Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Recomandare pistol airsoft

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View Postloock, on 12 decembrie 2013 - 20:31, said:

Umarex are si modele asemanatoare GLOCK si Beretta, inclusiv unele care dezvolta ~ +/- 2,7 J
Un link ?
Io nu prea am vazut (la noi, n-am cautat si "afara") ceva peste acel Walther pe care l-am numit.

#20
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006
Acel Umarex COMBAT ZONE ENFORCER - BLACK, amintit mai sus, dezvolta 400 fps dupa producator, insa are tot tragaci DA.
Costa insa la jumatate fata de modelul P99 DAO, cel putin pe siteul producatorului ( ~ 35 USD )

Umarex BERETTA ELITE II CO2 AIRSOFT - BLACK, are specificat 380 fps ca la P99, insa tot cu tragaci DA.
Nu este copie de 92fs, ci un model mai simplu cu maner mai simplu, nerotunjit.

UMAREX BROWNING HI POWER MARK III CO2 PISTOL - BLACK, dezvolta 400 fps dupa spusele producatorului, si are tragaci SA ( doar single action), 55, 65 USD in state
Daca importatorii nu sunt nesimtiti, se incadreaza si la buget.

Umarex ELITE FORCE 1911 A1 AIRSOFT PISTOL - BLACK are SA/DA care este chiar aiurea pt. un 1911..., insa macar are si SA.
Producatorul specifica 345 fps.
Costa mai mult, 126,5 USD in state, insa in RO probabil ca depaseste mult...
Are hop-up reglabil si constructie complet metalica.

Umarex RED JACKET 1911 CO2 are doar SA, asa cum este normal pt Colt 1911
345 fps specificati, complet metalic, 100,71 USD in state, probabil ajunge nesimtit in zona...

Umarex ELITE FORCE 1911 TAC, 345 fps, SA/DA, custom color, teava filetata pt. amortizor, 148,5 USD in state....

Edited by loock, 12 December 2013 - 22:57.


#21
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012

View Postloock, on 12 decembrie 2013 - 20:31, said:

Un revolver adevarat, de ex. de calibru .500 S&W Mag., poate dezvolta la gura tevii chiar si 4109 J, adica de ~ 4200 X cat au in medie jucariile airsoft, si mai mult, gloantele lor grele, pastreaza o energie cinetica foarte mare chiar si la sute de metri de gura tevii, ba chiar si la kilometri.

În ce film ai vazut că un .500 parcurge kilometri?

#22
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,655
  • Înscris: 29.03.2006

View Postspumi, on 03 ianuarie 2014 - 16:18, said:

În ce film ai vazut că un .500 parcurge kilometri?

In primul rand postul de mai sus este complet off topic, deoarece nu face nici o referire la subiectul thredului.

Daca se trage relativ paralel cu solul, de la inaltimea ochiului unui om care sta in picioare pe sol, iar solul este si el drept, fara prapastii in drum, caderea balistica va limita sensibil traseul parcurs, in special pt. un glont obisnuit de pistol, care nu are o lungime si un profil aerodinamic conceput pt. distante foarte mari.
In functie de munitie, deoarece sunt diferente mari, intre modelele oferite pt .500S&W, caderea poate fi de +/- 56 cm in primii 183 m.

Viteza pastrata la distanta, si energia cinetica, poate sa varieze si ea in limite f. mari, in f. de greutatea modelului de glont, si in f. de forma lui, existand diferente de peste 200% intre modele standard.
Unele modele, care nu intotdeauna sunt cele mai grele, au o pierdere mica de viteza, de ex. sunt modele care la 100 m au inca 520 m/s cu glont de greutate relativ mica pt. acest calibru, 19,44 g. Sunt si mai grele, de 22,68, 25,9, 32,4 grame, etc.
Unele au o pierdere mai mare de viteza, datorita aerodinamicii mai proaste, care compenseaza negativ, paradoxal, masa si inertia mai mare.

Se poate face corectie pt aceasta cadere balistica, operatie de altfel normala pt. ochirea la distanta cu inaltator.
Cu o corectie masiva, spre ~ 45 de grade fata de sol, traseul poate ajunge la distante nesimtit de mari.

Legat de subiectul airsoft, vad ca nu s-a mai inghesuit nimeni.

Edited by loock, 04 January 2014 - 02:17.


#23
D4Nl

D4Nl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.01.2014
Nu vad de ce vrei sa iti iei pistol , cele cu puterea peste 0,6 j sunt pe co2,propan sau green gas , si sunt costisitoare , te costa intretinerea , gazul . la cele pe co2 trebuie sa nu aiba butelia in pistol mai mult de 9 ore , altfel ii distugi garniturile, la green gas tocmai invers , trebuie sa ai putin green gas in el ca altfel se usuca garniturile , cel mai simplu este sa iti iei o pusca de asalt , la un pret ok ar fi cyma cm.028U , o detin de ceva timp si sunt foarte multumit de ea am luato de aici:
http://www.airsoft-c...ak47u-cyma.html
Sunt si pusti mai ieftine , dar lafel de puternice:
http://www.airsoft-c...-guns-2100.html
http://www.airsoft-c...tical-cyma.html
http://www.airsoft-c...rrior-w36c.html , partea ce-a mai buna la pustile electrice este ca nu trebuie decat sa cureti teava odata la 1-2 folosiri , si cam atat , sunt destul de puternice cum vin ele stock , dar dupa plac se poate mari usor puterea , precizia etc.
Sper ca te-am ajutat! :)

#24
MEK83

MEK83

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.05.2020
Salutare. Recent m.am mutat la casa. Nu sunt un pasionat infocat de pistoale, insa as vrea un pistol pentru siguranta familiei mele.
Va rog care cunoasteti mai bine, care nu sa se abtina de la comentarii, un pistol cu adevarat puternic. Nu conteaza pretul.
Mentionez ca am fost sa imi fac si atestat dar cativa prieteni politisti mi.au recomandat sa imi iau neletal, intrucat conditiile sunt destule de aspre cu port de arma, si nu isi doresc sa ma viziteze mereu ca sa vada daca il tin in cutie. Asa ca am renuntat si la autorizatie. Astepti pareri. REPET unul foarte puternic in caz de urgenta ( Doamne fereste). Va multumesc.

#25
MEK83

MEK83

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.05.2020
Nu ma poate ajuta nimeni in cerinta mea?

#26
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
Iti iei ce pistol vrei . Daca nu esti nebun este putin probabil sa fie necesara utilizarea lui . SI foarte putin probabil sa te ajute cu ceva.

#27
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,661
  • Înscris: 23.10.2006
Cu o replica de airsoft nu te poti apara. Doar sa rada infractorul pana face atac de cord...Posted Image Si esti si pe aria nepotrivita. uite aici:
https://forum.softpe...plici-pistoale/

Edited by baribalu, 23 June 2020 - 21:50.


#28
Adrianxx

Adrianxx

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2020
Buna, am vrut sa intreb dacă pot da upgrade din plastic la metal la desert eagle aep tokyo marui

#29
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018

View Postbaribalu, on 23 iunie 2020 - 21:46, said:

Cu o replica de airsoft nu te poti apara. Doar sa rada infractorul pana face atac de cord...Posted Image Si esti si pe aria nepotrivita. uite aici:
https://forum.softpe...plici-pistoale/
Te contrazic . Asta e modelul pe care il am eu si crede-ma ca este foarte puternic

#30
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,661
  • Înscris: 23.10.2006
Este parerea ta. O sa fie comfirmata sau infirmata, dupa ce o sa ai ocazia sa il folosesti sa iti aperi pielea. Si cu un 9x19mm daca nu tragi unde trebuie intr-un agresor, ai sanse sa te rezolve pana ajunge sa fie in imposibilitate sa te mai atace, dar iti doresc sa nu ai vreodata nevoie sa il folosesti. O sa ai o surpriza....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate