Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cum conectam si accesam o camera IP

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
sorin74iv

sorin74iv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 09.07.2009
Plus alimentare....

#20
florinm72

florinm72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 12.03.2007
Pentru orice fel de sistem de supraveghere, ai nevoie de alimentare!
Chiar dacă ai Internet WiFi în livadă, tot îţi trebuie alimentare. Dacă livada are o construcţie racordată la curent, atunci ai nevoie de internet. Dacă ai rezolvat şi această problemă, numărul de camere şi tipul lor este următoarea...
Pentru locuri izolate poţi folosi panouri fotovoltaice... şi camere cu stocare pe card...
Soluţia se alege în funcţie de costuri şi acces la infrastructură...

#21
gagio_gagio

gagio_gagio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.05.2011
salutare...mai este cineva pe aicea ???vreau sa pun si eu o intrebare despre o camera ip wireless.

#22
speedyspeed

speedyspeed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 12.02.2008
Salutare,
Am rugamintea, daca se poate, sa ma ajutati putin cu o problema.
Am apelat la cineva pentru a ma ajuta cu vizualizarea unor camere unde nu aveam posibilitatea sa pun ip static.
Astfel mi-a furnizat o adresa de vizualizare camere cu ip dynamic, ex: http://xxxxxx.ddns.net:10080/   a functionat vreme de aproape o luna si am putut vizualiza camerele fara probleme, dar de cateva zile imi apare "internet explorer cannot display the webpage" iar daca ii dau Diagnose problems imi apare mesajul "device or resource(xxxxxx.ddns.net) is not responding.
Ideea este ca nu as mai vrea sa depind de aceasta persoana, mai ales ca nu reusesc sa dau de el.
Multumesc anticipat celor care imi pot da o mana de ajutor!

Edited by speedyspeed, 13 September 2016 - 23:33.


#23
niculae

niculae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.02.2005

View Postspeedyspeed, on 13 septembrie 2016 - 23:31, said:

Salutare,
Am rugamintea, daca se poate, sa ma ajutati putin cu o problema.
Am apelat la cineva pentru a ma ajuta cu vizualizarea unor camere unde nu aveam posibilitatea sa pun ip static.
Astfel mi-a furnizat o adresa de vizualizare camere cu ip dynamic, ex: http://xxxxxx.ddns.net:10080/   a functionat vreme de aproape o luna si am putut vizualiza camerele fara probleme, dar de cateva zile imi apare "internet explorer cannot display the webpage" iar daca ii dau Diagnose problems imi apare mesajul "device or resource(xxxxxx.ddns.net) is not responding.
Ideea este ca nu as mai vrea sa depind de aceasta persoana, mai ales ca nu reusesc sa dau de el.
Multumesc anticipat celor care imi pot da o mana de ajutor!


Salut,

Daca a functionat doar o luna inseamna ca contul a fost trial, asta inseamna ca serviciul functioneaza o anumita perioada de timp, 30 zile! dupa care va trebui sa platesti serviciul daca vrei sa-l folosesti in continuare!
Nu pot sa-ti indic un serviciu 100% gratuit, au cam disparut astea moca. Ca idee pot indica WWW...... myq-see.com care in prezent functioneaza ok pe un DVR. Cuntul a fost facut acum cateva zile.

Bafta!

Edited by niculae, 27 October 2016 - 18:59.


#24
bucinisu

bucinisu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 28.04.2011
Detine cineva Telekom Camera IP NV-530m nu reusesc in nici un fel sa o  fac sa mearga, am un router hg655b cu net de la Telekom.

#25
horacescu

horacescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.02.2007
Salut!
Am si eu o problema de rezolvat.
In cadrul unui complex rezidential restrans respectiv constructie de 3 etaje cu curte interioara si parcare (aproximativ 10 familii) detinem un sistem de supraveghere format din 3 camere supraveghere (intrare, curte, parcare) cu circuit intern adica un calculator cu monitor pe care apar in timp real imaginile captate de camere. As dori sa putem accesa online acest sistem... Din cate cred, am avea nevoie de o conexiune permanenta la internet si un program care sa faca treaba asta.
Intrebarea e daca mai trebuie altceva inafara de asta, conexiunea de net trebuie sa aiba anumite caracteristici, se poate folosi program free (gen iCam) sau altceva?
PS. merita incercat aceste configuratii de catre cineva care nu este profesionist in domeniu...?
Multumesc

#26
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Camerele cum se conecteaza la calculator?

#27
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Posttc2007, on 11 ianuarie 2017 - 16:28, said:

Camerele cum se conecteaza la calculator?

pe bune?

#28
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Pe bune ce?
Daca nu te pricepi nu te baga aiurea


Raspunsul e in functie de ce echipamente sunt folosite

#29
MasterCostin

MasterCostin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 23.03.2009

View Posthoracescu, on 11 ianuarie 2017 - 13:59, said:

Salut!
Am si eu o problema de rezolvat.
In cadrul unui complex rezidential restrans respectiv constructie de 3 etaje cu curte interioara si parcare (aproximativ 10 familii) detinem un sistem de supraveghere format din 3 camere supraveghere (intrare, curte, parcare) cu circuit intern adica un calculator cu monitor pe care apar in timp real imaginile captate de camere. As dori sa putem accesa online acest sistem... Din cate cred, am avea nevoie de o conexiune permanenta la internet si un program care sa faca treaba asta.
Intrebarea e daca mai trebuie altceva inafara de asta, conexiunea de net trebuie sa aiba anumite caracteristici, se poate folosi program free (gen iCam) sau altceva?
PS. merita incercat aceste configuratii de catre cineva care nu este profesionist in domeniu...?
Multumesc
Pare sa fie un sistem vechi cu camere analogice conectate la calculator prin placa de captura, caz in care vizualizarea online este destul de improbabila.
Situatia se rezolva prin cumpararea unui DVR care sa scoata camerele la net si eventual sa faca si stocare locala. O conexiune la internet este necesara. Configurarea nu necesita 2 doctorate in IT, dar trebuie putina rabdare, si sa te ajute si echipamentele. Uneori poti primi suport tehnic post vanzare Posted Image
Succes

#30
SASSU

SASSU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 20.10.2008
Buna ziua am o intebare, unde trebuie sa umblu la rooter sa pot vedea o camera sau un server din afara retelei mele ?
Multumesc anticipat

#31
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
cele 3 mufe sunt de alimentare, rj45 si a treia ce e? are un fel de buton alb inauntru.

Attached Files



#32
CyborgSky

CyborgSky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.01.2018
Vă salut ! O recomandare pentru un sistem complet supraveghere video (4-8 camere) ptr. casa +curte , stocare,  accesare vizualizare online. O firma, un sistem in jur de 1500-1800 lei. Multumesc.

Edited by CyborgSky, 06 January 2018 - 15:33.


#33
dOpus

dOpus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 15.02.2004

View Postsuport_PNI, on 16 decembrie 2013 - 21:11, said:

Pentru aceasta camera avem Firmware nou in limba Romana si am uplodat si softul si manualul, sa gaseasca posesorii toate informatiile in acelasi loc.

Numai am folosit camera de anul trecut si acum incerc sa o folosesc

Mai nou nu recunoaste contul de gmail cand introduc la setari smtp

Primesc si un mesaj pe gmail cum ca o aplicatie mai putin sigura incearca sa se conecteze...inainte nu era asa


Puteti downloda firmware update in limba Romana aici versiunea 15.1.4.20:

Puteti downloda softul pt. camera cu IP PNI IP541W

Manual de utilizare Camera cu IP PNI IP541W


#34
yesyesyesyo

yesyesyesyo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 11.10.2007
Salutare,
Imi puteti recomanda o solutie de inregistrare in bucla pentru o singura camera, macar 24h, tinand cont ca nu vreau sa las computerul deschis non-stop? (zgomot si curent) ?
Nu stiu cat de fiabila si stabila este inregistrarea in cloud, prefer ceva local - probabil NVR. Daca stie cineva, il rog sa explice ca pentru profani :)

#35
popastgheorghe

popastgheorghe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.11.2010
Buna ziua. Sunt in posesia unei minicamere cu ip conectate la internet impreuna cu un DVR/NVR PNI PTZ 720P  ,la un router asus RT-N18U. Am abonament de la RDS 1000Mb.De la un timp pierd legatura la internet atat de la camera cu ip cat si de la DVR. In momentul cand pierd conexiunea de la internet mi se restarteaza si DVR-ul.Va rog daca ma puteti ajuta cu vreo sugestie ceva  . Va multumesc anticipat.

#36
domnu_m

domnu_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.03.2012
problema:
wan ip 185.215.xx.xxx, dat de router; ip dat prin myip 91.132.x.xxx care apartine unei societati din alta parte a romaniei
nu pot accesa camera ip din alta locatie,indiferent ce ip dau ca adresa
router tp-link
local pot vedea camera cu ip dat de router, la lan 192.168.x.xxx
multumesc pentru orice sfat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate