Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Din: Urban / Street

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#91
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postcrokodilu, on 17 decembrie 2013 - 23:24, said:

Ce elita a batut din ce palme la ce poze?
Unii dintre noi suntem puţini nedumeriţi cu privire la avalanşa de Like-uri (adică aprecieri) ce au fost acordate cadrelor lui Udrea.
Ce a fost atât de spectacular la ele?

#92
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006
Poate pt. ca nu exista NOT LIKE si cum lumea e obisnuita sa butoneze.., sau o fi fost dat la misto ca sa zica unii acum "uite....aha...". Si totusi dece nu criticati acolo? Inteleg ca e ok sa te iei de pozele respective dar cand te iei de alte poze, stim noi care, nu e bine, ca defapt alea sunt capdopere. Adica nu conteaza poza, conteaza cine se ia de ale cui poze. Fiti si voi macar coherenti in vehementa (sau principii, ce-or fi ele).

Edited by crokodilu, 17 December 2013 - 23:34.


#93
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009
"elita" sunteti astia care inchideti ochii la ce se intampla in interiorul gastii la care ati aderat, dar in schimb stiti sa aveti pretentii nemasurate de la altii

de fapt macar daca v-ati rezuma la pretentii.. pana nu calcati omul in picioare nu va simtiti bine

View PostTinkerbelle, on 17 decembrie 2013 - 23:29, said:

Unii dintre noi suntem puţini nedumeriţi cu privire la avalanşa de Like-uri (adică aprecieri) ce au fost acordate cadrelor lui Udrea.
Ce a fost atât de spectacular la ele?

eu nu de asta sunt nedumerita, fiindca recunosc ca exista niste emotii imprimate in acelea.. eu ii intrebam de ce l-au criticat atat de aspru pe ovicupi si de ce nu il trateaza si pe dl udrea la fel fiindca se vede clar ca merita. :)

#94
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006
Pai tu ce faci, nu critici? Critica omul daca asta iti trece prin cap. Adica daca eu n-am chef odata sa critic nu e bine, dar alte elite care chiar zic ca nu vor ele sa critice e bine, deci insist, fiti macar coerenti in vehementa.

Edited by crokodilu, 17 December 2013 - 23:42.


#95
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009
pai nu e bine ca o data sa n-ai chef sa critici, fiindca te gandesti ca e mai avantajos sa pupi in fund... asa cum faceti unii dintre voi... deci daca tot va place sa criticati, sa-i trageti si lui dl udrea o sapuneala de sa-i mearga fulgii...

#96
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006
Daca simti ca vrei sa sapunesti pe cineva, te opreste cineva? Adica tie nu-ti plac pozele alea si vrei ca eu sa il sapunesc pe udreadan?

#97
sys

sys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 27.03.2010
Partea hazlie in toata povestea asta este ca Tonix a ajuns la Recycle Bin :))

#98
karuna

karuna

    landeza zburatoare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,204
  • Înscris: 07.08.2009
@crocodile, tu asta ai inteles, ca vreau sa sapunesc pe cineva? Nu, eu as fi dorit doar sa judecati cu aceeasi masura pe toata lumea, doar ca imi dau seama ca sunteti complet incapabili de asa ceva, si respectiv o pierdere completa de vreme in ceea ce ma priveste pe mine si pe alti oameni normali...

Edited by karuna, 18 December 2013 - 00:05.


#99
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006

View Postsys, on 18 decembrie 2013 - 00:01, said:

Partea hazlie in toata povestea asta este ca Tonix a ajuns la Recycle Bin Posted Image)
Asa-i trebuie daca nu judeca cu aceeasi masura pe toata lumea.

#100
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postsys, on 18 decembrie 2013 - 00:01, said:

Partea hazlie in toata povestea asta este ca Tonix a ajuns la Recycle Bin )
Păi şi ăla apare, trânteşte un cadru, îşi ia Like-urile şi pleacă.

Nu l-am văzut niciodată lăsând un comentariu mai lung de 3 cuvinte despre fotografia unui coleg.
Ba nici măcar la întrebări nu se prea oboseşte să răspundă. S-a cocoţat pe un piedestal sau cum?

Atitudinea lui mă exasperează.

#101
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006
Dati-l jos de pe piedestal.

Quote

Atitudinea lui mă exasperează.
Cineva sta rau cu ceva, calmati-va oameni buni, trageti aer in piept, mirositi o panseluta, pozati un gugustiuc, bucrati-va de viata, nu dureaza mult...

Edited by crokodilu, 18 December 2013 - 00:21.


#102
odinro

odinro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 09.06.2010
Asa ii exaspereaza si pe altii de are poza in prima pagina pe site-uri tari.
Pana la urma nu va culcati daca nu ii tragem un sut lui Dan? Aveti noapte alba deci.
Pana la urma urmei, Dan, de-a lungul timpului a pus poze foarte bune. Chiar daca ar fi cum spuneti, nu ii tragem sut in fund ca isi trage singur daca e cazul; stie el ce ii place si ce nu la poze. Eu unul care nu sunt deloc fan street, nu am gasit un cadru complet gresit sau care sa nu imi placa in vreun fel. Si din 10, imi plac 2-3. Adica mai mult imi plac 2-3 decat toate odata. Ce sa fac daca nu imi plac toate in egala masura? Nu rezonez cu toate.
In schimb voi il faceti sa sughita. Ziceti odata ce nu va place la pozele lui; e usor sa spui ca e proasta calitativ fara sa dai un argument. O sa spui probabil "nu imi place". E de ajuns sa iti dai seama ca ai o problema de logica: faptul ca nu iti place tie, pe restul omenirii nu intereseaza deloc. Da, in lume e discriminare: intai iti faci un nume, apoi primesti like sau sut.
Hai, ziceti de ce pozele sunt proaste...fac noapte alba de curiozitate.
PS : Imi e dor de Pui :(

#103
ovicupi

ovicupi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 14.07.2008
Ajunsei si-n cosul de gunoi al "societatii" :punk: .
Karuna, nu mai pune atita la suflet ca dauneaza. Io cred (sau sper) ca cine-a avut urechi s-auda a auzit si daca a avut si-un pic de creier a inteles ca sunt limite care nu pot fi incalcate pentru ca bunul simt nu tine nici de numarul de postari, nici de talentul in ale fotografiei, nici de cumetrii si nici de care parte a catedrei esti. Tine de cei 7 ani de-acasa, pe care-i ai sau nu. Si pina la urma parafrazez Crokodilu (asta suna tare:)) "ii dam jos de pe piedestal" Simplu.
Tinkerbell-ule , nu vreau sa ma pun (si) cu tine asa ca am sa ma stradui sa scot din putul gandirii cite-un comentariu din cind in cind, dar numai la pozele care-mi plac, pentru ca-s mai rusinos asa cum cred ca ti-ai dat seama.

De aici din ghena de gunoi (o fi pleonasm asta?) va doresc o noapte linistita.

#104
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,886
  • Înscris: 28.12.2006

View Postovicupi, on 18 decembrie 2013 - 00:31, said:

Si pina la urma parafrazez Crokodilu (asta suna tare:)) "ii dam jos de pe piedestal" Simplu.
Ataaat, apogeu. Ma duc la culcare.

#105
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostTinkerbelle, on 18 decembrie 2013 - 00:10, said:

Nu l-am văzut niciodată lăsând un comentariu mai lung de 3 cuvinte despre fotografia unui coleg.
Atitudinea lui mă exasperează.

View Postodinro, on 18 decembrie 2013 - 00:22, said:

Asa ii exaspereaza si pe altii de are poza in prima pagina pe site-uri tari.

View PostDannyMC, on 17 decembrie 2013 - 18:36, said:

Ca observatie, obligatia de a comenta este prevazuta in regulamentul ariei
Deci cel ă cărui poză "se află pe prima pagină a unui site tare", este exempt de la a respecta regula principală de pe aria Critica Foto. Interesant! ;)

#106
Captcha

Captcha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.10.2013

View Postudreadan, on 18 decembrie 2013 - 20:19, said:

Mihai, n-are rost, crede-ma. Nu ”se merita” efortul. Nu obisnuiesc sa destup fraierii, ingamfatii si arogantii. Îi las sa se păstorească ei pe ei.
Ieri ziceati ca cei care nu va apreciaza fotografiile sunt orbi. Iar azi ii catalogati ca fraieri, ingamfati si aroganti. Chiar nu aveti pic de rusine ?
Tind sa cred ca cele trei ,,calitati,, pe care le-ati enumerat va descriu mult mai bine pe dumneavoastra, fara suparare.

#107
udreadan

udreadan

    Mavic PRO

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 03.11.2007

View PostCaptcha, on 18 decembrie 2013 - 20:25, said:

Ieri ziceati ca cei care nu va apreciaza fotografiile sunt orbi. Iar azi ii catalogati ca fraieri, ingamfati si aroganti. Chiar nu aveti pic de rusine ?
Tind sa cred ca cele trei ,,calitati,, pe care le-ati enumerat va descriu mult mai bine pe dumneavoastra, fara suparare.

Sunteti cativa aici pe forum (de cca 1 an) care faceti de rusine forumul.
Ai ceva de comentat la imagine? Spune.
Nu ai de comentat nimic? Taci ca devii penibil.
Esti avocatul cuiva? Te-a vizat cumva postarea mea? Cum se numeste un om care se baga in seama in felul asta? Definitie proprie: fraier.
Esti privilegiat ca ti-am citit postul. Promit sa nu se mai intample.

Edited by udreadan, 18 December 2013 - 20:29.


#108
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postudreadan, on 18 decembrie 2013 - 20:29, said:

Esti privilegiat ca ti-am citit postul.
Tu îi acuzi pe alţii de aroganţă, ipocritule?

View Postudreadan, on 18 decembrie 2013 - 20:29, said:

Sunteti cativa aici pe forum (de cca 1 an) care faceti de rusine forumul.
Chiar aşa, de ce îl faci de ruşine?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate