Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

1 an de zile: MMA sau box?

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
imnot1234

imnot1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.03.2013
Intr-un an de zile care sport de contact poate sa te faca mai bun la luptele de strada MMA sau box? Stiu ca e o perioada foarte mica, ideea e ca MMA e mai complex decat boxul. Dar boxul se axeaza doar pe pumni. Totusi MMA are un avantaj foarte mare: daca un luptator de MMA intra la lupta cu unul de box, aceeasi inaltime, greutate, timp de experienta daca il pune la sol pe boxer s-a terminat. Voi ce parere aveti? Deci care e mai eficient pe strada impotriva baietilor de cartier, avand in vedere ca nu se folosesc arme de nici-un fel sau alte obiecte si lupta este 1 vs. 1 si 1 an experienta?

Edited by imnot1234, 10 December 2013 - 22:29.


#2
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010
atletismul.

#3
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View Postgreenvision, on 10 decembrie 2013 - 22:30, said:

atletismul.
Cea mai buna schema este : dai si fugi . Posted Image

View Postimnot1234, on 10 decembrie 2013 - 22:26, said:

Deci care e mai eficient pe strada impotriva baietilor de cartier, avand in vedere ca nu se folosesc arme de nici-un fel sau alte obiecte si lupta este 1 vs. 1 si 1 an experienta?
Sa-ti vezi de treaba ta . Serios acum .

Edited by mihai!, 10 December 2013 - 22:34.


#4
flavius1990

flavius1990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.08.2007
De fapt este vorba despre FOTBAL. Dai si pleci.

#5
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
fa orice sport de contact sau semicontact , nu conteaza stilul

alege ceva mai aproape de casa ta

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Sefu, tu stii ce inseamna MMA? Mixed Martial Arts. Adica o combinatie de discipline de contact. Crezi ca poti sa inveti intr-un an de zile cateva stiluri, iar apoi sa iei din fiecare anumite procedee utile?

#7
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Aikido....Eu ala l-as alege!

#8
TinMan

TinMan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 02.08.2013

View Postimnot1234, on 10 decembrie 2013 - 22:26, said:

Intr-un an de zile care sport de contact poate sa te faca mai bun la luptele de strada MMA sau box? Stiu ca e o perioada foarte mica, ideea e ca MMA e mai complex decat boxul. Dar boxul se axeaza doar pe pumni. Totusi MMA are un avantaj foarte mare: daca un luptator de MMA intra la lupta cu unul de box, aceeasi inaltime, greutate, timp de experienta daca il pune la sol pe boxer s-a terminat. Voi ce parere aveti? Deci care e mai eficient pe strada impotriva baietilor de cartier, avand in vedere ca nu se folosesc arme de nici-un fel sau alte obiecte si lupta este 1 vs. 1 si 1 an experienta?

De ce dai ba? Nu stii sa injuri?

#9
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011

View Postimnot1234, on 10 decembrie 2013 - 22:26, said:

Deci care e mai eficient pe strada impotriva baietilor de cartier, avand in vedere ca nu se folosesc arme de nici-un fel sau alte obiecte si lupta este 1 vs. 1 si 1 an experienta?
Deja ai pierdut lupta , esti ca si mort sau prin spitale , dar tu continua sa visezi ca baetii de cartier nu au arme si se bat parte'n parte. Lasa naibii bataile , da si tu pe desene animate , ca e mai sigur.

#10
greenvision

greenvision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,120
  • Înscris: 03.01.2010

View Postflavius1990, on 10 decembrie 2013 - 22:36, said:

De fapt este vorba despre FOTBAL. Dai si pleci.
ai, n-ai mingea sutezi la poarta

#11
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
AKM e peste ambele.

#12
yonutz2032V3

yonutz2032V3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.09.2013
Daca vrei sa nu te bata astia din cartiere e bine sa umbli cu o telescopica la tine.
Am crescut intr-o zona cu astfel de baieti si am invatat ca nu e rau sa ai o telescpica la tine si sa te stii cu niste baieti "mai puternici"
Daca iti iei telescopica un lucru am sa iti zic, daca ala vrea bataie dai la picioare. Nici nu va putea fugii dupa tine si nici nu va mai merge bine ceva timp.

Edited by yonutz2032V3, 11 December 2013 - 00:49.


#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

View PostSeb, on 10 decembrie 2013 - 23:46, said:

AKM e peste ambele.

Spune-i de kalashnikov, ca poate e tanar si nu stie de AKM

#14
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,083
  • Înscris: 09.01.2007
Box, nu numai ca vei invata sa dai eficient, dar vei avea o sansa sa nu o iei f. rau (asta 1 la 1).

#15
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

View Postimnot1234, on 10 decembrie 2013 - 22:26, said:

Intr-un an de zile care sport de contact poate sa te faca mai bun la luptele de strada MMA sau box? Stiu ca e o perioada foarte mica, ideea e ca MMA e mai complex decat boxul. Dar boxul se axeaza doar pe pumni. Totusi MMA are un avantaj foarte mare: daca un luptator de MMA intra la lupta cu unul de box, aceeasi inaltime, greutate, timp de experienta daca il pune la sol pe boxer s-a terminat. Voi ce parere aveti? Deci care e mai eficient pe strada impotriva baietilor de cartier, avand in vedere ca nu se folosesc arme de nici-un fel sau alte obiecte si lupta este 1 vs. 1 si 1 an experienta?
Nu cred ca exista vreun mare practicant de MMA, care sa nu fi trecut prima data prin ABCul boxului. MMA-ul fara tehnica de brate pusa la punct, este ZERO. Deci ai pus problema gresit.. Este ca si cum ai avea varsta de un an, inca nu mergi in doua picioare, dar iti doresti sa zbori. Dte la box vreo doi ani si dupa aia mai vorbim de MMA. Daca esti din Buc, iti spun eu unde sa mergi.

#16
BlueEyes93

BlueEyes93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 01.09.2014

View PostBalamache, on 16 decembrie 2013 - 15:31, said:

Nu cred ca exista vreun mare practicant de MMA, care sa nu fi trecut prima data prin ABCul boxului. MMA-ul fara tehnica de brate pusa la punct, este ZERO. Deci ai pus problema gresit.. Este ca si cum ai avea varsta de un an, inca nu mergi in doua picioare, dar iti doresti sa zbori. Dte la box vreo doi ani si dupa aia mai vorbim de MMA. Daca esti din Buc, iti spun eu unde sa mergi.
Poti sa-mi spui mie daca mai e valabil :D

#17
blankaver_tmg

blankaver_tmg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 08.06.2013
in realitate n-ai treaba pretenash. ca s-o scurtez iti tra un antrenor `de strada` ca sa obtii ce vrei. sa-l bati `cu success` pe unu iti trebe genetica inainte de toate. cunosc oameni de-o modestie si cu niste aptitudini ireale... pe care tu nici nu-ti inchipui ce pot sa faca, si nici n-ai idee in ce functii activeaza.... vezi-ti de treaba mucutzule. esti mai productiv in societate si castigi si tu mai mult decat alte cele.

#18
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,659
  • Înscris: 24.10.2015
Ce oameni, vrea baiatul sa invete un pic un stil de lupta si toti il critica. E normal ca nu ai sanse in fata armelor dar sa fim seriosi, niciodata nu strica sa cunosti o lupta. Cei care-s contra si considera ca a invata o arta martiala sau un stil de lupta e pierdere de timp  sa activeze pe alte arii. Fiecare isi foloseste timpul liber cum doreste.

Acum la subiect. Cum a mai spus un coleg mai sus, MMA inseamna un mix de arte martiale, e un tip de competitie unde pot participa luptatori de diferite stiluri. Boxul e un stil de lupta si un sport. Unele scoli pregatesc practicantii direct pentru MMA, acolo invata tehnici din mai multe stiluri.  Daca e vorba de doar un an atunci fara discutii boxul. E simplu si practic. Oricum, intr-un an nu devii boxer, dar vei fi mai bun decat esti acum.

Nu am vazut ca a fost deschis din 2013. :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate