Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Sonor si imagini bulite.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
magaenea

magaenea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 653
  • Înscris: 08.09.2009
Salve .
Am o camera video JVC cu miniDv de vreo sapte ani pana acum a mers impecabil insa acum cand vreau sa imi redea ceea ce am inregistrat sonorul se aude cinci secunde ,cinci nu se mai aude apoi iarasi cinci secunde se aude ,cinci nu ....si asa face pe toata perioada rularii.
Initial am crezut ca este banda de vina dar am constatat ca face la fel si cu alte benzi care le-am inregistrat cu mai mult timp in urma.
O alta chestie ciudata este ca la fiecare schimbare de cadru imi apare timp de o secunda imaginea care a fost inainte pe caseta(am inregistrat peste alt filmulet),am mai inregistrat si mai inainte asa peste alte filmulete dar nu sa intamplat asa ceva...
Care sa fie cauza?
Problema cu imaginea care apare intre cadre nu ma deranjeaza atat de tare ,as putea ca pe viitor sa folosesc doar casete noi fara sa fie inregistrat nimic pe ele dar ce fac cu sonorul,camera il reda intrerupt...?
Va multumesc si astept pareri.

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Posibil o dereglare a sistemului de redare. Stiu ca era o recomandare ca aceste casete miniDv sa fie redate cu aceeasi camera semn ca este un sistem destul de sensibil.
Incearca sa te duci cu casetele si la altcineva care poseta o camera miniDVsau la un centru de transfer casete video.

Varianta 2 ar fi ca acele casete au suferit o demagnetizare de-a lungul timpului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate