Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Linie verticala LCD + Imagine

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
Salutare,
Scurt scurt scurt, cat pot eu de scurt sa nu va plictisesc , vreau sa va zic ce problema intampin si care sunt sansele sa culeg cireasa de pe tort. (plus ca sunt o caz mai special, care a fost scapat in cap nu o data.. ci de 2 ori la nastere) .

Mi-am luat de pe un site nu ii dau numele pentru ca nu merita, un aparat de fotografiat FujiFilm S3300 , nu este el mega super.. da e ceva pe placul meu care mi-ar satisface nevoile pentru banii care i-am dat pe el.

Numai ca... era singurul aparat, nu-l mai aveau nici in depozit nici la furnizor cica.. l-am folosit maxim 1 ora, pana am observat ca in pozele mele apare o linie albastra in general si inclusiv pe LCD , acea linie este prezenta oricand , oricum , restet din fabrica, scos card, curatat lentila cat am putut si m-am priceput, degeaba.. linia apare.


Ok, de ce zic ca sunt mai special? produs cumparat azi.. folosit 1 ora , bagata a 2-a zi in garantie in loc sa-mi iau banii. De ce fac asta? ca l-am luat la super pret ei zic ca e "nou"nu resigilat si eu i-am crezut pe cuvant desi posibil sa se arda in ass si la case mai mari (ma refer la magazin) iar returnarea banilor nu ma satisface absolut deloc.

Ce vreau eu pe scurt de la voi? De ce apare acea linie? ce se intampla mai exact? daca este in service se poate remedia problema relativ usor? Sau...am sanse sa astept 15 zile si sa-mi zica apoi... nu se poate repara asteptati 30 de zile sa va returnam banii?


Intreb si eu sa stiu la ce ma astept sincer , va da-ti seama cam cata energie pozitiva ar trebuii sa am sa patesc toate astea si sa nu o iau din loc? Insa mi-am facut-o si cu mana mea si accept mai usor .

Toate bune!
Multumesc anticipat!

P.S daca insistati va dau numele site-ului poate ii evitati data viitoare.

#2
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Citeste aici.

Nu cred ca e de la LCD, e de la lentila.

#3
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Dece nu pui o poza sa vedem?

#4
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
@Sempiternal , mersi pentru articol, am o vaga idee ca am dat de el azi dimineata cand incercam sa aflu raspunsul la intrebarea mea, dar am fugit de el pentru ca eu inteleg ca apare doar pe LCD nu si pe imagine acea linie, ceea ce nu e valabil si in cazul meu. Sau inteleg eu gresit ?

#5
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
mai degraba de la senzor. in service ti se poate schimba senzorul pe garantie
cat ai dat pe el de ti s-a parut asa o mega afacere?

#6
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View Postregali, on 12 decembrie 2013 - 12:49, said:

@Sempiternal , mersi pentru articol, am o vaga idee ca am dat de el azi dimineata cand incercam sa aflu raspunsul la intrebarea mea, dar am fugit de el pentru ca eu inteleg ca apare doar pe LCD nu si pe imagine acea linie, ceea ce nu e valabil si in cazul meu. Sau inteleg eu gresit ?
Daca incerci sa faci o poza, iti apare vreo linie pe LCD?

Sau numai dupa ce faci poza? Din cate am citit eu in articolul ala e si pentru imagini.

#7
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
Linia apare, chiar daca nu fac poza, apare tot timplu.

#8
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View Postregali, on 12 decembrie 2013 - 12:55, said:

Linia apare, chiar daca nu fac poza, apare tot timplu.
Eh, atunci eu zic ca e de la lentila ;).

#9
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
linia apare si in poza sau doar pe LCD?

#10
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005

View Postcephalophodes, on 12 decembrie 2013 - 12:58, said:

linia apare si in poza sau doar pe LCD?
LCD + Poza + daca nu fac si doar il tin deschis, linia apare tot timplu

#11
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Pare de la senzor. Service sau iti iei banii inapoi, eventual echivalent un alt aparat/model.

#12
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
Ok, sparge cineva gheata cu vre-o concluzie? Problemele astea cat de des apar? cat de usor se pot rezolva? Am sanse sa se agite sa-l repare sau pentru banii astia nu merita osteneala?

#13
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013

View Postregali, on 12 decembrie 2013 - 13:21, said:

Ok, sparge cineva gheata cu vre-o concluzie? Problemele astea cat de des apar? cat de usor se pot rezolva? Am sanse sa se agite sa-l repare sau pentru banii astia nu merita osteneala?
Care bani? Daca zici si tu o suma ne dam cu parerea.

Se pare ca si eu ma refeream la senzor, am incurcat lentila cu senzorul, nu prea le am cu terminologia la camere.

Sunt sanse sa fie si de la lentila dar daca zici ca ai curatat :|.

Edited by Sempiternal, 12 December 2013 - 13:26.


#14
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
http://www.price.ro/...461534.htm  - 449 de pe Oktal.

A nu se intelege ca fac zarva pentru 449, eu fac zarva pentru minim 600 la f64  si maxim 900 la domo.
La evomag acum vad ca l-au bagat, dar tot nu ajunge la pretu meu. Deci da.. consider ca afacerea este destul de corecta atat timp cat nu imi baga pe gat fortat in pretul aparatului card, husa etc.

De ce credeti ca nu vreau banii inapoi? ca daca imi iau 450 lei inapoi nu mai gasesc altundeva la banii astia si raman cu banii.. and?

#15
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006

View Postregali, on 12 decembrie 2013 - 13:21, said:

Ok, sparge cineva gheata cu vre-o concluzie?
Daca nu pui poze ce concluzii vrei sa iti dam?

Edited by crokodilu, 12 December 2013 - 13:47.


#16
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
ti-am scris mai sus ca e de la senzor
o sa iti puna alt senzor in service.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate