Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Sfat achizitie camera supravegheat bona

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
elena_radu

elena_radu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.12.2013
_DelSte_ aveti perfecta dreptate cu ce spuneti.
Ca sa revin la subiect, modelul de camera la care am facut referire in primul mesaj nu era de spionat, era de supraveghere si ceea ce solicitam era un sfat legat de modul de functionare si de fiablitatea acesteia. Parte din rapsunsuri au fost la subiect si va multumesc.
Regret ca s-au iscat polemici. Daca este posibil va rog modificati titlul subiectului dupa cum considerati de cuviinta.
P.S. Acum am vazut ca nu merge linkul pus de mine initial, despre tipul acesta de camera era vorba http://1cctv.ro/ro/c...am-fi8918w.html.

Edited by elena_radu, 08 December 2013 - 14:20.


#20
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013

 elena_radu, on 08 decembrie 2013 - 08:44, said:

Va multumesc pentru informatii.
Instalarea unei camere de supraveghere nu se va face fara acordul pesoanei in cauza, intrucat stiu ca este ilegal. Imi pare rau ca s-a interpretat gresit si au inceput sa apara mesaje in afara subiectului.
Intrebarea mea tehnica venea de la faptul ca stiam ca exista camere de supraveghere care necesita cablaj prin casa si astfel s-ar fi complicat lucrurile prea mult, iar mie imi trebuie ceva cat mai simplu. Iar termenul de "bona" de la sfarsitul titlului apare pe diverse site-uri pentru parinti aflati in cautarea unei solutii de supraveghere pentru copil, nu ar avea de ce sa incomodeze.
Acum cu ajutorul vostru m-am lamurit ce am nevoie si voi lua o camera ip.
Toate cele bune!

Foarte bine, doar ca trebuie s agasiti pe cineva care se pricepe sa o configureze. TP-Link si Edimax sunt doua marci ieftine si acceptabile. Mai sunt si altele.

Am observat ca s-au sters foarte multe comentarii de aici in incercarea de a "curata" topicul de ce s-a considerat nelalocul lui de catre cineva, se putea doar modifica sau sterge partial, nu chiar tot comentariul.

In aceeasi idee eu sunt de parere ca indiferent daca este legal sau nu sa montez o camera de supraveghere in casa mea, este si mai ilegal ca alta persoana sa imi agreseze copilul meu.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 ccf_cristi, on 08 decembrie 2013 - 08:59, said:

De cand si pana cand este ilegal sa montez un sistem de supraveghere la mine in casa fara acordul celor care-mi intra in casa? Posted Image

Voua, la locul de munca, v-au fost prezentate locatiile la camerele de filmat?!....sau vi s-a cerut acordul sa va inregistreze?
E locuinta mea, pa, ura si la gara.

Nu prea e locul dar cel putin in firma unde lucrez in contractul colectiv de munca e o clauza care stipuleaza ca firma isi rezerva dreptul de a folosi  mijloace de supraveghere software sau video. Fara sa  detalieze unde sunt camerele sau mijloacele soft. Probabil (nu ma pricep) legea interzice supravegherea fara acordul partilor intr-o firma privata.

Edited by bumpocbum, 08 December 2013 - 14:47.


#22
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009

 Vodafonee, on 08 decembrie 2013 - 14:18, said:

Am observat ca s-au sters foarte multe comentarii de aici
Ai observat gresit. S-a sters un singur comentariu ce facea mentionare ca se poate da oamenilor si cu bata-n cap, si s-a eliminat un singur pasaj dintr-un alt comentariu ce facea referire la impuscat. Atat si nimic mai mult.

 Vodafonee, on 08 decembrie 2013 - 14:18, said:

eu sunt de parere ca indiferent daca este legal sau nu sa montez o camera de supraveghere in casa mea, este si mai ilegal ca alta persoana sa imi agreseze copilul meu
De acord cu tine.

#23
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013

 _DelSte_, on 08 decembrie 2013 - 15:22, said:

De acord cu tine.

Multumesc.

#24
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

 _DelSte_, on 08 decembrie 2013 - 00:21, said:

Pai daca problematica este alta, nu mai mentionati "bona", stimata doamna. Altfel patinam in barfe proaste. Repet, era suficient titlul "Recomandare camera video pentru supraveghere". De asemenea, continui sa cred ca actiunea in sine frizeaza ilegalul. Dar, intr-adevar, ne-am indeparta si mai mult de subiect, asa ca ma opresc aici, lasand topicul sa decurga dupa cum va place dumneavoastra mai mult. Sper sa primiti doar raspunsuri pertinente si sa va regasiti linistea legata de copil.
@_DelSte_: cu mana pe inima: ai luat vreodata filme de pe torrente? ai incalcat regulile de circulatie macar o data?
Daca e vorba de siguranta copilului, incalc orice lege.
Doamna a avut, intr-adevar, o exprimare putin mai ... altfel; dar n-a fost deloc nepoliticoasa. Aifi putut - pe buna dreptate -  sa modifici titlul si atat; fara morala proletara cu incalcat legea si amenintari cu procuratura.
PS: ai copii?

Edited by generalmotors, 18 December 2013 - 13:49.


#25
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
N-are nicio relevanta daca ceilalti participanti la un subiect au sau nu copii. Nici daca au platit ultima factura la curent, intrarea la cinema, sau ultimul impozit auto. Eu nu fac nici proletarianism, cu atat mai putin sa amenint pe cineva. Nu stiu de unde ai dedus asta si nici prea mare importanta nu are. Eu doar mi-am exprimat punctul meu de vedere, exact cum si ceilalti au fost liberi sa o faca. Nu am bagat pumnul in gura nimanui, nici nu am cenzurat pe cineva, nici nu am inchis vreun topic. Ca punctul meu de vedere nu intotdeauna coincide cu al celorlalti, exact cum nici opiniile altora nu intotdeauna coincid cu ale mele.... asta-i deja alta poveste, dar care nu mai tine de topicul asta.

 _DelSte_, on 08 decembrie 2013 - 00:21, said:

asa ca ma opresc aici, lasand topicul sa decurga dupa cum va place dumneavoastra mai mult. Sper sa primiti doar raspunsuri pertinente si sa va regasiti linistea legata de copil.

Cu aceeasi mana pe inima :-)

#26
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

 _DelSte_, on 18 decembrie 2013 - 17:47, said:

N-are nicio relevanta daca ceilalti participanti la un subiect au sau nu copii...
Posted Image in acest caz particular are. Cand vorbesti "in general", e una. Cand e vorba de copilul tau, s-ar putea sa-ti schimbi discursul :)
Pana la urma, bine ca s-a rezolvat cazul, doamna stie acum ce trebuie sa cumpere.
In locul ei eu as monta camera undeva la vedere, nu ascunsa, dar fara sa-i spun. Posted Image
Sau, as pune-o ascunsa si:
1. daca bona e ok si n-are nicio vina, i-as mari putin salariul.
2. daca ar fi probleme minore as vorbi deschis cu ea.
3. probleme majore - hm... n-as vrea sa spun aici.
@elena_radu: exista si camere ip wireless (fac legatura fara fir cu routerul).

Edited by generalmotors, 18 December 2013 - 19:24.


#27
elena_radu

elena_radu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.12.2013
Buna seara!
Intr-adevar am cumparat camera pe care am gasit-o prima data. Sunt multumita de cum functioneaza si este wireless asa cum a mentionat generalmotors. Cei de la magazinul online mi-au acordat suportul tehnic pentru instalare.
Cat despre doamna care are grija de copil, lucrurile par in regula. Mi-a lasat impresia ca a fost putin speriata in momentul in care am informat-o ca voi instala o camera de supraveghere. A trecut o sapt si m-am uitat periodic la camera cand nu eram acasa. Nu am observat nicio neregula.
Va multumesc pentru toate informatiile si criticile. Toate sunt binevenite cand sunt constructive.
Toate cele bune,
Elena

#28
nOObian

nOObian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2018
Buna ziua,

Vad ca doamna a rezolvat problema , insa pe viitor, daca mai consulta si altcineva acest topic, se poate merge si pe o asemenea varianta de CAMERA DE SUPRAVEGHERE care inregistreaza video si audio, este autonoma si se instaleaza extrem de usor, fara configurari complicate!

O zi frumoasa,

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate