Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Jupiter Ascending (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#19
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Trailer #3

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RKy4WqGVD8w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Extended trailer :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qqTs0nvrMUA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Arata promitator.

Edited by Dany noob, 30 January 2015 - 13:03.


#21
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,327
  • Înscris: 14.04.2010
Uite ca vazusi si eu filmul... cred ca este un film facut special pt efectele 3D: cand esti deasupra oraselor, cand esti in spatiu, ba intr-un palat din basme sau in mijlocul unei naturi feerice... sa nu mai zic de actiune care in  mare parte se desfasoara in aer ceea ce amplifica simturile vizuale la un nivel ce te face sa crezi ca esti si tu in scenele cu pricina. Costumatie si efecte de nota 10!

Acum plotul filmului nu este unul extraordinar: eroul clasic care rupe tot si salveaza tipa din toate situatiile...

PS: navele din filmul asta sunt extraordinare, cred ca ocupa primul loc in topul creativitatii (topul meu)

Eu recomand filmul dar doar daca aveti de gand sa-l vedeti 3D si un sistem audio pe masura.

#22
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,857
  • Înscris: 25.01.2002
l-am vazut si eu la cinema, nu mi-a parut rau ca am dat banii pe bilet.

apropo de 3d, scenele alea de urmarire de pe la inceputul filmului mi s-au parut relativ greu de vizionat/inteles. prea multa agitatie/miscare, incit la un moment dat nu mai intelegeam cine pe cine urmareste.

#23
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
foarte bun filmul. realista ideea filmului, felul in care joaca cei 2 frati, "interioarele" extraterestre. l-am vazut 3D, dar nu imax. :< nu prea patrund efectele in sala spre spectator, asta e.

m-a dezamagit finalul, oligofrenic. in realitate, aia ar fi recoltat pamantul si s-ar fi distrat/trait prin univers.

#24
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Mda, un de fel de Ureal tournament varianta ecranizata :)  imaginea e foarte incarcata ca sa zic asa, sunt momenet (scenele de lupte) cand nu se mai intelege nimic.

Eddie Redmayne joaca foarte misto :)

#25
alinutza79

alinutza79

    Miozotis

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,157
  • Înscris: 27.01.2011
am vazut filmul la imax
nu-i atat de wow pe cat pare (se vrea a fi)
efectele speciale 3d sunt bunicele, am vazut si mai bune.

cam zgomotos pentru subiectul banal.

#26
Thorin_fiul_lui_Thrain

Thorin_fiul_lui_Thrain

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 26.04.2015
eu n-am putut sa urmaresc mai mult de 20 de minute din film... mi se pare pt copiii de 14 ani

#27
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Deci pe mine m-a deranjat doar ca amaratul ala de soldat avea bocanci zburatori & shit, iar boierii aia erau vai de capu lor. Ala cel mai al dracu se chinuia sa o omoare pe aia cu o teava. Like wtf. Adica ma asteptam sa aiba si ei unelte superioare fata de toti amarastenii. Asta a fost dezamagitor.
Chiar si ala mai micu cu super nava lui tragea cu ... pereti de drone. Stupid. Filmul e ok si ar fi fost super daca le ofereau si la boierii astia niste unelte cat de cat superioare amarasteanului de soldat-mercenar.

Edited by Genjurooo, 26 April 2015 - 20:08.


#28
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Slabut. Poveste ieftina, efecte speciale prea incarcate si per total lasa impresia ca e un bling creat pentru adolescenti.

#29
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Ma uitam pe imdb si ma intrebam de ce are nota asa mica, 5,7.
L-am vizionat si am inteles :|

E atat de slab incat are un singur lucru bun, efectele speciale.

Undeva pe parcursul lui ma gandeam ca astia aveau un scenariu de 10000 de pagini si s-au trezit subit ca n-au cum sa le ingramadeasca in doua ore, asa ca au taiat din el pana au ajuns la 2000. In felul asta avem zero adancime a personajelor, care sunt mult prea multe si imprastiate, nereusind sa aprofundeze cu adevarat pe niciunul.
Ajunsesem sa imi zic, de ce se bat astia? Oare se mai bat mult? Uite ce oras misto, dar mai cade ala mult din cer distrugand cladiri? Oare de cate minute se tot lovesc unul pe celalalt?

Si toate acele scene de lupta au rol dublu, sa acopere lacunele de logica/superficialitatea personajelor, si sa evidentieze efectele speciale.

Dar eu doar zgarii suprafata aici, nu merita sa-mi pierd si mai mult timpul cu comentariul pentru filmul asta care nici macar mediocru nu e. E doar un alt film din categoria Transformers, iar cum ala are fani destui nu-i de mirare ca vad comentarii ca "foarte bun filmul".

#30
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
o super-mizerie de film care nu are nicio legatura cu genul sf, dimpotriva pare mai degraba o parodie de prost gust cu actorasi de mana a cincea si interpretare gen romanii au talent
carevasazica o civilizatie ce stapaneste o parte a Universului este corupta si se preteaza la mizerii si meschinarii tipice mai degraba unor neanderthalieni...
noroc cu baietasul ala cu bocanci zburatori care i-a invins pe toti in stilul Van Damme Posted Image

#31
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008
OMG, ce bălărie de doi lei .... Posted Image

#32
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostDares, on 06 mai 2015 - 22:56, said:

Slabut. Poveste ieftina, efecte speciale prea incarcate si per total lasa impresia ca e un bling creat pentru adolescenti.
Efectele speciale, de fapt fundalurile SF realizate pe calculator au fost cea mai buna parte a filmului. Asa ar trebui sa arate sefeurile si nu ieftinituri filmate exclusiv pe pamant.

#33
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,559
  • Înscris: 05.11.2009
nu pot sa spun despre acest film decat: crap,rahat foarte foarte prost interpretat.Da interpretat prost la modul infiorator, mai ales mila kunis (desi nici Channing Tatum nu e departe). Pur si simplu in unele faze mi-au adus aminte de filmele romanesti dintotdeauna unde actorul parca citeste de pe un carton din spatele camerei. Iar scenariul e cel putin.. cretin. Si regizorul cred ca era pe cocaina, pt ca is convins ca el a fost la originea multor tampenii din film gen mila kunis ce-si declama dragostea de parca nu o vazut pwula de la facerea lumii incoace.

Singurul lucru care mi-a placut a fost decorul sf (si implicit navele folosite) .Si faza cu birocratia de care in film nici printesa nu scapa.

In rest nada, zero, niente.. ii dau totusi 3/10 pentru efectele speciale.

#34
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
faptul ca au bagat o poveste de dragoste de pitipoance(la fel si finalul) a stricat filmul. in rest, foarte tare filmul. mai vreau!

#35
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Am vazut si eu filmul.

Slab, foarte slab.
Atat de slab ca nu stiu ce nota sa-i ofer.

Daca nu avea acele efecte speciale, cred ca era de nota 1.

#36
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,365
  • Înscris: 10.09.2014
Da, efectele speciale au făcut filmul și jocul lui Eddie Redmayne și cât a avut și Boromir/The King of the North. În rest...zzzzz

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate