Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Numai aici despre TVR 3.

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#19
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010
Eu nu susţin că TVR ar trebui să aibă 2 canale, dar TVR 3 a fost şi este în continuare 0 barat şi consumă bani de la bugetul de stat total aiurea. În afară de meciurile din Liga a 2-a, n-ai ce să vezi acolo. Recunosc că a fost foarte bun în perioada Jocurilor Olimpice de vară din 2012, când au transmis tenis şi fotbal, dar este mult prea puţin... TVR 3 trebuie să fie ori rebranduit în ceva cu adevărat atractiv pentru public (nu în concurentul lui Agro TV...), ori, dacă nu sunt în stare să găsească o solutie, să-l închidă definitiv.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Puteau să facă T.V.R. 3 Cultural...

Şi T.V.R. News este o mare risipă.

#21
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Trebuie sa tinem cont de faptul ca TVR 3 e mai bine "acoperit" de operatorii catv, decat Agro TV. Si e bine venita rebranduirea acestuia intr-un post pentru mediul rural si nu numai. Sunt multi si in mediul rural care au de gand (mai mult sau mai putin) sa dezvolte ceva in mediul rural, sau sa acceseze una din masurile pentru incurajarea dezvoltarii rurale. Dar, macar de ar fi vorba de o rebranduire cu adevarat. Dar presimt ca se rebranduieste modul de a se risipi banii din bugetul televiziunii publice.
Personal (si am mai multi prieteni in asentiment) urmaresc emisiunile "agricole" (ca sa le zic asa) existente la aceasta ora pe posturile publice ("Lumea satului", "Ferma", etc).
Bani sunt sa se sustina si acest post si TVR News si altele. Doar ca trebuie alese strategii prin care sa nu se mai iroseasca bani pe emisiuni cu audienta ZERO (prezentate de asa zise "dive"). Sunt convins ca mai multa audienta ar inregistra un post axat pe o nisa (agrara in acest caz), in randul satenilor, taranilor, fermierilor, sau cum vreti sa le ziceti, decat pseudo emisiuni cu Andreea Marin, Raduleasca, si altele.
Parerea mea!

#22
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Eu cred ca TVR nu este pe un drum bun. Este cea mai jalnica televiziune din Romania. Nu credeam ca poate fi una mai jalnica decat Prima TV, dar iata ca m-am inselat. TVR este un mastodont care mananca bani publici, fara nici o noima. Care nu mai produce nici o emisiune de vazut (in afara de "O data-n viata". Eu nici macar la aia nu ma uit, in fine. Este foarte frumos si bine ca au si post de stiri. Mai bine lasau TVR Cultural si TVR Info. Eu chiar ma uitam la TVR Info, mai des decat la celelalte televiziuni de stiri, pentru ca era o televiziune de stiri serioasa. Trebuie sa recunosc, ma uitam si la TVR Cultural (nu foarte des, dar ma uitam). Au inchis doua posturi bune, dar au relansat un starv. Ca sa se mai sifoneze niste bani de la MADR, ca doar are nevoie "stim noi cine".

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,807
  • Înscris: 14.10.2008
Cu sigla verde am impresia ca s-a magnetizat CRT-ul meu. Posted Image In 2004 cand vechiul Thomson nu se mai demagnetiza, R-ul de la TVR 1 era verde in loc de albastru.

#24
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Pufulică, oaia antistres a echipei TVR 3. Mascota, prezentată la debutul postului rural

Sursa

Posted Image

#25
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Eu n-am niciun amestec! Sper ca nici Puferiu :lol:

#26
dhaulagiri

dhaulagiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,434
  • Înscris: 16.11.2012
pufulica sau pufulita asta care mangaie oaia in direct a cistigat anul trecut suma de 125 000 lei din bani publici adica din banii mei si din banii tai si din banii famililor tuturor celor care citesc acest post.
Citi dintre voi cistigati 10 000 lei/luna?
pufulica o face.

[ http://i.imagebanana.com/img/e1hsw5qc/declavere.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Declaratia de avere a lui pufulica este aici: http://media.tvrinfo...re_22942000.pdf

Bai pufulita, taranii aia de la Pungesti, ca la tarani vrea sa se adreseze TVR3, taranii aia batuti de jandarmi au timp sa mangaie oaia?

Edited by dhaulagiri, 09 December 2013 - 23:21.


#27
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Ala cu discursul lui cu oaia pufulica in mana e pur si simplu nesimtit, nu credeam ca voi vedea asa ceva la tv in anul 2013...

Altfel decat ca au fost niste nesimtiti nu pot spune,  dar asta e, e pe banii nostri.

Mor de ciuda ca dau 6,5 lei lunar pentru jegurile astea!Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/x2gjEheHJC0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tiestodj20, 10 December 2013 - 11:04.


#28
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Daca il prindea Sarbu ca mangaia oaia, il dadea afara de nu se vedea.

#29
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007
Le fel si Becali... :)

#30
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,412
  • Înscris: 04.08.2010

TVR 3 a făcut-o de... Pufulica. :) A difuzat un colind fascist prin care se instigă la uciderea evreilor!



Scandal de proporții la TVR cu iz antisemit și fascist. TVR 3 a difuzat pe 6 decembrie, la emisiunea de relansare a canalului, un colind antisemit interpretat de Ansamblul “Dor transilvan”.

Televiziunea Română a făcut-o de oaie rău de tot la emisiunea de relansare a TVR 3. După ce l-au băgat în direct pe matrafoxatul Cristian Nițulescu care povestea cum mângâie el pe cap oaia Pufulica, atunci când este nervos, TVR 3 a difuzat și un colind fascist.

Grupul de colindători din Ansamblul “Dor transilvan” a cântat la TVR 3, un colind în care este folosit de mai multe ori termenul “jidov”, în mesaje antisemite.
Iată un fragment din respectiva colindă: A născut un fiu frumos / Anume Iisus Hristos / Toată lumea i se-nchină, / Numai jidovii-l îngână. / Jidovan afuristit / Nu l-ar răbda Domnul sfânt / Nici în cer, nici pe pământ.. Numai la corlan [= horn], la fum, / Acolo-i jidovul bun, / Să iasă șfară [= fum] în drum.

În loc să își ceară scuze în mod public pentru gafa impardonabilă, TVR se spală pe mâini și spune că  ”alegerea colindelor interpretate de ansamblul “Dor transilvan” a aparținut Centrului Județean de Conservare și Promovare a Culturii Tradiționale Cluj”, studioul TVR Cluj NU avea cum să facă o selecție a repertoriului, iar interpretarea colindei respective a fost “o alegere neinspirată”.

”Alegerea colindelor interpretate de ansamblul „Dor transilvan” a aparținut Centrului Județean de Conservare și Promovare a Culturii Tradiționale Cluj. Emisiunea „Alege verde” a fost transmisă în direct pe TVR 3, iar Studioul TVR Cluj nu avea cum să facă o selecție a repertoriului. Colinda face parte din folclorul arhaic tradițional și este  inclusă pe un CD care se comercializează în magazinele de specialitate. În acest caz, Studioul TVR Cluj consideră că interpretarea colindei respective a fost o alegere neinspirată și, în consecință, a sesizat Consiliul Judetean Cluj, în subordinea căruia se află Centrul Județean de Conservare și Promovare a Culturii Tradiționale”, se arată în precizarea TVR, remisă Revistei 22.

Grupul pentru Dialog Social și Revista 22 au reclamat TVR 3 și Ansamblul Dor Transilvan, la CNA și Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării.

Sursa: Exclusiv News

#31
catalinhio

catalinhio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 23.02.2008
propun de asemenea eliminrea baladei miorita din literatura romana pe aceleasi motivePosted Image

#32
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Balada Miorita e anti-semita?

#33
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
Cu puţină imaginaţie, poate fi...Posted Image  De unde dreaq a avut ălalalt mai multe oi...?Posted Image

#34
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

 crislacor, on 11 decembrie 2013 - 13:30, said:

Cu puţină imaginaţie, poate fi...Posted Image  De unde dreaq a avut ălalalt mai multe oi...?Posted Image
Sigur era evreu.

#35
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
eei  asta este. Posted Image   Se vede de la o posta ,ca Turnatorul  si-a bagat coada si in Tvr  , ca de altfel si in Cna  ,,Posted Image    Ne meritam soarta.Posted Image

#36
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,807
  • Înscris: 14.10.2008
Badea i-a dat replica lui Pufulica Nitulescu cu Ursuloiu Pufuloiu. Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate