Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Jupiter Ascending (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Idea mi-a parut calumea dar executia de rahat.

Asa am vazut si Valerian and the City of a Thousand Planets.
Trailer calumea, grafica la nivel, adica nu mi-a parut ceva sa zic... ca nu mi-a placut CGI.
Doar ca actori principali au fost asa si asa.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NNrK7xVG3PM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nici nu stiu? Astea au fost filme pentru copilasi?
Mi-au parut asa de P13, distractive intr-un fel dar intr-un alt fel pacat de buget, pacat de decor, pacat de grafica, pacat de idee ca amandoua filme au avut idei bestiale.

#56
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
NU se cearta nimeni, stai linistit... eu doar am zis niste adevaruri...

#57
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,012
  • Înscris: 23.09.2005

 AlexEn, on 13 ianuarie 2022 - 11:44, said:

Chiar nu vad de ce v-ati certa aici si in general de ce v-ati certa pe gusturi.

Ei, dar nu ne certam. :)

Eu inteleg ca nu le place celor tineri, chiar banuiesc ca si eu daca eram in locul lor, eram la fel.

#58
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013

 -ARA-, on 13 ianuarie 2022 - 11:46, said:

Idea mi-a parut calumea dar executia de rahat.

Asa am vazut si Valerian and the City of a Thousand Planets.
Trailer calumea, grafica la nivel, adica nu mi-a parut ceva sa zic... ca nu mi-a placut CGI.
Doar ca actori principali au fost asa si asa.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NNrK7xVG3PM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nici nu stiu? Astea au fost filme pentru copilasi?
Mi-au parut asa de P13, distractive intr-un fel dar intr-un alt fel pacat de buget, pacat de decor, pacat de grafica, pacat de idee ca amandoua filme au avut idei bestiale.
Mi-ai luat vorba din gura... si acela a fost exact ca si acesta, film distrus de niste actori de kkt, in cazul acela Dane DeHaan respectiv Cara Delevingne , care a avut 'rolul' MIlei Kunis din JUpiter Ascending (si vezi caracterizarea ce i-am facut-o in primul subiect... e valabila si pentru ea).

 Phobos, on 13 ianuarie 2022 - 11:49, said:

Ei, dar nu ne certam. Posted Image

Eu inteleg ca nu le place celor tineri, chiar banuiesc ca si eu daca eram in locul lor, eram la fel.
Ai zis de poveste ca nu a avut nimic special... cum sa nu? Zice ca oamenii sunt rezultatul producerii ingineriei genetice a extraterestrilor, care locuiesc pe alte planete, si care sunt atat de dezvoltati tehnologic incat calatoresc in univers prin gauri negre si detin secretul nemuririi, prin extregerea unor substante din corpul uman. Asa cum noi crestem animalele intr-o ferma, asa si ei ne "cultiva" pe noi in acest scop: obtinerea acelei substante a nemuririi , numita in film Regenex. Prima data au "recoltat" pamantul cu dinozaurii, iar acum urmeaza sa recolteze oamenii ...
Cum sa nu aduca  nimic nou in poveste? Mai uita-te odata la el.

Edited by anz, 13 January 2022 - 11:59.


#59
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,012
  • Înscris: 23.09.2005
Dar am mai scris odata intr-un topic, ii compatimesc pe undeva pe cei tineri pentru ca nu stiu daca vor avea vreodata ocazia sa simta la vreun film intensitatea emotiei pe care am trait-o noi, pe vremea acestor filme - eveniment la vremea lor.

#60
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Multumesc moderatorilor ca au mutat topicul acolo unde nu il mai poate gasi nimeni , si toti cred ca a fost sters (incl. eu) ... frumos, n-am ce zice, asa sa faceti si de-acum incolo.

#61
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,907
  • Înscris: 18.12.2007
Discutia a fost pur si simplu mutata in topicul existent dedicat acestui film. Nu era nevoie de inca un topic.
Iar problemele acestea se rezolva cu o discutie privata cu moderatorii ariei respective (in PM) sau pe aria de abuzuri.

P.S: nu am facut eu modificarea fiindca nu sunt moderator pe aceasta arie

#62
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003

 anz, on 13 ianuarie 2022 - 12:26, said:

si toti cred ca a fost sters (incl. eu) ... frumos, n-am ce zice, asa sa faceti si de-acum incolo.
E o practica veche. Era de asteptat sa ti se mute topicul. Zi mersi ca l-au mutat si nu l-au sters.

#63
anz

anz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 16.02.2013
Pai sa-l stearga, de parca os fi scris cine stie ce bazaconii in el....

#64
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,457
  • Înscris: 30.10.2003
Pai nu e vorba despre ce ai scris, ci ca ai creat un nou topic cand deja exista unu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate