Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 

Date tehnice tractor u640

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
deci se poate sa nu fi fost montate unele piese... de ex. pistoane, segementi,  arbore cotit...

#20
zscf

zscf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 25.04.2011

 SergiuBossRo, on 16 decembrie 2013 - 20:31, said:

Vreau sa lucrez o suprafata de 12 ha teren arabil. Mentionez ca la suprafata aceasta am un tractor U445 , dar mi-e teama ca aceasta suprafata este prea mare pentru capacitatea lui si de aceea m-am gandit sa imi achizitionez un U650 , sau mai bine ..un Universal 640 simplu sau DT. Acesta din urma fiind cu mult mai scump. Ma gandesc pana in primavara sa il vand pe cel de 45 CP , si sa imi iau unul de 64 Romanesc. Ma mai gandesc.

Nu mai bine iei un 650 cu plug si opresti si 445-ul pentru lucrari mai usoare?

#21
roncescubogdan

roncescubogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.11.2013
salut tuturor
eu am un 640 dtc din 1990 si vreau sa spun ca sunt extrem de multumit de el,am lucrat cu el atat la camp cat si la padure. Probleme am avut cu el doar din vina mea,adica in 23 de ani i-am facut motorul odata si atunci deoarece am ascultat de unii si altii si am bagat ulei de motor reconditionat.
Oricum m-am lecuit,iar dupa ce l-am facut am mai mare grija de el.Pot sa spun ca piese se gasesc pentru el relativ usor,cel putin eu am gasit tot ce am avut nevoie,este un tractoras destul de fiabil si daca ai grija de el te tine mult timp
Intradevar instalatia electrica este cam slabuta,eu i-am schimbat electromotorul cu unul de 650 cu care nu am avut probleme de foarte mult timp si merge si acum perfect. Cutia de viteze abia acum dupa 23 de ani se clatina in sensul ca sunt gata sincroanele de la a 3 si a 4 a in rest nimik. Parerea mea este ca u640 dtc este un tractor foarte bun,doar ca trebuie sa ii acorzi putina atentie,cum il exploatezi asa il ai si cred ca asta este valabil pt orice alta scula....

#22
nihaiesti

nihaiesti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.01.2012
daca tot vorbim de motoarele de pe u640 si mecanismul de echilibrare.......
spuneti-mi va rog cum se demonteaza acest mecanism, cum se da jos din baie?
trebuie demontat capacul la distributie?
pot demonta pompa de ulei fara sa dau mecanismul jos?
uleiul trece prin mecanismul de echilibrare si urca in motor?
va multumesc

#23
cristi1799

cristi1799

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.06.2017
salutare tuturor
am si eu un 640,il am din 1991,nu pot sa spun decat ca sunt foarte multumit de el,dar as vrea sa ii schimb cauciucurile,poate sa imi spuna cineva ce cauciucuri imi trebuie pe fata,pe spate vreau sa pun 16,9/28,va multumesc

#24
crysd

crysd

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2017
buna in privinta ca tractoare sunt foarte bune si economice mai ales 4x4, am avut tot felul si john deere si fiat 118 si massey ferguson, zetor dar utb 640 astea sunt scule bune facute de ceausescu pentru export, eu sincer am vindut tot si am luat un 550 dt si un 640 dt si sunt linistit acum fiecare cum crede

 nihaiesti, on 01 martie 2015 - 16:36, said:

daca tot vorbim de motoarele de pe u640 si mecanismul de echilibrare.......
spuneti-mi va rog cum se demonteaza acest mecanism, cum se da jos din baie?
trebuie demontat capacul la distributie?
pot demonta pompa de ulei fara sa dau mecanismul jos?
uleiul trece prin mecanismul de echilibrare si urca in motor?
va multumesc
te referi la contra greutati? daca da desfaci numai capacul de la baiesi dai jos contragreutatile.

#25
nihaiesti

nihaiesti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.01.2012
Da.am rezolvat.e foarte simplu de demontat.problema e ca contragreutatile sunt defecte si sunt un model mai nou.daca stiti sunt doua modele de contragreutati

#26
cristi1799

cristi1799

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.06.2017
stie cineva ce raport de transmisie al rotilor se potriveste pe u640?

#27
Techmasters35

Techmasters35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 08.02.2018
Caută pe tractordata.com in sectiunea Utb/universal.

Edited by Techmasters35, 06 December 2019 - 17:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate