Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Torrenti si FL3/4

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012

View Postxeleron, on 08 februarie 2014 - 06:58, said:

Incearca Tixati.E nasoala interfata,dar mere de rupe.
Am incercat Tixati..... e chiar nasoala interfata si tot nu trece de 20 MB/s...... o sa mai pun 4Gb RAM si o sa vad atunci...

Edited by rocada, 08 February 2014 - 10:56.


#38
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ai foarte mare grija cu uTorrent si cache,este destul de instabil cu marimi foarte mari de cache.Mai degraba iei un HDD secundar(ceva mic si rapid) pe care sa iti faci damblaua.

#39
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012

View Postxeleron, on 08 februarie 2014 - 10:59, said:

Ai foarte mare grija cu uTorrent si cache,este destul de instabil cu marimi foarte mari de cache.Mai degraba iei un HDD secundar(ceva mic si rapid) pe care sa iti faci damblaua.
Pai si ce poate sa se întâmple? (qBittorrent)...

#40
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Utorrent pur si simplu da crash.

#41
rocada

rocada

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,032
  • Înscris: 07.11.2012

View Postxeleron, on 09 februarie 2014 - 19:58, said:

Utorrent pur si simplu da crash.
Pana acum nu mi-a dat.....

#42
LoveGod

LoveGod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 08.02.2008
Cand va vad frate.. mi se face rau.. Voi toti vreti mega viteze si nu aveti calculatoare de asemenea viteze. Uitati de HDDuri daca vreti viteze gen 50-100 MB/S. Pune-ti mana si luati-va un procesor tapan, niste rami calumea si cel mai important un SSD! RDS nu vorbeste degeaba cand spune ca aveti nevoie de SSD pentru FL3/4. Degeaba mariti cache-ul la 1800 de MB, in cazul in care reuseste download-ul sa se termine fara sa se blocheze PC, veti mai avea de asteptat pana fisierele se scriu de pe cache(ram) pe hard disk, si ati rezolvat 0, ca tot asteptati. Daca aveti HDDuri limitati viteza la descarcare pana in punctul in care nu se blocheze, si pune-ti mana pe lopata si luati-va un SSD sau numai visati la viteze avion.

#43
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,398
  • Înscris: 30.12.2005
Goooood mooorning.... LoveGod!

#44
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View PostLoveGod, on 01 aprilie 2014 - 01:11, said:

Cand va vad frate.. mi se face rau.. Voi toti vreti mega viteze si nu aveti calculatoare de asemenea viteze. Uitati de HDDuri daca vreti viteze gen 50-100 MB/S. Pune-ti mana si luati-va un procesor tapan, niste rami calumea si cel mai important un SSD! RDS nu vorbeste degeaba cand spune ca aveti nevoie de SSD pentru FL3/4. Degeaba mariti cache-ul la 1800 de MB, in cazul in care reuseste download-ul sa se termine fara sa se blocheze PC, veti mai avea de asteptat pana fisierele se scriu de pe cache(ram) pe hard disk, si ati rezolvat 0, ca tot asteptati. Daca aveti HDDuri limitati viteza la descarcare pana in punctul in care nu se blocheze, si pune-ti mana pe lopata si luati-va un SSD sau numai visati la viteze avion.

stai linistit ca realitatea te contrazice. nu ai neaparat nevoie de procesoare de ultima generatie si de ssd.

core2duo e8200 + 4gb ram ddr2 + 2x wd eacs 1tb satureaza la maxim banda oferita de rds.

#45
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,297
  • Înscris: 09.12.2005
La fel si la mine i3 2gb ram si hdd sata 2 wd nici nu stiu ce model sta frumos la 100 MB/s download

#46
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postcarmenclara1, on 01 aprilie 2014 - 11:11, said:



stai linistit ca realitatea te contrazice. nu ai neaparat nevoie de procesoare de ultima generatie si de ssd.

core2duo e8200 + 4gb ram ddr2 + 2x wd eacs 1tb satureaza la maxim banda oferita de rds.
Inca nu ai facut upgrade la PC :) ?

Edited by ZIGZAG20, 12 May 2014 - 17:44.


#47
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
avand in vedere functiile pe care le deserveste acest pc nu are sens momentan un upgrade.

#48
marginean49

marginean49

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 19.01.2007
Nu am vazut sa se discute despre BitComet nimic...sa inteleg ca acest client de torrente nu se impaca cu vitezele astea ametitoare oferite de RDS? Eu cu acest soft nu reusesc sa sar de 18MB desi am FL500Mbps.

#49
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ideea este deobicei aceas pentru orice client de torrente

#50
mihaiLLL

mihaiLLL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 11.10.2004
cind dawnlodez cu 62 mb de pe torente,Bitorrent se blocheaza si isi da exit singur,la 25mb merge ok,nu se blocheaza
sa fie de la routerul ZTE?am FL500
quad core,ssd la windows,memorie 8gb...!!!

#51
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
probabil versiune de uTorrent si/sau setari aiurea ale acestuia.

#52
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 26.01.2006
atentie, miner in utorrent

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate