Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Teapa de la Rombiz

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,426
  • Înscris: 13.02.2006
Sa va povestesc ce a patit un bun prieten de-al meu:
A cumparat de la Rombiz http://www.rombizshop.ro/ un telefon Samsung C3530.
Vine curierul acasa, da banii, ia pachetul, cand il deschide ce gaseste inauntru:
-telefonul avea in agenda diverse numere, sms-uri etc.Primul sms de activare era de la Orange din luna octombrie.
-certificat de garantie-nexam
Suna la firma, aia spun ca nu se poate, ca eo greseala, etc, vor discuta cu conducerea, bla-bla-uri.
Azi suna din nou(el, nu aia) si i se spune sa trimita telefonul inapoi si ii vor returna banii in termen de 30zile Posted Image
Parerea mea este ca e vreun smen al unui angajat de acolo(factura e completata de unu , fara CNP).
L-am sfatuit sa mearga la OPC, ca solutionarea amiabila nu merge.
Asa ca, feriti-va de teparii aia.Ceea ce au facut ei se numeste furt pe fata-telefon SH la pret de nou.
Teapa de la Rombiz
Rombiz tepari
Feriti-va de Rombiz
Teapa Rombiz
Ca sa le gaseasca Gogu.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Ia vezi asta, poate-l ajuta:

http://www.firme.me/...OMBIZ-IMPEX-SRL

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006

View Postrinaldoparaipan, on 10 decembrie 2013 - 19:02, said:

..............i se spune sa trimita telefonul inapoi si ii vor returna banii in termen de 30zile Posted Image................solutionarea amiabila nu merge...............
ce vrea mai mult decat banii inapoi?

#4
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,426
  • Înscris: 13.02.2006
Pai..stii vorba aia si f....a si cu banii luati.
Daca teapa a plecat de la ei, ce garantie mai are ca isi primeste banii inapoi?
Mai ales ca intre timp am aflat ca firma e in insolventa.

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
din ciclul "sa ne para rau de el...pentru ca poate maine o sa-l loveasca tramvaiul"
din ce-ai spus pana acum nu e nici o teapa

#6
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,426
  • Înscris: 13.02.2006
Iti readuc aminte ca telefonul a fost comandat ca si produs nou,la un magazin on-line, nu de pe okazii sau tocmai.ro.

#7
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
iar eu iti readuc aminte ca firma i-a spus ca-i da banii inapoi. restul e ca in povestea cu drobul de sare, ai vrea sa-i plangem de mila desi el inca n-a patit mare lucru.

le: daca firma nu-i mai da banii inapoi (sau intarzie nejustificat de mult sa o faca), abia atunci poti vorbi de o teapa. deocamdata e doar e simpla neintelegere cu sanse mari sa se rezolve amiabil.

Edited by _Smiley_, 11 December 2013 - 09:01.


#8
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
De ce toti care au luat teapa incep cu fraza: Am un prieten care a........

#9
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,426
  • Înscris: 13.02.2006
Tipul care a patit-o nu are cont pe forum.
Daca si-ar fi facut cont, ii sareau in cap carcotasii ca e de la concurenta.
Daca te framanta problema "De ce toti care au luat teapa incep cu fraza: Am un prieten care a........", o sa il rog sa-mi scaneze factura, sa vezi diferenta de nume.
Seara buna.

#10
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

View Postrinaldoparaipan, on 16 decembrie 2013 - 20:39, said:

Tipul care a patit-o nu are cont pe forum.
Daca si-ar fi facut cont, ii sareau in cap carcotasii ca e de la concurenta.
Daca te framanta problema "De ce toti care au luat teapa incep cu fraza: Am un prieten care a........", o sa il rog sa-mi scaneze factura, sa vezi diferenta de nume.
Seara buna.
Salut.
Doresc s-a cumpar de la ei un produs electronic,poti s-a dai mai multe amanunte cum sa rezolvat problema .Merita s-a cumpar ?

#11
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,426
  • Înscris: 13.02.2006
Pana la urma s-a rezolvat(trimis produsul inapoi, returnat banii), dar cu tiganeala, de genul cine plateste transportul retur, etc.
Se pare ca a fost o smecherie de-a unui angajat al lor, a inlocuit telefonul nou cu unul folosit.
Vad ca esti din Bucuresti, incearca sa iei direct din magazin(daca or mai avea), evita curieratul, sa nu ai surprize.

#12
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006
nu-mi vine sa cred ca mai exista rombiz .... si ca (asta e supranatural) mai are si clienti ....
cu tot respectul : alte magazine chiar nu ati gasit ? ca stiti expresia : scump si prost : se poate . da' ieftin si bun: NU !

#13
amazuru

amazuru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.03.2016
Salut,

Si eu am luat tzeapa de la ROMBIZ...total neseriosi si aroganti !
Am comandat un produs (frigider) si nu au vrut sa-l livreze pe motiv ca pretul era gresit... Parca eu eram vinovat ca au gresit ei pretul pe site...
La supermarket cand exista diferente de pret (raft-casa de marcat) prevaleaza pretul de raft, cel comunicat cumparatorului ... Aici situatia e pe dos, din cauza nesimtirii...
Evitati cat puteti acest site !

#14
Sorsoft_bc

Sorsoft_bc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2016
Sunt foarte neseriosi si chiar imi miros a tepari!Am comandat un cuptor incorporabil de la ei am asteptat peste o saptamana si nu m-a contactat nimeni.Le-am trimis un mail sa vad ce se intampla si mi-au zis ca-mi trimit in cateva zile acel cuptor la pret mai bun.Toate bune si frumoase dar cand a ajuns cuptorul la mine era un model m-ai slab fata de ce comandasem la un pret mult mai mare fata de alte magazine.(daca nu eram atent muscam momeala)L-am refuzat instant la curier.M-am hotarat apoi la alt model l-am comandat si am asteptat iar 7 zile dar nimic.:D Am sunat iar la ei si ma duceau cu zaharelul ca nu a ajuns cuptorul refuzat ca ma suna .ai tarziu etc.In fine dupa 3 saptamani de la comanda m-am hotart sa schimb magazinul online.Am comandat cuptorul "primul la care ma hotarasem" de la ideall.ro la un pret mult mai bun. Miercuri noapte am dat comanda,joi m-au sunat pentru fermitatea comenzii si azi l-am primit!
Recomand sa evitati rombiz.ro si sa cumparati de la ideall.ro
       Sarbatori fericite!

Edited by Sorsoft_bc, 23 December 2016 - 23:40.


#15
danyelut

danyelut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.10.2006
neseriozitate totala la rombiz firma trebuie amendata drastic si inchisa definitiv
comenzi neonorate pacaleli la tel ca a venit produsul dar e lovit si sa mai astept 7 zile dupa ce am asteptat 7 zile si zeci de tel si mailuri
nu comandati nu cumparati de la rombiz  uitati de aceasta firma.

#16
hellboy1983

hellboy1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 22.10.2005
Am facut comanda la un tv, nu am fost sunat, am sunat eu sa vad care e stadiul.......  ,,ne pare rau nu mai avem produsul pe stoc, am crezut ca mai este dar cand am verificat in depozit nu mai era''
Asa raspuns de la un magazin online in 2017, stocurile sunt facute pe CREZUTE si nu e ca si cum produsul nu s-ar mai fabrica, majoritatea magazinelor online (nu vorbim de EMAG), nu prea tin pe stoc, cand faci o comanda atunci aduc si ei de la distribuitor....doar ca ei PUR si SIMPLU nu vroiau sa onoreze comanda, (puteau sa spuna, nu mai avem pe stoc dar acum facem comanda si vi-l aducem, DAR mi-au spus direct VA ANULEZ COMANDA.........nesimtire si atat......
Ce m-a facut sa comand la ei era pretul mai bun dar si faptul ca sunt parteneri EMAG, vand produse prin EMAG si am crezut ca EMAG isi alege partenerii dupa o verificare, in plus am vazut ca au o retea mare de magazine in toata tara....dar......, au sute de pareri lasate de presupusi clienti la ei pe site in care sunt laudati maxim, probabil doar ei isi lasa singuri review uri.........EVITATI........MAGAZIN DE RAHAT

Edited by hellboy1983, 18 August 2017 - 10:51.


#17
PPPPP

PPPPP

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 04.01.2003
Intamplare patita: Caut un produs -
Disponibil la Rombiz.
Comandat.
Platit cu card.
Dupa 3 zile sun.
Revenim noi in cateva zile ca nu-l avem si va anuntam.
Comanda anulata.

Bani nereturnati.
Romania 2017

Rombiz = teapa.
Orice produs este disponibil in stoc dar de fapt nu-l au.

#18
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Am comandat si platit cu cardul un produs pe 13.05.2018. Azi este 19.05.2018 si nu l-am primit. Mi s-a spus ca s-a terminat stocul si ca vine luni-marti 21/22.05. Pe pagina lor produsul este in stoc limitat cu livrare imediata in 24 h. Asta de o saptamana. Comanda am dat-o prin Emag. Niste hoti ! E prima si ultima oara cand iau de la ei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate