechi, nu e in fata noastra, nu vad care-i problema pt 3m de pamant :)) (Ca tindem sa fim mai catolici de cat papa. Vrei lux si vedere? Dai la one 2mln$ sau iti faci casa pe 1500mp daca te tine, hai sa nu mai criticam non-problemele).

Quote

Inainte aveau o bariera , dar acum oricine poate intra la complex sau dinspre Cloud9 , s-a ales praful si de zona aia.
Nu prea pricep de ce spui ca s-a ales praful? Care e legatura dintre existenta barierei si "decadenta" zonei?
Stai sa termina intai blocurile si apoi va urma o sistematizare

Quote

La Nusco se misca mult mai repede , au deja 2 blocuri gata si au inceput dupa CityPoint. Inca 2 o sa fie gata in 6 luni se pare.
De acord, dar NUSCO are cate etaje?
Compari 4 etaje cu 18, unde de fapt 18 = 19 + terasa deasupra.

Quote

Deja e nebunie cu scoala , sa vezi dupa ce o sa fie alte 10-15 blocuri cu aceleasi iesiri la bulevard.
De acord, dar asta e genul de mesaj transmis cam de toate bocitoarele nefericite din Bucuresti, in conditiile in problema asta defineste tot orasul.

Personal, mi-as dori sa folosim acest thread pt informatii obiective, nu pareri personale.
Suntem unii care-am cumparat si mai pe romaneste, ni se rupe/ne-am saturat de pareri. Vrem informatii pt ca suntem nerabdatori, nu pareri.
Fiecare cioara isi lauda puii, deci toti putem fi subiectivi cand vine vorba de achizitiile noastre - we don't care.

Daca cineva afla ca au probleme financiare cu adevarat, sa fie postate aici cu tot cu link sau trimiteri/dovezi.
Daca cineva afla de alte probleme cu actele, la fel, postate cu informatii reale.

#60
crupper

crupper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.09.2008
Buna!
De mai bine de 2 ani am rezervat un apartament în blocul D și conform informațiilor telefonice pare ca în primăvara-vara 2023 vom putea să ne mutam sau să începem amenajarea 😅.

Nu am informații în plus fata de ce s-a discutat pana acum aici insa voi urmări îndeaproape thread-ul și revin cu informații noi dacă aflu ceva.

Dintre cei care au rezervat a reușit cineva să își aleagă concret poziția locului de parcare?



#61
nakog7

nakog7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 09.06.2020
Mai are cineva vreo veste de la ei? Vad ca nici pe canalul de youtube nu au mai pus update cu lucrarile.

#62
alina_gheorghe12

alina_gheorghe12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.09.2022
O sa dureze sigur 4 ani constructia doar la blocul D , mai dureaza extra 1 1/2 ani minim blocurile E si F la cum se misca. Este si o parcare langa blocul F inca in lucru.
In total 5 1/2 - 6 ani pentru 3 blocuri si o cladire tehnica care e inca la nivel parter.
Verificati cu cei de la Green Point au avut probleme mari cu intarzierea la acelasi dezvoltator
Daca va uitati la Nusco City este gata faza 1 cu oameni mutati si poate o sa termine faza 2 inainte de City Point :) , desi au inceput mai tarziu
alte blocuri se construiesc la podul Baneasa , oare o sa termine inainte de City ?
la ei pe site au inca cu 3 si 4 camere la vanzare in blocul E (astea se vand primele) , F nici nu e scos inca. toti stiu ca au picat vanzarile de imobiliare



#63
simao_luca

simao_luca

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2023

Vizualizare mesajnakog7, pe 20 ianuarie 2023 - 12:46, a scris:

Mai are cineva vreo veste de la ei? Vad ca nici pe canalul de youtube nu au mai pus update cu lucrarile.

La sfarsitul 2022 au incetat sa mai comunice si sa mai raspunda la telefon si emailuri. Acum au inceput sa raspunda iar, dar echipa de vanzari s-a schimbat si zic ca inca nu stiu ce se intampla.

Exista vreun grup al viitorilor proprietari pe facebook?

#64
Mihai114

Mihai114

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.07.2018
Am creat un grup in Facebook (City Point Aviatiei - Faza 2 - nu pot insera link-ul catre acesta) dedicat celor care au achizitionat sau sunt interesati sa achizitioneze apartamente in blocurile D, E, F.
Scopul este sa facilitam circulatia rapida a informațiilor intre noi, in speranta ca vom fi mai bine informati decat din sursele oficiale. Va invit sa va alaturati grupului si sa contribuiti activ cu experientele, intrebarile si cunostintele voastre legate de acest proiect rezidential.

#65
simao_luca

simao_luca

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2023
Mi se pare buna initiativa cu grupul, dar nu este vizibil. Sigur nu l-ai facut privat?

#66
Mihai114

Mihai114

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.07.2018

View Postsimao_luca, on 30 iulie 2023 - 20:47, said:

Mi se pare buna initiativa cu grupul, dar nu este vizibil. Sigur nu l-ai facut privat?

Grupul este vizibil. Oricine este interesat de acest subiect poate solicita inscrierea in grup.

#67
simao_luca

simao_luca

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2023

Vizualizare mesajMihai114, pe 31 iulie 2023 - 08:15, a scris:

Grupul este vizibil. Oricine este interesat de acest subiect poate solicita inscrierea in grup.

Il vad acum. Multumesc.

#68
highbury

highbury

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2022
Intr-adevar, buna initiativa cu grupul. Eu locuiesc la 15 min de complex. Poate o sa trec pe-acolo si o sa dau un update pe grup.

#69
dellnegro

dellnegro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 20.01.2021
Ati mai trecut pe la santier? Are cineva noutati?

#70
mira_codoc

mira_codoc

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.12.2023
Cei de la City Point s-au dovedit a fi mult mai tepari decat isi putea imagina oricine. Inainte sa semnati orice cu ei incercati mai intai sa gasiti grupul de facebook al celor care au facut-o deja si sa vorbiti cu ei sa vedeti ce sunt in stare sa faca dupa ce ai semnat cu ei.

#71
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
Era mai misto daca scriati si aici cate ceva...

#72
mira_codoc

mira_codoc

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.12.2023

 floraur, on 10 decembrie 2023 - 17:14, said:

Era mai misto daca scriati si aici cate ceva...

Va inteleg. Dar aici poate sa scrie oricine orice. Mai bine mergeti si intrebati lumea sa vedeti ce face dezvoltatorul. Sunt oameni care au semnat in 2019 si inca nu se pot muta si nu pare ca o pot face curand. Dezvoltatoul pare nemultumit cu preturile din 2019 si tine foarte multi oameni blocati ca sa renunte la apartamente.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate