Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Haine ieftine si de calitate

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007

 Gh3r0m, on 12 martie 2014 - 23:16, said:

dar cum dracu cumperi pantaloni fara sa-i probezi ?
Degeaba au aceiasi marime, hainele stau diferit pe corp.
Acu' depinde, de exemplu eu port, cu rare exceptii, doar blugi. Stiu ce marime am (L si W) port cam aceleasi branduri deci nu am nicio problema cand fac o noua comanda.

 -Diana-, on 13 martie 2014 - 00:21, said:

H&M (astea au si pt ambele sexe),
Oh, aia de la H&M is dezastru in materie de haine de barbati, trei sferturi din ce au acolo zici ca-s pt gay. Haine pt femei si copii sunt insa destul de OK...

#20
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 Karhu, on 13 martie 2014 - 11:21, said:

Oh, aia de la H&M is dezastru in materie de haine de barbati, trei sferturi din ce au acolo zici ca-s pt gay. Haine pt femei si copii sunt insa destul de OK...

Lenjeria intima pentru barbati e chiar ok.

Haine bune se gasesc la Nissa (pentru femei) si Massimo Dutti (pentru barbati) + alte cateva magazine pe acelasi gen. Ieftin e un concept relativ. E preferabil sa-ti cumperi doar lucruri de calitate, chiar daca mai rar.

#21
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

 Gh3r0m, on 12 martie 2014 - 23:16, said:

Ador oamenii care cumpara haine online, cred ca asa s-a inventat moda cretina la adolescentii de azi care umbla cu pantaloni de zici ca s-au cacat pe ei. Incaltamintea mai merge, hai sa zicem si tricouri, dar cum dracu cumperi pantaloni fara sa-i probezi ?
Degeaba au aceiasi marime, hainele stau diferit pe corp.
Asa e! Foarte multe haine nu imi mai plac dupa ce le probez.
Si la pantofi e la fel, trebuie sa ii probez sa vad cum cad pantalonii peste ei. Ca sa nu mai spun ca am intre 44 si 47 1/3 in functie de brand.
La geci iarasi difera foarte mult croiul de la producator la producator. La aceeasi marime geaca poate fi prea stramta sau prea larga in umeri, maneci prea scurte sau prea lungi, prea scurta in talie samd.
Am pocnit cateva haine online, dar la pantofi de exemplu, daca-i luam din magazin i-as fi luat putin mai mari.

Nu merge sa te imbraci ieftin si de calitate de pe-o zi pe alta. Dureaza pana gasesti asa ceva. Daca esti pretentios, adica nu iei doar ca-i ieftin si de calitate, ci si pentru ca iti place modelul respectiv, dureaza si mai mult pana iti faci garderoba.

Edited by Thair, 13 March 2014 - 12:38.


#22
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 Karhu, on 13 martie 2014 - 11:21, said:


Oh, aia de la H&M is dezastru in materie de haine de barbati, trei sferturi din ce au acolo zici ca-s pt gay. Haine pt femei si copii sunt insa destul de OK...

Nici alea de femei nu-s cine stie ce, dar lenjeria intima e ok ca si materiale, chiar daca nintel demodata as zice.
Legat de alte haine, am cateva de la ei chiar foarte ok, mai ales geci, paltoane, cateva bluze luate ce-i drept nu din Ro, ci mai mult din Germ unde magazinele lor sunt de 3 ori mai mari decat ale noastre si mai diversificate.
Pt copii iau mereu de la ei, si in toate cazurile vanez soldurile unde gasesti geci de copii bune echivalent a 15 E, ceea ce nu e mult deloc.
Pt barbati, nu stiu ce sa zic, ca nu am cautat. :)

Ce zice Mihai, adica Nissa sau Massimo e deja prea mult pt buzunarul unui om de rand. :)
Am un coleg de birou care se imbraca numai de la Massimo sau de la Adina Buzatu, dar da de ex 200 lei pe o pereche de sosete de la Adina B, a dat pe o prostie de geanta 2 200 lei, o camasa inflorata 1 200 lei etc.
Tre sa fii si nintel sarit sa arunci cu banii asa, pe niste haine totusi.....

#23
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007

 -Diana-, on 13 martie 2014 - 16:41, said:

Am un coleg de birou care se imbraca numai de la Massimo sau de la Adina Buzatu, dar da de ex 200 lei pe o pereche de sosete de la Adina B, a dat pe o prostie de geanta 2 200 lei, o camasa inflorata 1 200 lei etc.
Tre sa fii si nintel sarit sa arunci cu banii asa, pe niste haine totusi.....
:lol: Pai atunci nu mai bine 10 euro pe ciorapi Calvin Klein sau 150-200 euro pe geanta Tommy Hilfiger sau 100-150 euro pe o camasa Hugo Boss etc?

#24
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 -Diana-, on 13 martie 2014 - 16:41, said:

Ce zice Mihai, adica Nissa sau Massimo e deja prea mult pt buzunarul unui om de rand. Posted Image
Am un coleg de birou care se imbraca numai de la Massimo sau de la Adina Buzatu, dar da de ex 200 lei pe o pereche de sosete de la Adina B, a dat pe o prostie de geanta 2 200 lei, o camasa inflorata 1 200 lei etc.
Tre sa fii si nintel sarit sa arunci cu banii asa, pe niste haine totusi.....

Depinde cum te orientezi. In perioadele de reduceri, articolele au preturi acceptabile, din punctul meu de vedere: am dat pe niste pantaloni de vara 69 de lei si un sacou a costat 230 de lei.
Mai mult decat decent considerand calitatea oferita. Cand nu sunt reduceri, da, e scump.

De Adina Buzatu nu am auzit.

LE: Eu nu am vazut camasa la Massimo care sa coste 1200 de lei. Pretul standard e cam 250, la reduceri le gasesti si la jumatate de pret. O fi de la Adina. Posted Image))

Edited by mihaigerard, 13 March 2014 - 17:45.


#25
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
La Adina e 1200, nu la Massimo.

Si cum naiba nu ai auzit de Adina Buzatu? E creatoare de moda doar pt barbati, ea l-a imbracat si pe nenea Nicholas Cage pt The Dying of the Light si tot ea vinde niste camasi inflorate care seamana perfect cu un halat de casa pe care il avea mamaie cand eram eu mica, si le vinde cu 1200 lei, astora care cred ca trebuie sa fie neaparat in trend. Posted Image

#26
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,920
  • Înscris: 25.06.2007

 -Diana-, on 13 martie 2014 - 16:41, said:

Am un coleg de birou care...
Macar are venituri suficiente pt astfel de cheltuieli?

#27
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
La ora actuală raportul optim calitate/preț mi se pare că-l au cei de la Marks & Spencer.

#28
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012

 Karhu, on 14 martie 2014 - 13:47, said:

Macar are venituri suficiente pt astfel de cheltuieli?


Discutabil.
Are 8.000 lei net, insa ii toaca pe toti pe haine, o sotie si 2 amante, haine si pt ele tot de firma, of course.
Ca offtopic, eu am mai putin decat el si in 3 ani mi-am strans aproape toti banii de casa asta. Posted Image
Evident, nu mi-am luat haine decat de la magazinele alea enumerate mai sus si in principiu de la solduri, noroc ca port S si gasesc mereu, orice.

Ultima rochie pe care mi-am luat-o acum cca 1 luna, de la Pull&Bear, m-a costat 39 lei. Asta vara era 189 lei. Mi-e ciuda ca i-am taiat eticheta cu pretul ca va aratam ca asa e....Nu ma deranjeaza sa port la vara o rochie din colectia de anul trecut...

 mufa, on 14 martie 2014 - 14:02, said:

La ora actuală raportul optim calitate/preț mi se pare că-l au cei de la Marks & Spencer.

Vorbesti de UK, nu?
Aici sunt cam scumpute, cel putin pt buzunarul meu.
Nu prea intru in magazinul ala.

#29
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
la Marks & Spencer sunt si de proasta calitate si scumpe. Cel putin in Romania...

#30
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Da, asa mi se par si mie.
A, alta petarda de magazin e Tina R, mi se par cele mai demodate haine si cele mai nereusite materiale.
Au numai de femei, asa ca ati scapat voi, barbatii. :)

Si ce s-a stricat rau in ultima vreme, e New Yorker...toate chinezismele de materiale s-au adunat acolo.

#31
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

 -Diana-, on 14 martie 2014 - 14:42, said:


Vorbesti de UK, nu?
Aici sunt cam scumpute, cel putin pt buzunarul meu.
Nu prea intru in magazinul ala.
Da, de UK. In Romania cam orice e prost si/sau scump.

#32
floricris

floricris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 30.01.2007

 -Diana-, on 14 martie 2014 - 14:53, said:


Si ce s-a stricat rau in ultima vreme, e New Yorker...toate chinezismele de materiale s-au adunat acolo.
Astia mi se par stricati de multa vreme. Chestie valabila inclusiv pentru magazinele lor din vest (Germania, Luxemburg).
De vreun an nici nu ma mai obosesc sa intru la ei.

#33
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Nu stiu cum e in Luxemburg, dar in dec. 2013 am nimerit in Germania in perioada soldurilor.
Inevitabil, am intrat si in New Yorker sa vad ce si cum: grav de tot...materiale de plastic, haine demodate si urate rau, per total mi s-a parut ca in Ro sunt mai bune totusi hainele decat in Jermanica.
Culmea e ca lumea cumpara..si cu toata dorinta mea de a toca banii, n-am avut ce achizitiona.
A, uite ca am si o poza, se disting niste preturi si carpe, ca haine nu prea sunt...

Attached Files



#34
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Inca n-am gasit lenjerie intima care sa o bata pe cea de la Jolidon.

#35
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

 Deria_Leena26, on 16 martie 2014 - 17:39, said:

Inca n-am gasit lenjerie intima care sa o bata pe cea de la Jolidon.
Triumph sau Ann Summers.

#36
-Diana-

-Diana-

    Happy Zone

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 06.10.2012
Ann asta, nu e in Romaninstan parca.
Mai e ID Sarrieri care au piese dragute.
Eu cumpar din mai multe magazine, de aici ceva, dincolo ceva. Cel mai misto sutien l-am gasit la Sprider care s-a nintel desfiintat, cel putin in mallul de langa mine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate