Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Teapa ionut plotuna aka thegameionut1 pe okazii

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Toată discuția a plecat de la maladia ta:

 Mos-Nicolae, on 01 ianuarie 2014 - 18:10, said:

Eu unul nu suport nu suport sa vand lucruri sub 100 de ron
iar eu am vrut doar să-ți scot ochelarii de cal.

P.S.
Sper ca în anul 2014 să reușești să vinzi minimum un produs la 30 de zile, pentru ca în 2015 să existe astfel șansa de-a vinde câte două produse/30 zile!...

#38
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Tie iti place oleaca lauda - nu ma deranjeaza cu nimica si ma bucur pentru tine.
Nu am cum sa vand un produs pe luna - ca nu fac treaba asta tot timpul - eu nu traiesc din asta: Cand gasesc ceva ce imi pare ok dau cu batul in balta si merg la pescuit, nu trebuie sa ma uit zilnic pe adresele online dupa asa ceva.
Tu scoti 1000 de ron pe zi - banuiesc cam cat la suta este procentajul tau... si pentru suma aia mai bine te-ai duce undeva la munca si ai lua suma aia pe frecat menta.
Nu mai zic de marfa vanduta de tine si de calificativele primite...
Eu sper ca pana in 2015 sa nu mai fie nevoie sa fac nimica pe langa - Cu toate ca la mine este vorba de relaxare: Parca fac lego cand desfac un laptop.
Acuma stau pe un laptop care o sa ajunga la vanzare zilele astea - Imi pare placuta experienta si in felul asta testez lucrul inainte de vanzare.
Iti doresc bafta cu afacerea asta a ta.

#39
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

 123321, on 01 ianuarie 2014 - 15:19, said:

Acest lucru înseamnă că ai avut un minimum de 7142 articole vândute(din care n-au fost ridicate peste 500)...
Nu există absolut niciun dubiu că fabulezi, fie din cauza vârstei, fie din cauza etnobotanicelor!
Nu există niciun dubiu că ești un nătărău, dacă tu crezi că eu fabulez.
Rata de comenzi retur poate varia de la domeniu la domeniu, de la site la site, etc.
Acolo e vorba de număr total de comenzi, produsele au fost mult mai multe, că o comandă poate avea 1-n articole.

#40
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012

 retele, on 03 ianuarie 2014 - 01:49, said:

...dacă tu crezi că eu fabulez
Nu cred!
Sunt convins!
Dacă situația ar fi fost alta, atunci ai fi postat un link către user-ul tău!
Întrucât atât tu, cât și Nea Nicolae n-ați făcut măcar "oleacă" acest lucru, e limpede că sunteți doar doi copilași care stau pe banii părinților!...

#41
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Dap - Eu sunt ala cu 500 de rapoarte negative - marfa slaba si gainarie de produse sub 10 ron...
Ma mir ca nu s-a gandit careva sa iti faca si tie subiect.
Da: Sunt copil si traiesc din pensia bunicului.

#42
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

 123321, on 03 ianuarie 2014 - 12:24, said:

Nu cred!
Sunt convins!
Dacă situația ar fi fost alta, atunci ai fi postat un link către user-ul tău!
Întrucât atât tu, cât și Nea Nicolae n-ați făcut măcar "oleacă" acest lucru, e limpede că sunteți doar doi copilași care stau pe banii părinților!...
Nu sunt aici ca să-ți fac ție rapoarte de vânzări, ci am exprimat un fapt personal, legat de o listă neagră strânsă de-a lungul a mai multor ani, pe diverse situri de vânzări. Ce link de user visezi?? Lista în sine nu e de vânzare decât eventual contra-cost, și nu e interesantă decât pentru cineva care activează fix în același domeniu. În discuția noastră nu contează profitul sau valoarea medie a unei comenzi (poți avea 10.000 de comenzi de 20 de lei, sau 1.000 de 200 de lei), ci rata de retur, care repet, în cazul meu a fost undeva la 7% (de fapt variabilă între 5 și 8%, în funcție de an și site). Asta fără a lua în calcul vânzări de pe Ebay, la care, deși toți platesc  în avans, mai există și aici un procent insignifiant de neridicări, plus un mic număr de pierderi datorate sistemului poștal.

#43
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012

 Mos-Nicolae, on 03 ianuarie 2014 - 12:27, said:

marfa slaba si gainarie de produse sub 10 ron..
Tu chiar ai o plăcere în a fabula precum preșcolarii, motiv pentru care numele user-ului tău chiar îți vine ca o mănușă!

 retele, on 03 ianuarie 2014 - 13:39, said:

în cazul meu a fost undeva la 7%
Stai calm, aici poți abera în continuare cu grație, deci ai dreptate, nu-i nevoie de niciun link pentru a-ți argumenta postările infantile!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate