Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Godzilla (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#91
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Cica va urma si Godzilla 2.

#92
Ouroboros

Ouroboros

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,983
  • Înscris: 08.01.2014

 Tinkerbelle, on 19 mai 2014 - 00:15, said:

Well...a fost fucking awesome! Posted Image
Un fel de Pacific Rim.
Godzilla mi-a tăiat respiraţia, văzând-o pe ecranul IMAX...totuşi puţin cam supraponderală, poate a mâncat prea mult la McDonald's!? Posted Image

În privinţa actorilor, nu impresionează niciunul, mai ales Aaron Taylor-Johnson, care e un actor prost, pur şi simplu, dar sexy şi drăguţ. Posted Image

Răgetul monştrilor, coloana sonoră, aici totul se îmbină perfect.
Există câteva momente absolut sublime de regie şi de vizual, nu le veţi rata. Posted Image
În schimb dialogurile sunt cam trase de păr, pe alocuri chiar penibil de melodramatice.

Nu c-ar conta prea mult, la un astfel de film nu mergi pt. aspectul uman, ci ca să vezi creaturi gigantice în luptă.
Eu încă sunt în extaz. Serios, tare bine m-am simţit văzând filmul, şi-l recomand oricui care e în căutare de divertisment pe cinste! Posted Image

7/10
Mai bun ca Pacific Rim manifestare.

Godzila părea supraponderală că au păstrat stilul original japonez (filmele vechi, benzi desenate). Pe mine m-a dezamăgit în schimb T-Rex-ul ăla supradimensionat din Godzila anilor 90 care-l avea pe Jamirquai pe coloana sonoră. Că aici Godzila scoate flăcări (ca în original) e SUPER!

Da, actorii nu prea sunt cine știe ce. Poate doar canadianca. Da are aia un rol prea scurt. Dialogurile-s banale. Oamenii nu prea au mare importanță aici. Trăgeau și ei cu mitraliera în Godzila de parcă credeau că avea pielea p*lii pe ea, nu ditai platoșa.

Da, monștrii, coloana sonoră și efectele de sunet sunt grozave. Grafica e super, destul de puține efecte 3D în schimb (nu impresionează aici). Și tzunami-ul ăla a fost grozav.

#93
kratima

kratima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2005
Mda, l-am vazut si eu. La IMAX. Cred ca daca-l vedeam fara IMAX ziceam ca e aproape o mizerie.
Asa, scenariu OK, efecte speciale OK (dar nu iesite din comun, de aici probabil si penumbra care se lasa de fiecare data cand apar monstrii sa-si arate muschii), actori (cat au avut ei de jucat) OK, per total un film bun, dar nu extraordinar. Merita banii, dar as fi pus sa aleg, as alege Pacific Rim - tot cu pac-pac, explozii, actiune, chestii supradimensionate, dar mult mai bine facut dpdv vizual; acum, conteaza si mana regizorului (Del Toro, cineva?Posted Image ).

#94
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010

 kratima, on 23 mai 2014 - 07:03, said:

Cred ca daca-l vedeam fara IMAX ziceam ca e aproape o mizerie.

La ce efecte 3D (n)a avut chiar nu a contat ca l-ai vazut la IMAX :)

Imaginea buna mai ales pe final la scena cu parasutistii, foarte misto si coloana sonora. Mi-a placut filmul iar Godzilla a dat bine asa chubby :P

Eu l-am vazut la Ploiesti, sala parea incantata (nu prea s-au vazut displayuri de mobile aprinse in timpul filmului), standarde mai joase ca la Iasi (si fete mai cuminti Posted Image ).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate